• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Napajanje] 550W ThermalTake TR2 RX Modular

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
Oni koji su pratili podforum servis,znaju das sam otvorio temu u kojoj sam kudio svoju gigabyte ploču.Kako se ispostavilo,totalno pogrešno pošto je napajanje zakazalo.U ovom opisu ću se potruditi da vam dočaram 550W ThermalTake TR2 RX Modular iz ugla prosečnog korisnika.Nažalost nemam uređaje pomoću kojih bi mogao da merim potrošnju i iskoristivost pa ću vam prikazati čisto subjektivan osećaj.

Kao što rekoh,napajanje koje sam dobio u zamenu za OCZ 550W Fatalyti je 550W ThermalTake TR2 RX Modular.
[/URL][/IMG]

Oznaka modela je W0134RE,da li je RE skraćeno od refurbished ne znam,nisam uspeo da nađem na netu.
[/URL][/IMG]

Samo pakovanje i kutija deluju pomalo sirotinjski u odnosu na kutiju koju sam dobio sa OCZ-om
[/URL][/IMG]

Posto je ovo napajanje modularno fiksni su samo 24 pin,4+4 pin i PCI-E 1x 6pin
Ovde dolazimo do nečega što meni lično ne ogovara pošto sam napajanje planirao za konfiguraciju sa integrisanom grafikom i ovaj PCI-E mi je višak.
Od dodatnih kablova poseduje PCI-E 1x 6+2 pin,6 molex,6 sata i fdd.
Za one koji paze da ne ogrebu napajanje dobija se silikonski uložak koji se postavlja na onaj deo napajanja koji se šrafi za kućište
[/URL][/IMG]

Na sledećoj slici možete da vidite dužinu fiksnih kablova,znam da je nekome to veoma bitno.Elem kablovi su negde oko 60 cm dugački
[/URL][/IMG]
Težina napajanja je negde oko 1,7 kg ako dodamo sve kablove težina bi bila oko 2 kg
[/URL][/IMG]

Kvalitet izrade nije loš,za moje poimanje kvaliteta.Ne ugiba se značajno na pritisak(možda ja nisam dovoljno snažan) i ne deluje mi da se boja lako guli.Sama boja koju su koristili je već druga stvar,ne znam šta su hteli da postignu sa tom nijansom ali je ružna za sve pare.
[/URL] [/IMG]
Mnogo mi je lepša klasična crna.

Ventilator je od 140 mm i sam po sebi nije bučan ali huk vazduha je veoma iritirajući,kao da se upalila neka turbina.U uputstvu kažu da poseduje regulaciju obrtaja ali jednako je iritirajuć i na idle kao i na load.Treba uzeti u obzir da je ovo testiranje bilo sa otvorenim kućištem,pretpostvaljam da je stvar daleko bolja kada se zatvori stranica.Oni koji vole da očiste ventilator s vremena na vreme sa ovim napajanjem neće baš biti srećni pošto nije moguće pristupiti ventilatoru bez otvaranja celog napajanja,što rezultuje gubljenjem garancije.

Napajanje nisam otvarao ali evo nekoliko slika koje mogu da vam daju naznaku šta je unutra.Nisu štedeli na lepku,ima ga na sve strane i sve deluje nekako neuredno.
[/URL][/IMG]
Korišćeni su samxon kondenzatori,nemam pojma da li valjaju ili su neki ubogi kinezi
[/URL][/IMG]

Ja sam ovo napajanje probao na Ati 5850 karti i 965 II phenomu,kod druga radi bez problema sa 6950 već neko vreme tako da mogu sa sigurnošću da kažem da može da izdrži jače karte.
Još jedna mala opaska,na sajtu proizvođača stoji 80% efficient ali tako nešto nigde ne piše na kutiji.Snagu po granama možete videti na sledećoj slici
[/URL][/IMG]

I za kraj nedostaje mi moje OCZ napajanje,mislim da je sveobuhvatni izgled i utisak bio bolji ali da je bilo kvalitetno ne bi riknulo posle dve godine.
Nadam se da sam vam koliko toliko pribliižio ovo napajanje pošto vidim da je trenutno omiljeno prodavcima da ga daju kao zamenu za neispravno u istoj klasi.:wave:
P.S. jedan član porodice je maksimalno iskoristio kutiju
[/URL][/IMG]
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Jujuju, 2 mace na stolu :D


Lep review, TT je OK napajanje za OK pare, redovno ciscenje prasine i samo vozi.

:wave:
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
LOL, kakva je to žvaka oko kondenzatora, bljak.:d
Samxon - onako, jesu china made, mogu da budu dosta dobri, a i krš ...
Fala za iskustvo iz prve ruke, neretko se ljudi žale na buku kod TT-a, bilo da se radi o nepotrebno velikom rpm-u ventilatora ili huku vazduha.
Inače, trebalo bi da bude dosta dobro napajanje s obzirom da je unutra CWT DSA platforma.
 

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
Ma meni napajanje odgovara (ok,ako izuzmemo buku ali od amd kulera teško da će da se čuje :))nije namenjeno za nešto zahtevno.Jedino me je neprijatno iznenadilo da se vent od 14cm više čuje nego 80mm vent na OCZ PC Power & Cooling.
Jujuju, 2 mace na stolu :D
Ima se može se :d
 

Predator

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.08.2011.
Poruka
594
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nice review.:)

Malo mi je cudno to sto nisu naveli max kombinovanu snagu sa 12v grana koje napajanje moze da isporuci, nego su samo sabrali vrednosti 12v1 i 12v2.:confused:

A oznaka RE bi trebala da se odnosi na to da je za Evropsko trziste, dok je za USA RU.
 
Poslednja izmena:

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Lep opis! Svidja mi se duzina kablova, taman. Svidja mi se i to sto moze da tera jace graficke.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Svaka cast za trud i opis. Lepo odradjeno;)
:sekira:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Lep opis, hvala za share ;)

:sekira:
 

zbun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.03.2010.
Poruka
365
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD phenom II x6 1055T & thermalright IFX-14
Motherboard:
ASRock 870 extreme 3
RAM:
2x2GB 1600MHz Exceleram Rippler CL6 + 2x4 GB Patriot G2 cl7
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 970
Display:
LG LH3000 42'
HDD:
samsung spinpoint F3 500 GB
Case:
NZXT M59
PSU:
zalman zm600glx
Hvala svima.Mada kada bih mogao da biram dodao bih jos malo i uzeo 575W Thermaltake ToughpowerXT/Modular/PFC/80PLUS ipak 5 godina garancije nije malo.
 

Predator

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.08.2011.
Poruka
594
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^Nije samo garancija, taj TT XT je dosta kvalitetnije napajanje, CWT DSG platforma, ali sta da radis kad si ovo dobio kao zamenu nisi mogao da biras, vazno je da radi bez problema.;)
 
Vrh