• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Asus sa ugrađenom Windows 10-kom

Digitron_Buje

Newcomer
Učlanjen(a)
28.08.2023.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kupio sam u maju 2022. Asus s tom 10-kom i s gratis 1-godišnjom pretplatom za Office (što mi je bilo mnogo bitno, jer 1/ moram da imam Word i 2/ OS je već instalisan; open office mi je uvek bio špansko selo).

E sad i za ovo sam morao sam da se pomučim sa startovanjem i evo kako sam se usosio. Praštajte dedi na glupim pitanjima.

1/ kod biranja default jezika, slučajno (ne znam kako) odabrah English UK. A hteo sam US. Da bih imao majmunče gde treba @. Posle nisam uspeo da to promenim i kao da nema English US u izboru, što je nemoguće.

2/ zaboeavio sam šifru koju treba da ukucam u ekran pre otključavanja

3/ Word mi je odjednom pretežak, nije kao Word 2003, mislim da nisam uspeo da montiram languagd bar i/ili da ubacim English US, jer kako rekoh nema ga (?!) i mislim da nisam bio sposoban da ubacim sve željene jezike.

To je bilo u maju 2022. i ja sam ostavio novi laki Asus kod kuće i na put poneo prastari Lenovo koji brekće kao traktor. I ima W 7 starter... A ja mislio da mi treba škola za Meka.

Elem, ima li neko savet kako da rešim ove muke bumerske?

Hvala.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:

Na kom jeziku je Windows?

Može biti da je to single language instalacija, gde ne može da se promeni jednom već podešen jezik (sistema).

Ako može da se menja to se radi kroz panel postavke/settings pa vreme i jezik/time and language, jezik/language. Tu se menja jezik prikaza u celom sistemu, kao i dodavanje tastatura.

Možda ne može da se odmah ukloni britanski, ali bi prvo trebalo probati sa promenom jezika sistema, pa videti koje su dalje mogućnosti.

Velika je razlika između word 2003 i kasnijih verzija, pre svega po izgledu, rasporedu funkcija.

Pritisnuti desnim klikom na radnu površinu, a zatim sve levim: prilagodi/personalize, zaključan ekran/lock screen. Dole se nalaze opcije postavke za istek vremena ekrana/screen timeout settings i postavke čuvara ekrana/screen saver settings.
 

Digitron_Buje

Newcomer
Učlanjen(a)
28.08.2023.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Windows je na engleskom, izabrao sam English samo, greškom nekom UK. (Navikao sam na engleske izraze, buffer, cut, copy, paste itd. i na kompjuteru mi ne smetaju ni "osisana latinica" ni strane reči. ;)
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Ako može da se menja to se radi kroz panel postavke/settings pa vreme i jezik/time and language, jezik/language. Tu se menja jezik prikaza u celom sistemu, kao i dodavanje tastatura.
Ovde se dodaje jezik. U pitanju je jezik prikaza, ali i tastatura.

Nakon toga će se moći promeniti jezik prikaza u celom sistemu, ali i tastatura. Ako britanska smeta (verovatno hoće) - obrišite je.
 
Vrh