• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Asus ROG Strix 2080Ti OC 11GB

Gandra

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2021.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Pozdrav.
Imam mali problem sa ventilatori a na 2080TI. Tačnije pri startovanju kompa čuje se grebanje, krljanje i kao da će da odpadnu ventilatori. To prestane kad se podigne sistem na kompu i više se ne čuje....Grafika mi je još u garanciji ali nemam drugu ako ovu pošaljem na reklamaciju...
Neću da stavljam vodeno hlađenje.
Imate li predlog?
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Jedino da se kupi neki aftermarket Arctic hladnjak. Trebalo bi da testiras koji vent tacno pravi problem. Otvori stranicu kucista i kad pokrenes racunar polako laganim pritiskom zaustavljaj jedan po jedan vent dok ne utvrdis koji pravi problem. Cisto da imas evidenciju sta da kazes kad saljes na reklamaciju. Ne bih ti savetovao da bilo sta popravljas ili cackas oko kartice koja je u garanciji. U danasnje vreme ta kartica je suvo zlato. NE DIRAJ NISTA osim ovoga sto sam ti rekao i salji na reklamaciju.
To sto ti se ne cuje nista kad se podigne sistem je zbog toga sto tada kartica radi u zero RPM modu, tj. kartica ne vrti ventilatore dok ne dostigne 50 stepeni. Testiraj. Ukljuci neku zahtevnu igru pa proveri da li ce i tada da se cuju ventilatori. Mozda prave problem tek na 100% jer pri podizanju sistema vrte na 100%. Igraj se malo testiraj.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Pozdrav.
Imam mali problem sa ventilatori a na 2080TI. Tačnije pri startovanju kompa čuje se grebanje, krljanje i kao da će da odpadnu ventilatori. To prestane kad se podigne sistem na kompu i više se ne čuje....Grafika mi je još u garanciji ali nemam drugu ako ovu pošaljem na reklamaciju...
Neću da stavljam vodeno hlađenje.
Imate li predlog?
Nemaš apsolutno nikakvog izbora. Moraš da je pošalješ na reklamaciju i da čekaš. To je jedini pravi način za rešavanje tvog problema. Sve ostalo ti ugrožava garanciju.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.700
Rezultat reagovanja
9.052
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@Gandra : to će biti sve lošije. Uradi ovako kao što je predložio @alex303 , sve ostalo je lošije rešenje.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 

Gandra

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2021.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Jedino da se kupi neki aftermarket Arctic hladnjak. Trebalo bi da testiras koji vent tacno pravi problem. Otvori stranicu kucista i kad pokrenes racunar polako laganim pritiskom zaustavljaj jedan po jedan vent dok ne utvrdis koji pravi problem. Cisto da imas evidenciju sta da kazes kad saljes na reklamaciju. Ne bih ti savetovao da bilo sta popravljas ili cackas oko kartice koja je u garanciji. U danasnje vreme ta kartica je suvo zlato. NE DIRAJ NISTA osim ovoga sto sam ti rekao i salji na reklamaciju.
To sto ti se ne cuje nista kad se podigne sistem je zbog toga sto tada kartica radi u zero RPM modu, tj. kartica ne vrti ventilatore dok ne dostigne 50 stepeni. Testiraj. Ukljuci neku zahtevnu igru pa proveri da li ce i tada da se cuju ventilatori. Mozda prave problem tek na 100% jer pri podizanju sistema vrte na 100%. Igraj se malo testiraj.
Zapravo kod mene se ventilatori vrte uvek jer je verovatno kliknut performance mode dugme po difoltu. Fabricki jer nista nisam dirao od kak osam kupio. Sad sam igrao Call Of Duty WarZone na Ultra podesavanjima sve i nije presla 50 stepeni. Ali se takodje nisu culi ventilatori da krce i tako dalje. Samo se cuju pri startovanju kompa i dok digne sistem oni prestanu da krce.
 

Gandra

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2021.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Mozda je neko stavio vodeno hladjenje umesto ovog ventilatora i hladnjaka pa hoce da proda taj ventilator. hehhehe
Ali jos je godinu dana u garanciju tako da cu poslati sigurno.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Mozda je neko stavio vodeno hladjenje umesto ovog ventilatora i hladnjaka pa hoce da proda taj ventilator. hehhehe
Ali jos je godinu dana u garanciju tako da cu poslati sigurno.
To sve nema nikakve veze, a ni smisla, ako je kartica pod garancijom. I niko ko je normalan, a ima vodeno hlađenje, ti neće prodati fabričko hlađenje jer posle ne može da proda karticu.
 

Gandra

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2021.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ma šalio sam se znam da od toga nema ništa. A i garancija je majka... Ispratiću pa ako se pogorša krljanje ventilatora nosim da reklamiram... Hvala na odgovoru...
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.700
Rezultat reagovanja
9.052
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
ako se pogorša krljanje ventilatora
 
Vrh