• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Alternativni ONT uređaj za SBB koji nema funkcionalnisti routera i access pointa u sebi

andrean

Newcomer
Učlanjen(a)
02.06.2024.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima!

Već neko vreme imam izuzetnu želju da se rešim SBB-ovog default uređaja koji isporučuju za optički internet (onaj Calyx 854G-2 je jedini koji imaju u ponudi za optički internet), i obratio sam im se sa ovim pitanjem emailom, međutim veoma standardno su me otkačili. Tragajući malo, naišao sam na ovaj uređaj na Amazon-u: Ubiquiti Networks UFiber Low-Cost GPON Optical Network Unit (UF-Loco) (Link) koji je veoma kompaktan i kako vidim ispunjava baš samo zahteve koje ja imam, da služi kao najjednostavniji modem i ništa drugo, dok ostatak funkcionalnosti routera i AP-a bih delegirao na svoje neke druge uređaje koje bih vezao za ovaj. Ono što ne znam je da li bi ovaj uređaj radio uopšte sa SBB mrežom, u iskušenju sam da čak slepo kupim i probam, ali voleo bih da pitam ovde za svaki slučaj, možda neko već i zna odgovor da ovo ne može da radi (ili da može u nekom idealnom ishodu događaja)..

Hvala unapred!
 
Vrh