• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Adobe flash player "memory leak"

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
e, ovako ide problem -

primetio sam, da bez obzira na mashinu (moj celeron, i Phenom, ortakov c2d e8400) zadnjih 2-3 meseca flash content krece da baguje.

naime - gledam na svom (Phenom) kompu youtube, i bez obzira na 4GB ram-a i na rocesor - posle nekog vremena flash content krece da usporava.

odgledam li 15+ videa na youtube - svaki sledeci ide po 2-3 frejma u sekundipa sve gore i gore.

na fejsbuku vishe ne mogu da igram igre poput "Who has the biggest brain" (gde sam apsolutni rekorder sa 3500 poena :d) i Biotronic, jer na prvoj igri moram da gasim browser da bi se igra "ubrzala" na default, a na drugoj igri vec posle 6tog nivoa prestaje da bude igriva.

isti problem i na celeronu, mama kad gleda klipove, moram da joj ugasim browser, i da brishem cache Opere da bi radilo, a isto i kod ortaka, kod kog blejimo sad na leto (njegovi u USA na 3 meseca)

note - na sve tri mashine je instaliran poslednji adobe flash player.

svoju mashinu sam skoro opremio chistim novim XP-om, na celeronu je Win7, kod ortaka XP takodje. svugde isti problem.

krenem da google-am malo. i pazi chuda -

milion ljudi se zali na usporen flash content. svi se zale kako im se flash "pile-uje", ali ne tako da guta ram, nego da posle izvesnog vremena postaje beskoristan.

naletim na chlanak, nekog twitter-asha, kojeg mnogi ljudi chitaju, neki sajber geek, i on kaze:

If rumor is to be believed, the increasing jerkiness stems from a “memory leak” in Adobe Flash, the plug-in that’s responsible for playing most Web videos.
Geek je uspeo na twitter-u da dobije response od Adobe PR-a, koji je obezbedio support call, koji je naveo - The product manager said: “We do have some memory leak issues, and we’re working on some solutions.”

dakle, ako je njegov twitt iskren - adobe zaista ima problem.


e sad - sobzirom da je Silverlight 3.0 izashao ovog meseca, i da je jedina stvar koju josh ne podrzava upravo FLV i SWF, shta adobe izvodi ?

evo ga i tekst na tu temu, koji sam upravo nashao -

http://www.pdnpulse.com/2009/07/not-so-flash-adobe-responds-to-purported-flash-player-issues.html


shto se tiche mog reshenja - da li IKO od vas koristi alternativni flash player ? i ima li nekog takve vrste, da valja, odnosno da ne nailazi ni na 1% problema, prilikom pushtanja flash sadrzaja ? i, ima li iko ovakav problem uopshte ?
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pre svega, šta ti je "alternativni flash player"? Neki flash plugin koji nije Adobeov? Ako da, onda nisam čuo za tako nešto. Ako ne, onda, razjasni malo, molim te.

Inače, ja nisam primetio te probleme, mada ne visim mnogo na YT (a mnooogo manje na FB).

Koristim XP SP3, FF poslednji zvanični, Flash apdejtujem povremeno (npr. na svaka 2 meseca), C2D, 3GB, ADSL 1mbit...
 
Poslednja izmena:

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
bash tako kako si rekao, zoni, za alternativni. ima neki Gnash, ali mnogo kaska iza flash player-a, kolko sam uspeo da nadjem na netu.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
prosto neverovatno kako sam reshio problem, i kolko se ja razumem - ovo blage veze sa mozgom nema.

ceo internet se zali na flash player 10, shto mozete videti chak i na adobe forumima. ovi iz adobe-a se ne javljaju, pa sve da im gori pod zadnjicom.

i, sad, milion caka predlazu ljudi - full uninstall zbog "ostataka", ona bedna podeshavanja flash-a na adobe sajtu, vracanje na verziju 9 - i nishta ne pomaze. flash usporava, CPU mi spajkuje na 90%.

i, naletim na nekog dileju, krenuo da objashnjava kako je izbacio prashinu iz kompa, i sad mu flash radi.

ja u ochaju, shto ne mogu da sa quad core procesorom gledam glupavi youtube video (koji kada skinem na HDD i pustim iz drugog plejera optereti CPU 5%, a kroz browser 90% reko - ajd da vidim i ja da probam. naime - odmah sam skapirao da je lik smanjio temperaturu CPU-a brisanjem verovatno 2 godine zaheftanog kucishta.

Everest: CPU temp - 65c (u mojoj sobi nema klima)
Kuler: OCZ Vindicator, sa loshim stock 120mm kulerom koji se vrti samo na 1000.

izvadim iz shteka neki Core 2 Extreme X6800 stock kuler, koji se po default-u vrti na 2000rpm, a drugar jedan iz zgrade tu, tech bolesnik ga je modovao da vrti preko 2800, i da moze da legne i na AM2+ (pritom prochitam malim slovima na kuleru da ga je za intel napravio Lenovo, koji inache ne pravi kulere :wtf: )

stavim ja lepo njega na CPU, on zavrti, po everestu:

RPM - 3150 (verovatno nije tachno)
CPU Temp - 48c

upalim neku FB igru, koja mi je jela 90% CPU-a, kad ono - 65% maksimum. vishe ne kochi.

da napomenem -

1. Flash player 10 zaista ima problem, ako ga ne primecujete na svom PC-u - znajte da imate puno srece. preshao sam preko 100 thread-ova na kojima se ljudi zale, a nijedno reshenje (osim ovog debilnog)

e sad, ja da zamolim ljude sa zdravim razumom da mi objasne sledece:

1. Kako je moguce da od temperature procesora u dozvoljenim vrednostima, zavisi rad aplikacije koja zahteva puno CPU-a ? zar na 70 stepeni procesor radi slabije, nego na 50 ? pitam zaista, jer ne znam, ja kako sam do sad mislio - procesor bez obzira na temp radi uvek isto, dok ne kreshuje.

2. po mom slabom OC iskustvu, doshao sam do zakljuchka da je JEDINA bitna stvar kod hladjenja vazduhom - broj obrtaja kulera, kakav god on bio. jel to zaista tako ?

3. flash player 9 mi je radio lepo, flash player 10 mi radi uzasno, kompletni uninstal i instalacija 9ke opet ne radi - zna li iko od vas, jel postoji neki tu update, koji radi "iza zita" pa da se 9ka ponasha kao i 10ka, u sluchaju da je 10ka vec bila instalirana ?
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
1)Ova tvoja prica nema ni malo logike ,ti kazes da ti je stavljanjem jaceg/boljeg coolera opalo zauzecje procesora prilikom koriscjenja flash aplikacija,sto je nemogucje.
Pad temperature je mogucj i sasvim logican vecji protok vazduha=manja temperatura

2)Uglavnom netacno,broj obrtaja kulera igra veliku ulogu ali CFM(protok vazduha)je najbitniji,imas fanove koji se vrte na 2000 ali imaju slabiji CFM od onih koji se vrte na 1500.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
i ja znam da je nemoguce, al ocesh da ti okachim skrin shotove ? :) mene je zgranulo, kako sam i opisao u prethodnom postu, nije mi jasno da hladniji procesor radi bolje, kada su obe temperature tolerantne .. ?!? :wtf:
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
ma ne sumnjam ja da ti lazes (barem ne za ovu konkretnu stvar :D)ali prosto to onda mora da je neka slucajnost,i to gadna,posto i sam znas da je to kao kad bi rekao igra je prestala da mi secka kad sam promenio tastaturu.
this simply does not make sense!

:D
This is Chewbacca, Chewbacca is a Wookiee from the planet Kashyyyk, but Chewbacca lives on the planet Endor. Now, think about that. That does not make sense! Why would a Wookiee - an eight foot tall Wookiee - want to live on Endor with a bunch of two foot tall Ewoks? That does not make sense! What does that have to do with this case? Nothing. Ladies and gentlemen, it has nothing to do with this case! It does not make sense! None of this makes sense. If Chewbacca lives on Endor, you must acquit! The defense rests. DAMNIT!
 
Vrh