• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li imate posao i u kakvom ste radnom odnosu?

U kakvom ste radnom odnosu?

  • Radim na neodređeno kao prijavljen radnik

    Glasovi: 43 38,7%
  • Radim na neodređeno kao neprijavljen radnik

    Glasovi: 2 1,8%
  • Radim na određeno kao prijavljen radnik

    Glasovi: 10 9,0%
  • Radim na određeno kao neprijavljen radnik

    Glasovi: 2 1,8%
  • Radim honorarno

    Glasovi: 18 16,2%
  • Nezaposlen sam

    Glasovi: 33 29,7%
  • Radim dva posla

    Glasovi: 1 0,9%
  • Radim svakodnevno i honorarno pride :)

    Glasovi: 2 1,8%

  • Ukupno glasača
    111
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Imas sad i nov podforum Zaposlenje na forumu, gde treba da idemo i ja i ti :P:P
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
jup, al ne videh da je otvoren, my bad :D

:wave:
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Nezaposlen, a i baš sam preterao sa ovim faxom, još 3 ispita, valjda će do leta biti sve gotovo.:cool:
U pravu je Oki u vezi penzije, dok je mi doživimo, biće to samo džeparac, neki mali dodatni izvor prihoda (ako i toliko). Ko u starosti ne bude finansijski obezbeđen na drugi način (radom, izdavanjem stana/lokala ili na neki treći način) ugasio je. Kakva penzija, kakvi bakrači. A što se tiče uplate u privatne penzione fondove, evo šta se dešava kod komšija Mađara:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/220210/Madjarska-Protest-opozicije-zbog-penzionih-reformi

Nešto slično kao 90-ih kod nas, samo što ovo deluje još gore, jer se radi o zemlji EU. Ko nama garantuje da se isto neće desiti i ovde ako se budu raširili privatni penzioni fondovi?

ELPRINCIPAL je takođe u pravu kada kaže da su na Zapadu veoma bitni kontakti (a.k.a veze) i sposobnost da se nametnete. Onaj ko misli da se na zapadu ne gledaju veze živi u žešćoj zabludi. Sestra mi je u Vankuveru već dugo i to su njene reči kad god pričamo o poslu.:)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
naravno da se gledaju veze, al ne bas za poslove koji se placaju 2.5-3$ na sat, sto je i dalje 3x vise nego prihod koji ostvari prosecan zaposlen stanovnik Srbije i za koji mu najcesce takodje treba veza...
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ja sam nazalost bio u situaciji da posmatram kako i najdeblje veze ne mogu da pomognu kada su u pitanju neke stvari vezano za posao, tj. zadrzavanje istog...
Meni se cini da sve vise dolazimo u situaciju gde ce se zaista ceniti znanje / majstorija / skolstvo manje vise... Nadam se da sam u pravu.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Iz tvojih usta u Bozije usi :)
pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari ;)

"trazi se osoba do 30 god. starosti za taj i taj posao sa min. X godina radnog iskustva u toj i toj oblasti"

pa da vidis kolko ti "samo" zavrsen faks vredi ;) Danas i za terenske komercijaliste (rad na %) traze fakultetski obrazovane osobe sa pozeljnim radnim iskustvom u toj oblasti. :/
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari ;)

"trazi se osoba do 30 god. starosti za taj i taj posao sa min. X godina radnog iskustva u toj i toj oblasti"

pa da vidis kolko ti "samo" zavrsen faks vredi ;) Danas i za terenske komercijaliste (rad na %) traze fakultetski obrazovane osobe sa pozeljnim radnim iskustvom u toj oblasti. :/
Nema veze :P:P Naice neko i ko ne trazi tonu radnog iskustva.. Ja ionako nemam koristi od nacina br.1 pa nemam sta da izgubim//
 

Luka

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
294
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon II X3 425
Motherboard:
MSI 770-G45
RAM:
2x2 GB Kingston DDR3 @ 1600MHz CL8
VGA & cooler:
MSI Cyclone HD4770
Display:
Prestigio P3222W
HDD:
Western Digital WD5000AAKS
Sound:
Integrale
Case:
Lc Power 914B II
PSU:
LC 600w
Optical drives:
Samsung SH-S223C
Mice & keyboard:
MX518 / Logitech no name
Internet:
SBB 10Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
SteelSeries QcK

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Danas i za terenske komercijaliste (rad na %) traze fakultetski obrazovane osobe sa pozeljnim radnim iskustvom u toj oblasti. :/
Traže iz razloga što im se može. Da je država sređena, kao što nije, ne bi imali mooda tako nešto napisati. Pored desetina hiljada nezaposlenih, lako im da biraju.

Nisam nikad birao posao, nema šta nisam radio ali znam dosta njih koji do dana današnjeg nisu ništa radili, imaju 34-35 godina i neće da rade bilo šta. Tu je najveći problem. JA IMAM FAKS, pa po cele dane leži dok matorci sve plaćaju, tako bi svi mi mogli da imamo roditelje debile, kao što nemamo.
 

rizmal

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.11.2009.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenoom 9850+BE@3GHz^Mega Shadow DLX(Megatron)
Motherboard:
Asus M2N32SLI DLX Wi-FI AP 1.03G 2209
RAM:
Geil Black Dragon 2*2Gb 800MHz CL5
VGA & cooler:
Sapphire HD4870BE@800/1000
Display:
LG L225WT SF
HDD:
Wd320Gb+Samsung F2 1.5tb+Hitachi 500Gb+Hitachi 80Gb externi
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
LC Power Prophecy 8750 750w
Optical drives:
Opitarc 7200S
Mice & keyboard:
Razer Lachesis Banshee Blue&Razer Tarantula+BattleLight
Internet:
SBB kabal 4/384
OS & Browser:
Win7 x64 SP1 Ultimate
Other:
2xRocCat Apuri,Saitek Cyborg X,G25,EoS 7D,SGS2
ma stanje za posao je uzas evo ja visim vec mesec ipo dana kuci jurim posao,bio na par razgovora dzaba mi i srednja el.teh. i masinski fax 1.stepena (mas.ing) i sve znanje koje sam stekao oko kompijutera(za koje da bi potvrdio da znam ne kazu pokazi nego daj sertifikat) kad se trazi veza,preporuka inace ako to nemas odma 3-5god radnog iskustva,licence radne i neradne,i naravno gomila konkursa je tu samo da bi privatne firme ispunile obavezu,dok u javnim(drzavnim) nema zaposlenja zbog uredbe vlade zbog krize i smanjenja radne snage...
 

reb0rn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.08.2010.
Poruka
436
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670
Motherboard:
Asus z87-A
RAM:
2x 8GB Kingston 2133Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R290x Tri-X
Display:
Samsung 32inc+ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung 256MB SSD + 1TB Samsung F2
Sound:
integrated
Case:
Tower trooper
PSU:
Seasonic 750W KM3
Optical drives:
Nec DVD
Internet:
SBB
OS & Browser:
win8.1 x64
Ja jos nevidim ni jedan znak po pitanju korupcije u administraciji i svim poslovima vezanim za drzavu da se popravlja :(
Sto je jos gore privatan sektor je ocaj, barem vece firme koje su nastale iz korupcije kroz politiku i debele DB-ovske veze..., jako bahato se ponasaju i kad uzmu nekog "strucnog" koji radi 90% posla cede ga ko limun...
Najgore sto imam osecaj da jedan znatan broj stanovnista ne zeli promene vec im je u interesu "samo ja da se uvalim pa da traje dok traje"

Zato ako nema posla kljuse i u svoje use, bar dok se ne ukaze koja prilika, jer od sedenja kuci nema nista

Ja sam inace krenuo sam da radim i prvih 12-18 meseci je bas bila tuga, sad se malo popravlja jer izlazim na teren 24/7 ali daleko je to od neke sigurne buducnosti, generalno usluge pucaju, ljudi imaju sve manje kesa i ne pada im na pamet da rade upgrade, i spremni su da rizikuju i sve pokvare samo da ustede 500-800din

Mislim da definitivno se treba specijalizovat za nesto sto moze da se naplati preko neta od stranaca, ovde kesa nema to je sigurno, vec sam video tonu dizajnera i sl.. koji rade za obecanja i tapsanje po ramenu
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
 

MarkoZ

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.01.2011.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ono sto me jos vise nervira su sami ljudi koji kao "traze" posao. Sede po ceo dan nista ne rade i samo kukaju. Kada im se spomene posao oni kao ma vidis kakvo je vreme nema posla, ako se nadje neki poslic za 10-12k, malo je za te pare da izlazim iz kuce (a nema ni srednju skolu zavrsenu kako treba). Ako se nadje nesto na gradjevini onda kao ma gde ja to da radim. Ono sto me dodatno nervira je sto nece bar da pomognu pametnijima da se drzavi da do znanja da treba da se promeni nesto, nego svima je lepo svi cute, nikom ne valja. A jos gore je sto danas 50% omladine razmislja da je bolje da krade nego da radi, a uz to mozda i neko kilo droge proda.
Ja sam 7godina radio na gradjevini (imam el.teh skolu, inf kurs, govorim 3 jezika) i nista nije tesko. Sada imam neku radnju za servis i prodaju racunara koja naravno radi bedno pored velikih firmi tako da pored tog posla radim jos 3. Zaradjujem manje nego sto sam radio na gradjevini ali sam bar tada zaradio da bi poceo ovaj posao(poslove). Ne znam sta donosi buducnost ali jedno je sigurno bez da te neko veci zaposli nema hleba. Ili da posteno krades od ljudi (politika) ili da radis za sitnis, a najgore sto se sve vise omladine odlucuje za trecu opciju "sedi kuci nista ne radi, ako treba kradi" - nemam prihode ali nemam ni rashode (neko cak misli da je ova recenica iz svima nama poznatog filma pametna, ja ne znam kako moze biti pametna osim ako ne proizvedes neki lek da ti roditelji zive oko 150g taman da umrete u isto vreme).
Da ne se*em vise neko ce reci da nisam u pravu neko da jesam ali to je moje misljenje, a ujedno sam i dao odgovor na temu :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Kaurin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Q6600
Motherboard:
Asus P5QL Pro (iP43)
RAM:
4GB DDR2 800mhz
VGA & cooler:
Nvidia Geforce 9600GT 1gb GDDR3 720/900/1800mhz + nabudzeni stock ventilator sa core i5 :)
HDD:
WD Caviar Blue: 1x160GB
PSU:
LC Power 480w
Optical drives:
Pioneer DVR 215D
OS & Browser:
Chromium & ArchLinux
ja cu raditi bilo koji posao koji mi placa klopu, prevoz i racune (zivim u jednosobnom stanu, i ne placam sam rachune - tako da rachuni nisu jako velika stavka). iskljucivo i samo ako mi pokrije sve tri stvari. dok ne radim, jako malo jedem, nemam troskove prevoza, a za racune zaradim kroz servise koje tu i tamo odradim.

primera radi: javio sam se na oglas neke kopirnice. u oglasu je pisalo da je u pitanju desktop publishing. kada sam otisao tamo ispostavilo se da je u pitanju kopir operater, sa MOZDA mogucnoscu napredovanja kroz xyz godina (lol). ja sam se naglas nasmejao u lice "poslodavcu" i pitao ga "kolika je plata"? covek je odgovorio da je pocetna plata 15k i da se ostaje i duze i da se ne placa prekovremeno. onako "like a boss"

kad sam mu rekao da ne bih dalje da mu trosim vreme on me je pitao "sta ti konkretno smeta u vezi navedenog". ja sam se nasmejao i rekao sam da je premala plata, posto nisam hteo da budem skot i da mu kazem da je lik bolid. prvenstveno zbog toga kakav je oglas stavio, a sta zapravo nudi.

u tom slucaju "nemam prihode a nemam ni rashode" filozofiju potpuno podrzavam. ne podrzavam ako je persona koje tako nesto izjavljuje ista kao lik iz pomenutog filma :)

edit: % nezaposlenih je na ovoj temi skocio sa 24% na 30%.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
dokle god ima ko ce da radi za 10-14K dinara puno radno vreme, nece oni ni nuditi vise. Zasto bi? Zato to recimo ne moze da se desi u zemljama gde je socijalna pomoc ko ovde prosecna plata pa se niko ni ne blamira da nudi manje od toga, a drzavi je interesu da svi rade i cimaju se da ti obezbede posao, jer nije malo placati ljudima tolke socijalne pomoci. Kod nas te pribeleze u tefter, kazu ti kako si ti taj koji treba sve da radis, a oni samo pomazu (wtf?! pa sto ih ima 500 zaposlenih u birou onda?!) i otprilike ti serviraju neke price o doskolavanju, seminarima i ostalim aktivnostima koje of course kostaju. Cool, danas izrucim 300e da postanem frizer pa onda i kao frizer trazim posao, ako nema, pa prekvalifikacija opet bato, sad budi masin bravar. Nema posla? Nema problema, izvadi jos neke evre pa postani hotelijer/recepcioner (i za to treba skola ili obuka), pa kad se to napuni, nema problema, idi uci za krupijea, deli cipove ili karte u sitne sate i moli se bogu da ne naletis na nekog drkosa koji je izgubio puno love, pijan je i drogiran i ti si mu kriv za sve.
dok se okrenes, eto tebe sa 40 godina, 10 kurseva, 4 skole, bez nekog specijalnog radnog iskustva i mozes da se obesis.

za 14K necu ni ja da radim, tj ocu ako je nesto honorarno, pola radnog vremena i sl., al da slazem ovom dole jutarnju pijacu u 5:30 pa da radim do 15h u radnji za kasom, za 14K - necu. Crci cu od gladi i kraj. Uostalom, sve vise ljudi pali na prekookeanske brodove. Stjuardi, konobari, kuvari, sta god terba, jeste, radi se po 10 sati na dan, nije lako al bar znas da bez 1000$ mesecno neces proci.
 

MarkoZ

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.01.2011.
Poruka
15
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
za 14K necu ni ja da radim, tj ocu ako je nesto honorarno, pola radnog vremena i sl., al da slazem ovom dole jutarnju pijacu u 5:30 pa da radim do 15h u radnji za kasom, za 14K - necu..
vidis, neko ne zeli da crkne od gladi pa radi, ne mora puno radno vreme ali od 6-8h max. 14k ti, 14k drugi clan porodice, nadje se poslic neki sa strane i moze bar da se prezivi ako nemoze da se zivi kako treba ali slazem se da je malo, ali dokle god ima ljudi koji bi radili i za manje nista se nece promeniti. Igrom slucaja imam i igraonicu gde placam radnika 12k, a kad se oduzmu svi troskovi toliko od prilike i meni ostane, a ima i onih kojima je i to bilo tesko da radi (znaci sedis 6-8h za kompom i uzivas) ali ima i onih koje sam nazalost morao da otpustim jer im je i to bilo tesko i da rade za 25k.
Uostalom, sve vise ljudi pali na prekookeanske brodove. Stjuardi, konobari, kuvari, sta god terba, jeste, radi se po 10 sati na dan, nije lako al bar znas da bez 1000$ mesecno neces proci.
O5 igrom slucaja imam poznanike koji su ovo uradili, neki su se vratili jer ne mogu da izdrze neki su ostali, opet zavisi od psihe. Ne radi se 10h dnevno, radi se 16h dnevno od cega imas 1h pauzu koje moras da provedes u delu za osoblje,dan ne vidis,a ako si kuvar (u prevodu ovo znaci kod njih da ces prati sudove) neces ruke izvaditi iz sudopere. Imas jedan slobodan dan u nedelji koji traje do 16h posle toga na ispomoc i na spavanje. Ti sad razmisli da li je lako zaraditi novac i "preko"
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
igrom slucaja znam i ja par njih na brodu i najgora varijanta je stjuard gde je tako kako ti pricas, sa tom razlikom sto brod pristaje pa onda imas slobodnog vremena i po par dana. Moj burazer je krupije i radi ravno 4 sata, odnosno 6 ali postoje mandatorne pauze. Nije u obavezi da bude pod palubom, sta vise, pozeljno je da animira putnike po brodu i da ih navlaci na kazino ;)
realno, svi oni imaju vise od 1000$, 1000$ je minimalac, nakupi se tu i po 2-2.5$, da ne pominjem da nakon 12 godina rada u tom poslu imas pravo na penziju...
Fora u celoj toj prici je da ne placas kiriju, zakup stana i bla bla...

sa ostatkom onoga sto si pisao se slazem, a vidim da i ti slicno razmisljas o onih 14K dinara. Ko je gladan, da, radice, ali ne vidim kako ce mu to resiti probleme. To je da platis stanarinu i da jedes leba i mleka ceo mesec. Da muz i zena rade po 14k, to je 28K mesecno, da placaju stan 150e mesecno (garsonjera) sta da jedu? Od cega da prave decu? PA i da je duplo toliko opet je jako tesko osim ako ne zivis sa roditeljima ili imas stan u nasledstvu i sl.

Sto se igraonice tice, drzao sam jednu dok se to isplatilo, zatvorio na vreme, odnosno kad je posle troskova odrzavanja, plata radnicima i td. pocelo da ide u minus...

:wave:
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Evo i ja da se upisem :)

Zaposlen u Beogradu, kao inzenjer audio/video tehnologija (visa elektrotehnicka) - radim na projektu u Qataru. Uskoro, opet palim tamo na par meseci...
http://www.qatarconvention.com/

Za sada ugovor na odredjeno.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
I sa ugovorima na odredjeno se mulja, razvlace ljude sa ugovorima na po 6 meseci i tako po nekoliko godina...
Ja sam radio tako dve godine i onda dobio otkaz iz jednog jedinog razloga - nisam imao ugovor na neodrejeno vreme. Uzas.
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Ziva istina. Mada, retko ko danas ce da zaposli na neodredjeno, pogotovo privatnik.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh