• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Algoritmi

Bouldryk

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.11.2015.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Konkretno mi nije jasan fibonacijev niz i ovaj zadatak ..to jest drugi deo zadatka koji kaze vrednost vecu od predhodnika i proizvod brojeva koji su manji od predhodnika ,ceo zadatak glasi ovako : Napisati algoritam kojim se vrsi unos brojeva sve dok se ne unese broj nula ili broj jednak predhodniku .Algoritam odredjuje sumu brojeva po apsolutnoj vrednosti i ispituje koliko brojeva ima vrednost od predhodnika i proizvod brojeva koji su manji od predhodnika . Zadatke gledam i pokusavam da razumem skoro svaki dan ali mi je problem sto ne znam sta su oznake za sta .. trenutno od teorije imam samo obelezja ulaza obrade uslov izlaza itd. Mislim da mi od teorije za algoritme nije potrebno mnogo toga vec samo da razvijem neki nacin razmisljanja koji je potreban za takav tip zadataka :D
 
Vrh