• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potreban savet u vezi Nvidia Quadro P1000

Pobra

Newcomer
Učlanjen(a)
20.11.2023.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II X4 641
Motherboard:
MSI A55M-P33 Micro ATX
RAM:
8 GB DDR3
PSU:
MSI MS-500
Internet:
SBB
Pozdrav! Nov sam na forumu ali vec dugo pratim AXE i potreban mi je savet/pomoc u vezi prodavanja ove "legendarne" Nvidiine graficke. (PS Nisam znao u kakvu temu bi spadao ovakav post pa sam se odlucio za Graficke Karte kao najlogicnije.)
Vec duze pratim cene grafickih kartica i znam kako cene idu s vremenom, medjutim ja posedujem graficku koju trenutno jedva mozete naci na nasim prostorima za prodaju. Sve sto sam naso jeste prodaje iz inostranstva (po ceni od 400e do 500e) na KP ili slicnim sajtovima.Ja sam sebi nabavio RX 570 4gb i imam zelju da prodam Nvidia Quadro P1000, ali mi je potrebna pomoc oko cene (znam da niko ne bi kupio takvu graficku za punu cenu(400e-500e)) pa sam resio da dodjem na pravo mesto i pitam profesionalce za koju cenu bi mogao da je prodam.
Graficka je u novom stanju nvidia je bila kratka zamena na 10 dana jer je prosla crkla.(Nvidia Quadro sam dobio na poklon od firme gde moj brat radi kao novu jer ih koriste tamo pa ih imaju kao zamene ako u nekom kompu crkne neka druga graficka).
Nadam se da ce neko uspeti da mi pomogne i vrlo mnogo bi mi znacila pomoc u vezi ovoga.Unapred Hvala!!
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.821
Rezultat reagovanja
9.196
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
:welcome:

Ta grafička karta može da se kupi nova preko kp od 288 €, pa na više. Može da se naruči nova sa amazon-a za 211 $ (+94 $ transport) + carina + pdv...

Je li ispravna? Ako jeste, mislim da treba krenuti od 250 €. Pa, koliko imaš vremena...

Samo da napomenem da nisam profesionalni prodavac. :cool:
 

Pobra

Newcomer
Učlanjen(a)
20.11.2023.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II X4 641
Motherboard:
MSI A55M-P33 Micro ATX
RAM:
8 GB DDR3
PSU:
MSI MS-500
Internet:
SBB
:welcome:

Ta grafička karta može da se kupi nova preko kp od 288 €, pa na više. Može da se naruči nova sa amazon-a za 211 $ (+94 $ transport) + carina + pdv...

Je li ispravna? Ako jeste, mislim da treba krenuti od 250 €. Pa, koliko imaš vremena...

Samo da napomenem da nisam profesionalni prodavac. :cool:
Graficka je nova i ispravna(nikad otvarana) koristio samo je samo na 10 dana jer mi je jedini izbor bio. Brat mi je reko da je zadrzim ili prodam, ja sam odlucio da je prodam tako sam i ja mislio negde od 250e max pa na dole cena da ide u zavisnosti od interesovanja nekih kupaca (ako se ne proda za 2 nedelje spustam cenu i tako sve do bar 150e). Sve mi je u glavi kao "ko bi dao tolke pare za ovakvu graficku u srbiji". Inace hvala na brzom odgovoru probacu tako pa cemo videti sta bude ako se proda za toliko bicu najsrecniji covek na svetu (planiram da od tog novca uzmem Ryzen 5 5600x i maticnu AM4 za taj procesor.)
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
902
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Graficka je nova i ispravna(nikad otvarana) koristio samo je samo na 10 dana jer mi je jedini izbor bio. Brat mi je reko da je zadrzim ili prodam, ja sam odlucio da je prodam tako sam i ja mislio negde od 250e max pa na dole cena da ide u zavisnosti od interesovanja nekih kupaca (ako se ne proda za 2 nedelje spustam cenu i tako sve do bar 150e). Sve mi je u glavi kao "ko bi dao tolke pare za ovakvu graficku u srbiji". Inace hvala na brzom odgovoru probacu tako pa cemo videti sta bude ako se proda za toliko bicu najsrecniji covek na svetu (planiram da od tog novca uzmem Ryzen 5 5600x i maticnu AM4 za taj procesor.)
Te graficke se koriste za renderovanje i slicno, znaci ona je pravljena za profesionalni rad, nije za igranje i verujem da to znas. Moze, ali nije bas za to.
To sada da li je stara 10 dana ili nije, to nikoga ne zanima, to je polovno i tu se zavrsava prica da ne mislis da prodajes po ceni kao da je "nova". oko 50.000 dinara koliko sam video da su nove na KP i u radnjama.
Sve u svemu, mora da te ukenja neko ko se profi bavi sa takvim programima i treba mu, mada u danasnje vreme svi kupuju RTX i to, jer mogu i da rade i da se igraju kao i AMD karte.
Metni 250 pa polako jer nemas verovatno ni garanciju za nju, tako da ti ni za to niko nece verovati da je stara 10 dana, ako imas papire sa garancijom, onda digni na 350 eur.
Zasto da poklanjas.
 

Pobra

Newcomer
Učlanjen(a)
20.11.2023.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II X4 641
Motherboard:
MSI A55M-P33 Micro ATX
RAM:
8 GB DDR3
PSU:
MSI MS-500
Internet:
SBB
Te graficke se koriste za renderovanje i slicno, znaci ona je pravljena za profesionalni rad, nije za igranje i verujem da to znas. Moze, ali nije bas za to.
To sada da li je stara 10 dana ili nije, to nikoga ne zanima, to je polovno i tu se zavrsava prica da ne mislis da prodajes po ceni kao da je "nova". oko 50.000 dinara koliko sam video da su nove na KP i u radnjama.
Sve u svemu, mora da te ukenja neko ko se profi bavi sa takvim programima i treba mu, mada u danasnje vreme svi kupuju RTX i to, jer mogu i da rade i da se igraju kao i AMD karte.
Metni 250 pa polako jer nemas verovatno ni garanciju za nju, tako da ti ni za to niko nece verovati da je stara 10 dana, ako imas papire sa garancijom, onda digni na 350 eur.
Zasto da poklanjas.
Znam da se Quadro graficke koriste u profesionalne svrhe zasta sam je i ja koristio na ovo kratko vreme za 3D modeling, prosla graficka (AMD Radeon HD 7700) je crkla zbog toga najverovatnije. Nazalost nemam ni kutiju ni garanciju jer je ostalo sve u firmu znam da bi vredela vise sa garancijom.
Verujem da nikog ne zanima zato je i stavljam kao "korisceno" a i 50.000 je previse za ovakvu graficku jer za te pare mozes uzeti RTX 3080 ili slicno koja ce odraditi bolje posao.
Stavio sam je sad na oglase za 250e pa cemo videti kako ce ici prodaja, nadam se da ce biti nesto od toga.
Sve u svemu hvala na pomoci veoma sam zahvalan, javljacu updateove ako se proda pa ako neko u buducnosti dodje ovde sa istom namerom da proda ovakvu graficku nadje neku pomoc ovde.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pa to je 1050 Ti sa manje shadera.
 
Vrh