• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Phenom II X2 550BE @ LN2 - drugi put

Moso

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
03.05.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao sto sam i obecao, bacio sam 550 drugi put pod led ali ovog puta sa CM 1100W koji mi je doneo Micri (hvala druze). Sa ovim napajanjem, za razliku od mog enermaxa 535W, mogao sam da benchujem sa sva 4 jezgra sto mi je omogucilo 3 nova svetska rekorda i to u kategoriji SuperPi 32M, Wprime 32M i Wprime 1024M, gde su dosadasnji rekordi potuceni do nogu. Pored ovog, raspalio sam malo i po markovima sa Radeon 4730 kartom i uzeo dva srebra u mark03 i Vantage-u a i pifast sam spustio sa dosadasnjih 19.92 na 19.73s. Nazalost, kako je vreme odmicalo, memorijski kontroler na procesoru je polako odbijao da radi sa memorijom na visokom taktu pa sam nakon 4 sata benchmarkovanja morao da odustanem. Zao mi je sto nisam imao vremena da malo vise poradim na Spi 1M i PCMark 05 ali i to cu nekom drugom prilikom. Steta sto nemam slike setup-a jer sam primenio par novih trikova za sprecavanje kondenzacije ali jednostavno celu sesiju sam radio sam pa nisam stigao da slikam. Iskustvo sa dosadasnjih sesija (uglavnom radim sesije 2x mesecno) je ucinilo svoje tako da ceo setup pripremim za manje od pola sata :)


Dosadasni Spi32M WR je potucen za skoro 20 sekundi :



Novi Wprime 32M WR od 6.468s :



Novi Wprime 1024M WR od 3m.29s :



Popravni za Pifast od 19.73s, ovde mozete videti kako je na pocetku sesije memorija lepo radila na 866 mhz sa 7-7-7-19 1T tajminzima (na vazduhu sa njom izvlacim i 896 mhz sa ovim tajminzima). Da je Spi 32M mogao da bude odradjen na ovom taktu memorije i sa ovim tajminzima, rezultat bi sigurno bio daleko ispod 13 minuta:



3DMark 03 sam radio pod Windowsom 7 a on ne trpi visoke clockove tako da sam radio na 5130 mhz sto je donelo srebro na hwbotu za ovu kartu sa rezom od 45730 markova :




Na kraju sam probao i CPU-Z sa sva 4 jezgra i malo je falilo za 6200 Mhz :(
Do sledece sesije, pozdrav svim clanovima foruma :sekira:
 

SORD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
650
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel C2D E8400 - MegaHalems + Noctua NF-P12
Motherboard:
MSI G41-P28 shit
RAM:
Kingston HyperX 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
Gainward GTX465 unlock -> GTX470
Display:
Samsung BX 2231
Case:
Cooler Master HAF 932
PSU:
Powered by Cooler Master UCP 1100
Mice & keyboard:
Razer Lachesis Phantom white & Razer Arctosa
To se trazi.Bravo Moso.Malo po malo i idemo ispod 90.:wave:

:sekira:
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bravo, ti bas ne stajes!
 

Moso

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
03.05.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bravo, ti bas ne stajes!
Azot imam za dz. a i slobodno vreme se nadje, tako da radim sesije na 15 dana. Ono sto mi treba je neki ES primerak 955 ili 965 procesora (neuporedivo su bolji od primeraka iz maloprodaje) ali tako nesto izgleda nikada nece stici u Jagodinu :(

To se trazi.Bravo Moso.Malo po malo i idemo ispod 90.:wave:

:sekira:
Sada smo na 90-tom mestu hwbot liste. Ono sto nam treba je dobra sesija sa jakim kartama u CF rezimu i puno 3dmark poena i odosmo mi i ispod 80-tog :)
Nazalost, meni je izuzetno tesko da nabavim i jednu dobru graficku kartu a 2 dobre je nemoguca misija.
 
Poslednja izmena od urednika:

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Svaka chast. Da imam shta ja bih se bacio dok sam ovako nalozhen jer sam sa poslednjim akcijama prikupio 7 poena za tim.

Samo napred Bobi :wave:
 

Moso

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
03.05.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
:appl:
Odlični rezultati!


:eek:

Sam?
Da, sam izolujem plocu i pripremim setup za manje od pola sata. Naravno, kompjuter mi vec mesecima nije u kucistu vec na kutiji pa i to skracuje postupak. Inace, puno vise vremena mi oduzme vracanje u predjasnje stanje tj. odledjivanje i susenje komponenti i setup-a.
 

meaculpa

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
30.05.2009.
Poruka
463
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
:eek:

Sam?[/QUOTE]
Ja bih mu rado pomogao kao i do sada, ali trenutno nisam u stanju, jer lezim na koronarnoj jedinici i pusten sam samo za vikend kuci. Kada ponovo stanem na noge biticemo tandem kao i uvek do sada. Inace respect za rezove, jer su odlicni i znam gde ih i pod kakvim uslovima radis. :appl:

Pozdrav svima
:sekira:
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
svaka cast...kad bi svi imali ovoliko volje, gde bi nam [u globalu] bio kraj :)
 
Vrh