• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Aorus B450M overclock

ne7_7_a

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.12.2019.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pozdrav,

Imam maticnu plocu Aorus B450M. Pitanjce je sledece posto nisam naisao na slicno a YT nesto i bas nije bio od pomoci. Dakle imam i Ryzen 5 3400G, kada udjem u bios imam opciju da promenim frekvenciju procesora i to je u redu ali u odeljku Advance Voltage settings ne postoji nista sem DRAM voltage. Moram da napomenem takodje da imam instaliran i poslednji bios za ovu maticnu plocu pa da li postoji negde drugde u meniju da se podesi voltaza proesora ili jednostavno mora da se ukljuci ta mogucnost (pada mi na pamet takva ideja ali ne verujem da bi trebalo nesto od toga). Takodje sam primetio u CPU-z da je voltaza sada preko 1.4 pretpostavljam da je on automatski podesio tako i naravno postavicu najgluplje moguce pitanje da li sadasnja verzija BIOS-a sadrzi sve prethodne verzije?

Hvala svakako na pomoci :thumb:
 
Poslednja izmena:

Markius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.02.2020.
Poruka
656
Rezultat reagovanja
436
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 @3.9 LC-CC-120-ARGB PRO
Motherboard:
Gigabyte b450 Aorus M
RAM:
2x8gb Kingston Hyperx Fury 3000mhz RGB
VGA & cooler:
Zotac AMP! 1060 6gb
HDD:
Patriot Burst 240gb + wd500+320+1TB
Case:
MS Dark Shadow(2 jetflo rakete)
PSU:
FSP Fortron HYPER-S 500W
Mice & keyboard:
A4 Bloody V8M
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10 64bit
Imam tu plocu i ima sve opcije sto pominjes, samo je lakse preko ryzen master-a sve to raditi, r jedino sto ja svaki put kad ukljucim racunar moram da upalim ryzen master i izaberen stabilan oc profil...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Vrh