• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ASIC hasrate drop problem

Myl0sh

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
156
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 6300 & Zalman CNPS12X
Motherboard:
ASUS SABERTOOTH 990FX Military-Grade Rev.1
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
AMD VTX 6950 2GB / 6970 Dual Bios
Display:
Samsung 22"
HDD:
Seagate Barracuda 1TB; Samusng SSD 860 EVO 2.5" SATA III 250GB
Sound:
Genius SW-HF 5.1 5000 150W
Case:
Thermaltake - Dokker - VM600M1W2Z
PSU:
Corsair VX550W Black
Optical drives:
ASUS
Mice & keyboard:
Roccat Kone XTD, Omega Cassiopeia-lumitated
Internet:
100/6
Evo sta je problem.

Kada se ASIC ukljuci krene normlano da dize temperaturu i hasrate dok se priprema (15min) i nakon 2-3min jedna ploca spusta hahsrate nakon 50% od njenog maksimuma na 0 hahsrate i povremeno digne nesto malo i opet 0.

Ukrstao sam data kablove od neisprave ploce sa ispravnom i tako nasao koja ploca zeza.
Da li ovaj problem moze da bude da napajanje da ne daje dovoljno struje na toj grani ili data kabl ne valja ili jednostavno neki cip ili vise cipova na ploci crkli (jer mislim da je u pitanju redna veza cipova pa da ploca otkaze cim stigne do neisporvnog cipa)?
Isklucio sam data kabl sa te ploce da bi ASIC radio bez nje (66% snage) jer nikako drugacije ne moze da radi stabilno a da se sam ne restartuje.

Moram da rasturim ASIC da bih proverio napajanje jer to nije 6pin konetor da bih mogao lako da proverim nego fizicki da menjam slotove ploca.

Jel zna neko nesto vise tj da li je imao taj problem?
I da li ce pecenje u rerni na 200 stepeni pomoci?

Hvala
 
Vrh