• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

2 graficke, 2 monitora

Pacijent

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2015.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hocu da konektujem i drugi monitor na moju postojecu graficku ali nemam nikako kabal za to pa sam odlucio da dodam jos jednu graficku koju sam imao i nisam koristio. Citao sam da moze da se stave 2 razlicite graficke na 2 razlicita monitora, samo ne mogu da se spoje u SLI/Crossfire.

Kada sam to pokusao, upalim komp ali on cita samo moju prvu graficko odnosno taj ekran. Jos sam trazio i ima neka fora kao mora mozda nesto u biosu, ali nisam siguran sta pa jel moze neko bolje da mi pojasni.

P.S. Ako moze bilo bi jos bolje resenje za samo jednu grafu odnosno za moju prvu graficku na kojoj imam sledece izlaze:
DVI-A (ubacen)
DVI-D
HDMI
onaj nzm koji je.

E sada, meni su monitori samo VGA (i morao sam adapter da stavim za DVI-A na VGA) i trazio sam adapter za ovaj DVI-D na VGA, ali ne mogu nigde da nadjem. Ako neko ima resenje za ovo neka javi. Bilo koja od ova 2 su ok, vazno mi je da osposobim 2 monitora da rade
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Pretprostavljam da je taj "onaj nzm koji je" zapravo DisplayPort konektor. U tom slucaju bi ti ovo zavrsilo posao. Ako nije DisplayPort konektor, onda mozes da uzmes i HDMI na VGA konvertor, ali on je skuplji pa nisam siguran koliko je isplatljiv.
 

Pacijent

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.04.2015.
Poruka
19
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jes dipslay port, nikad nzm koji je jer ga nikad nisam koristio. Hmm 3 soma za to. Mogao bih da probam. Inace ja sam trazio hdmi na vga ali nisam uspeo da nadjem pa sam kupio hdmi na dvi-a pa sam ubacio u to dvi-a na vga i sto je ocekivano nije radilo. Videcu da u utorak kupim taj DP u VGA posto nemam sad love pa javljam sta sam uradio :)
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Bilo je vec dosta diskusije o tome ovde na forumu, DVI-A ima u sebi i pinove za analogni VGA konektor pa zbog toga radi sa onim obicnim DVI-VGA adapterom, svi ostali tipovi konektora su digitalni i potreban je aktivni digitalno-analogni konvertor za povezivanje na VGA. Zbog toga su takvi uredjaji/adapteri skuplji.
 

thewitchermr

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.11.2013.
Poruka
454
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
hp acer
CPU & cooler:
fx8350 noctua nhd14
Motherboard:
sabertooth 990fx
RAM:
2x 4gb kingston hx
VGA & cooler:
asus r9 270x
Display:
asus mx279h asus 24-22
HDD:
ssd 120 k.hx wd2tb
Sound:
asus xonar dx
Case:
cm cosmos
PSU:
cm v700
Mice & keyboard:
cm sent.adv.2 mx 518 g105
Internet:
kabl kop.
OS & Browser:
win7
Other:
cm sirus
Eno u rodi tih adaptera gomila
 

S-tech

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.06.2015.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zver
CPU & cooler:
AMD FX 8350 @ 4.5Ghz - CM Z600 +Xsilecex2
Motherboard:
SABERTOOTH 990FX
RAM:
16.0 GB Dual-Channel DDR3 @ 1600MHz
VGA & cooler:
4gb Ati Radeon R9 280x
Display:
ViewSonic vx2209
HDD:
4x2TB Storage only 7200 rpm +256gb SAMSUNG 560MB Read/Write
Case:
Neki tamo CM Advence :)
PSU:
CM V650
Optical drives:
Jel koristi jos neko ovo?
Mice & keyboard:
RAZER DeathAdder 3500dpi + Genius gk0508
Internet:
ISP : 10mb/1mb
OS & Browser:
Win 8.1 + Chrome
Other:
Samsung 50" + Magnat 2000 (Stereo)
ako je 22" mozda ja kupim za 30e, meni treba poceo snimati sada neko programiranje i ocoravio sam treba m8 pomocni monitor. po meni bolje uzmi monitor treci za 50jura imas dobar 22" full hd.
Hocu da konektujem i drugi monitor na moju postojecu graficku ali nemam nikako kabal za to pa sam odlucio da dodam jos jednu graficku koju sam imao i nisam koristio. Citao sam da moze da se stave 2 razlicite graficke na 2 razlicita monitora, samo ne mogu da se spoje u SLI/Crossfire.

Kada sam to pokusao, upalim komp ali on cita samo moju prvu graficko odnosno taj ekran. Jos sam trazio i ima neka fora kao mora mozda nesto u biosu, ali nisam siguran sta pa jel moze neko bolje da mi pojasni.

P.S. Ako moze bilo bi jos bolje resenje za samo jednu grafu odnosno za moju prvu graficku na kojoj imam sledece izlaze:
DVI-A (ubacen)
DVI-D
HDMI
onaj nzm koji je.

E sada, meni su monitori samo VGA (i morao sam adapter da stavim za DVI-A na VGA) i trazio sam adapter za ovaj DVI-D na VGA, ali ne mogu nigde da nadjem. Ako neko ima resenje za ovo neka javi. Bilo koja od ova 2 su ok, vazno mi je da osposobim 2 monitora da rade

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Vrh