• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Copycat

Brainiac

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2016.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4690K
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston 2x 8GB 1866MHz
VGA & cooler:
Intel HD 4600
Display:
Dell U2412H
HDD:
Samsung 850 Evo 256GB, WD Green 2TB, WD Green 1TB, WD Blue 500GB
Case:
Fractal Design Define S
PSU:
Seasonic 620W
Mice & keyboard:
Microsoft Ergo 4000 & Logitech G620
Pozdrav, planiram da radim svoj prvi mod, pa me zanimaju vasa misljenja na tu temu. Hocu da radim nesto kao Parvum, samo da bude ATX, i eventualno dual chamber ali vertikalni... E sad, danas su mi Atila i Proka rekli da su klirit i pleksi uzasno nezgodni za obradu, i odrzavanje, tako da, ako bude dovoljno argumenata, da promenim materijal i predjem na aluminijum ili vinilne presvlake u carbon fiber fazonu. Takodje, hocu da slivujem napajanje, koje ce, najverovatnije biti EVGA Supernova 750W (guram jednu grafiku, vise mi sigurno nece trebati), pa se javlja problem onih kondenzatora koje SuperFlower (OEM za EVGA) i Seasonic stavljaju na 24 pinski i PEGove, da li ih ostavljati ili samo iseci, ako ne uticu previse... E da, da li MDPC ili paracord? Hteo sam da radim i PETG hardline tubing, ali je cela prica preskupa za studenta (kapiram da je za nas anonymuse nemoguce da dobijemo bilo sta od EKWB ili Aquatuninga)...
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
За обраду је добар, за одражавање ако га не пескариш је ужас. Ако је први слив, онда паракорд, барем је мени блио лакше.
 

Brainiac

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.01.2016.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4690K
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston 2x 8GB 1866MHz
VGA & cooler:
Intel HD 4600
Display:
Dell U2412H
HDD:
Samsung 850 Evo 256GB, WD Green 2TB, WD Green 1TB, WD Blue 500GB
Case:
Fractal Design Define S
PSU:
Seasonic 620W
Mice & keyboard:
Microsoft Ergo 4000 & Logitech G620
За обраду је добар, за одражавање ако га не пескариш је ужас. Ако је први слив, онда паракорд, барем је мени блио лакше.
Meni se paracord čak i više sviđa, a što se tiče plastike lakše mi je s tim da radim nego da se drndam sa aluminijumom, samo da nađem efikasno i bezbolno rešenje za I/O i PCI, mada tu mogu da iskopiram Parvum dizajn... Je l ima i dalje da se nađe Impact ili ću morati da jurim Rangera, kao zamenu?
 
Vrh