• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Grafika] MSI N570GTX Twin Frozr II/OC

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nakon nešto više od godinu dana avanture sa ATI karticama, reših da probam nešto iz konkurentskog tabora. Početkom februara, na našem tržištu je bila solidna ponuda kartica u višoj srednjoj klasi: АТI HD 6950, ATI HD 6970, Nvidia GTX 570 ... Na papiru, sve izgleda lepo, ali praksa je nešto drugo. ATI HD 6950 u 6970 su generalno razočarale. Očekivane su fantastične performanse ali se ispostavilo da je konkurencija reagovala pravovremeno, tako da je GTX 570 brži od HD 6950 a GTX 580 od HD 6970. HD 6970 čak jedva brži i od GTX 570 (ako je uopšte). Zapravo, najveći protivnik HD 6970 je HD 6950 koji se može otključati a košta solidno manje. Ako bih samo gledao hardware, priča bi se ovde završila. Međutim, za proteklih godinu+ dana, upoznao sam se sa nečim što sto se zove ATI awesomeness. Glavni gradivni element ATI awesomeness-a je ATI Catalyst drajver jer:

1. ima polu-upotrebljive profile (sorry ATI, ako želiš pobediti konkurenciju, ponudi makar isto što i ona ili bolje)
2. nepostojanje nekih opcija koje konkurencija ima (negative LOD bias clamp, transparent antialiasing ....)
3. diskutabilan kvalitet slike (problematičan anisotropic filtering, shimmering)
4. .NET showelware od 150MB zvani CCC

Prvi nedostatak se da rešiti jer postoji program RadeonPro koji (gle čuda) nudi Nvidia like profile i još dosta korisnih opcija. Drugi nedostatak je mnogo teže ispraviti jer te opcije nisu ni implementirane. Adaptive antialiasing bi trebalo da bude nešto slično transparent antialiasing-u ali ja nisam stekao takav utisak. Čak sam uvek imao probleme u vidu nedostajućih tekstura. Kada je u pitanju negative LOD bias clamp, ta opcija se da lako implementirati, ako ste autor drajvera. Meni je ta opcija bitna jer igre koje koristim nemaju state of the art grafički engine (mislim na simulacije vožnji i letenja). OK, average Joe-a to neće pogađati ali ostaje nejasno zašto catalyst developeri nisu dodali takvu opciju za one kojima to treba. Kako god, meni je to bila neka vrsta izazova pa sam uzeo OllyDbg u ruke i pokušao da nađem deo koda koji kontroliše LOD bias. Nakon par noći, rešenje je stiglo u vidu patch-ovanja DLLa. Nije elegantno, ali radi (DX9 only). A vidim i drugima je bilo od koristi:

http://www.nogripracing.com/forum/showpost.php?p=1214103&postcount=10
http://www.nogripracing.com/forum/showpost.php?p=1217863&postcount=12
http://www.racedepartment.com/netkar-pro/30512-ati-graphics-optimization-2.html#post622036
http://www.racedepartment.com/netkar-pro/30512-ati-graphics-optimization-2.html#post622127
http://www.racedepartment.com/netkar-pro/30512-ati-graphics-optimization-4.html#post684692

O trećem problemu se pričalo a potvrda je stigla od samog ATI-a sa pojavom ATI 6xxx serije, gde je priznato da je ispravljen problem koji je postojao u 5xxx seriji. Četvrti problem se još da i lako rešiti - ne instalirati CCC. RadeonPro je sasvim dobra i dovoljna zamena. Sve u svemu, kao neko ko je posedovao ATI HD 5870, prelazak na 6xxx seriju nije donosio ništa novo. Novi drajveri, koji su se pojavili krajem 2010 godine, nisu doneli ništa specijalno osim šminke i par optimizacija. Čak i česta pucanja drajvera nisu toliko problematična. Drajveri su kompleksan software i nemoguće je nemati bug-ove. Ali problem sa ATI-em su regresije. Problem koji su u nekoj verziji rešeni, u nekoj sledećoj se ponovo pojave. Kao što rekoh, ni to nije toliko veliki problem. Za godinu dana izdato je 12 verzija drajvera, bar jedna će da radi korektno. Ako bih morao nekako da opišem moje viđenje cele priče kako ATI razvija drajver, ovaj video bi bio to najbolje opisao:



Šteta. HD 5870 je, što se tiče hardware-a, odlična kartica. Ali dobar hardware je ništa bez dobrog software-a. Što se mene tiče: ATI – neki drugi put. Ostaje Nvidia, obzirom da je knjiga spala na dva slova. Prva serija Fermi kartica je bila nešto brža od konkurencije ali po ceni visoke buke, potrošnje i zagrevanja. Međutim, Nvidia je iznenadila izbacivanjem GTX 5xx serije koja bi se kratko mogla nazvati Fermi done right. GTX 580 je kartica koja je radi punom snagom, bez ikakvih kompromisa, manje potrošnje, manjeg zagrevanja i nižeg nivoa buke u odnosu na GTX 480. I primetno boljih performansi. Naravno, tu je oslabljena verzija, GTX 570 koja je praktično po performansamama slična GTX 480 ali uz manju potrošnju, buku i zagrevanje. Deluje kao pravi izbor. Pitanje je, koji model izabrati.

Početkom februara, pojavio se MSI N570GTX Twin Frozr II/OC model, koji je po ceni bio praktično izjednačen sa ostalim referentnim modelima, iako nudi nereferentno hlađenje. OC je bonus ali nije toliko presudan. U trenutku kupovine, karica je koštala oko 320€. Poređenja radi, Asus EAH5870/2DIS/1GD5/A je u julu prošle godine koštao oko 365€.

Evo i nekoliko slika same kartice i pakovanja:









Kod ove kartice je akcenat stavljen na hlađenje i tišinu. U pitanju je kartica sa referentnim PCB-om ali nereferentnim hlađenjem. Voleo bih da je kartica ima na sebi SFC (Super Ferrite Chokes), CopperMOS MOSFET-ove kao Lightning serija i koju fazu više.
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
S obzirom da je ATI HD 5870 kartica koju sam rešio da zamenim, njene performanse ću da uzmem kao referentne. Podaci o test sistemu:




Operativni sistem je Windows 7 SP1 64-bit a korišćeni su Catalyst 10.12 drajveri za ATI, odnosno, Forceware 266.58 za Nvidia karticu.

Pre nego što krenem sa rezultatima, moram pomenuti jedan ozbiljan problem za koji je kriv isključivo MSI. Naime, kartica je stigla sa default takovima od 786MHz za jezgro i 4200MHz za memoriju:




Oficijelna strana kaže da je default takt 750MHz za jezgro i 4000MHz za memoriju:

http://www.msi.com/product/vga/N570GTX-Twin-Frozr-II-OC.html#/?div=Specification

Sve to ne bi bilo problematično da je kartica radila korektno. Međutim, to nije bio slučaj. Kartica je zaglavljivala nakon samo nekoliko sekundi u 3D modu. Umesto reklamacije, potražio sam po net-u i našao da su prvi modeli zaista isporučivani sa višim radnim taktovima i da postoje slični problemi:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127564

Kontakirao sam odmah MSI support, koji je vrlo brzo odgovorio i tražio relevantne podatke. Dok sam čekao da support uradi svoje, hteo sam da vidim u čemu je problem. Ispostavilo se da je default VID čipa 0.95V što nije dovoljno za 786MHz. Nakon dizanja voltaže i testiranja došao sam da je za stabilan rad potreban napon od bar 0.988V. OK, par klikova u NiBiTor-u i reflash-ovanje BIOS-a je rešilo problem. U međuvremenu, stigao je odgovor od support-a da su specifikacije na sajtu korektne ali da je primerak kartice stigao sa pogrešnim BIOS-om. U to ime, dobio sam ispravljenu verziju BIOS-a sa radnim brzinama od 750MHz za jezgro i 4000MHz za memoriju. Napon je i dalje ostao na niskih 0.95V. I sa tim podešavanjima, kartica je radila nestabilno. Za stabilan rad je bio potreban potreban napon od 0.975V. Naravno, obavestio sam support i na tome je i ostalo do pre nekoliko dana kada je zvanično izašao BIOS sa ispravnim brzinama i VID od 0.975V. U međuvremenu, našao sam i ovaj materijal:

http://media.msi.com/main.php?g2_itemId=58612&g2_imageViewsIndex=1

Dok se MSI dogovarao sam sa sobom šta je šta, ja sam ostao na početnih 786MHz za jezgro i 4200MHz za memoriju i tako sam rešio da izvršim testiranje. OK, nije fer porediti OC verziju sa stock verzijom konkurenta ali ću za potrebe testa koristiti i overclock rezultate ATI HD 5870.

Kada je u pitanju overclock ove kartice, bio sam oprezan jer se ispostavilo da su referentne kartice osetljive. U pitanju je naponska jedinica koja nije baš na visini zadatka:

http://www.overclock.net/nvidia/929152-have-you-killed-570-a.html

Maksimalni napon koji se može podesiti iz MSI Afterburenr-a je 1.113V. Kartica je uspešno prošla sve testove pri brzini od 950MHz za jezgro i 4400MHz za memoriju. Za svaki slučaj, ventilatori su radili na maksimalnih 85%.




Da ne zaboravim, specifikacije ATI HD 5870 su sledeće:

Stock



Overclock

 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sintetika













 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Igre

Svi testovi su urađeni u rezoluciji 1920x1200 bez i sa antialiasing-om (gde je to moguće)



















 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Igre



















 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Summa summarum



Buka, temperature i potrošnja

Kada je u pitanju buka, ova kartica briljira. Ventilatori su tihi i efikasni. Do nekih 55% su tihi. Preko 55% buka raste i podnošljiva je i ono što je lepo u celoj priči je da kartica ne prelazi 55% u igrama. Izuzetak je Furmark, koji i nije igra. Bitno je napomenuti da kartica ne izbacuje topao vazduh napolje tako da je poželjno da imate kućište sa dobrim protokom vazduha.



Zavojnice (coil noise) se jedva čuju, ako se baš potrudite. Pošto je u pitanju referentni PCB, ostajem rezervisan jer je moguće da sve zavisi od primerka do primerka.

Kada su u pitanju temperature, i tu kartica briljira. U idle, GPU radi na ispod 40*C. A kada je u pitanju maksimalna temperatura, moram da pomenem specifičnosti vezane za ovu karticu i celu GTX 570/580 seriju. Naime, Nvidia je u okviru drajvera uvela detekciju stres programa (power virus) kao što su Furmak 1.8.2 i OCCT. Kada drajver detektuje preveliku potrošnju, GPU takt se obara i samim tim se smanjuje potrošnja čime se kartica štiti od oštećenja (OCP – overcurrent protection). Stoga, popularni Furmark je beskoristan osim ako se OCP ne isključi. Isključivanje OCP može da bude fatalno pa sam rešio da igram na sigurno. Koristio sam MSI Kombustor kako bih testirao rashladni sistem:



Klik za sliku u punoj rezoluciji




Maksimalna temperatura od 74*C predstavlja odličan rezultat.

Iako poseduje 2x6PIN konektora, ova kartica zna dobro da namuči napajanje. Naime, Thermaltake napajanje od 850W je imalo problema pri overclock-u jer se dešavalo da se aktivira zaštita. Nakon RTFM-ovanja, ispostavilo se da sam preopteretio jedan rail jer nisam hteo da koristim modularne kablove (zbog urednosti). Da napomenem da ATI HD 5870, solidno overclock-ovan, nije pravio probleme. Problem je rešen korišćenjem dodatnog modularnog kabla umesto nemodularnog (lepo piše u uputstvu, samo treba pročitati). Za merenje potrošnje, korišćen je PeakTech 9025 u kombinaciji sa GPU-Z:



Kako sam završavao testiranje, izašla je nova verzija Furmark-a. U pitanju je verzija 1.9.0 koju drajveri nisu prepoznavali tako da OCP nije bila aktivna. Poslednji red u tabeli pokazuje koliko je potrošnja veća kada se koristi PostFX opcija. Pošto nisam hteo da vučem mačka za rep, prekinuo sam test posle 1.5 min torture. Zanimljivo da je potrošnja struje sa početnih 80A skočila na preko 90A a temperatura je došla brzo do 80*C sa daljom tendencijom rasta.



Klik za sliku u punoj rezoluciji





Klik za sliku u punoj rezoluciji




MSI N570GTX Twin Frozr II/OC je dobra kartica. Brza, tih i hladna. Činjenica da je MSI zabrljao neke stvari, ne umanjuje moju krajnju ocenu. Moja zamerka ide na kvalitet naponske sekcije ali to je generalno brljotina koju je napravila Nvidia štedeći koji dolar na važnoj komponenti kartice. Ovakva kartica zaslužuje kvalitetniju naponsku ali to je verovatno rezervisano za neku Lightning ediciju.
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Odlican test Lukija !
Matori svaka cast na trudu i hvala za cimanje !
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Svaka čast na testu, fenomenalno odrađeno.:):sekira:
Ono što je na mene ostavilo najjači utisak je da je GTX570 u proseku brži od HD5870 čitavih 42%:eek:, očekivao sam da ta razlika bude oko ~20% najviše.
:wave:

EDIT:
Sad vidim da je GTX570 fabrički kloknuta ... Ipak, i tako je razlika osetno veća od očekivane.
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Lukija je jedan od retkih korisnika koji otvoreno ukaze na sve manjkavosti proizvoda koji kupi. Nije fanboy koji po svaku cenu brani i uzdize u nebesa ono sto kupi.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Svaka čast na testu, fenomenalno odrađeno.:):sekira:
Ono što je na mene ostavilo najjači utisak je da je GTX570 u proseku brži od HD5870 čitavih 42%:eek:, očekivao sam da ta razlika bude oko ~20% najviše.
:wave:
To važi samo za ovu karticu i ovaj set testova. Generalno, referentni GTX 570 radi na 732/3900 tako da je ta razlika manja od 42%.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Da, primetio sam naknadno, ali je opet ta razlika oko ~30-35% sigurno.
 

TheBear

GPU Guru
Učlanjen(a)
12.07.2009.
Poruka
845
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 10400F & CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte Z490 UD
RAM:
16GB DDR4 3200MHZ Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
Samsung P2450H 24"
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB, WD Black 1TB, WD Blue 1TB
Sound:
Logitech X-530 5.1
Case:
Cooler Master ATCS 840 Black
PSU:
Cooler Master V700 700W
Optical drives:
Samsung SH-223F
Mice & keyboard:
Steelseries Rival & Razer Arctosa
Internet:
100/8 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 64bit & Google Chrome
Razlika je tolika jer je ubacen Unigine Benchmark i HAWX2 sto drasticno povecava ukupne performanse. Ja HAWX 2 ne bih testirao, ionako igra izgleda isto kao HAWX1 sa teselacijom terena i duplo bolje radi na nVidia kartama, a opet igriva je sasvim na AMD, igra je dobra za podizanje proseka nVidia karti i nsita vise.

Inace ekstra karta i dobro odradjen test.
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Upravo tako. Dodaj i Lost Planet 2 na spisak.
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Svaka cast Lukija, ovo debelo prevazilazi forumske user testove, ovakvog testa se ne bi postideo ni dobar deo poznatih HW sajtova, :appl:
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Jutros me je pogodila munja saznanja - shvatio sam zasto su Lukijini testovi najbolji - bolji od svih testova koje citam do sada, ukljucujuci i vase editorske prikaze na sekiri.

Lukija je jako strpljiv, temeljan i objektivan. On ne juri da izvrti testove i okaci rezultate. On pomalo i koristi proizvod tih mesec - dva- tri dok radi akanje istog :) I u glavnom trazi mane proizvodu i to realne mane. A onda sedne i sabere sve utiske. Znaci ono sto izdvaja Lukijine testove od svih nasih hobby testova i profy testova je poglavlje TEST OF TIME.

Kad procitas Lukijin test i prikaz onda mozes da vidis i skrivene probleme koji te mogu cekati, a kad procitas bilo koji drugi test naletis u glavnom samo na gomilu nabacanih stvari.
 

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
943
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Super test, super kartica. Svaka cast.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Cast je citati i biti deo ove strasti koju imamo prilike da gledamo od samog stvaranja portala i foruma.
Lukija je "poslednji mohikanac" u ovoj reklo bi se izgubljenoj IT prici. Da ne kenjam previshe, zaista ali zaista ja iskreniji test i konkretniji skoro nisam procitao..Ogromna kolicina znanja i volje je uletela u ovaj opis.
Karta kao karta je san snova i siguran sam na duzhe staze odlichan izbor. Jeste cena malo jacha, shto ipak ima smisla kada se sve zaokruzhi.

Ovaj user review i ne treba da natera nekoga da kupi ovu kartu, ja sam ga shvatio da ima i da nauchi zbog cega treba da je kupi : ) Prosto i uz nedostatak vcore-a po default-u, on je naterao ljude iz MSI-a da rade svoj posao. Jel to do jaja ili shta ???

Svaka chast Lukija.

Kapa dole majstore.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Nebojša objasnio. :)

Da ne citiram Mipka, strpljenje i znanje kao i konzumacija proizvoda određen period vremena = dobar review.

ništa od ovoga ne bi bilo moguće da se nije igrao sa Luckom :D

:wave:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Sta reci za ovakav test i opist... Svaka cast Lukija, objaasnio si :appl: :appl: Sve cestitke na detaljnosti, trudu i vremenu koji si ulozio u ovo :rule: :rule:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pre svega bih čestitao Lukiji na nesebičnosti i odvojenom vremenu za ovaj veoma kvalitetan user review.

mipko je napisao(la):
Jutros me je pogodila munja saznanja - shvatio sam zasto su Lukijini testovi najbolji - bolji od svih testova koje citam do sada, ukljucujuci i vase editorske prikaze na sekiri.
Neosporno odlichan Lukijin test. Zato i jeste PCAXE Eminent Guru ;) Ali je neosporno i da ne čitaš pažljivo tekstove na PCAXE portalu kada možeš tako nešto da izjaviš ;)
Recimo jedan od razloga zashto smo kasnili sa testiranjem Sandy Bridge-a je bio taj što smo želeli da bude najbolji, tj nismo ga otaljavali. Bez imalo lažne skromnosti. Da je ovaj tekst preveden na engleski mislim da bi bio najdetaljniji i najobjektivniji na svetu...(ako reč objektivan uopšte može da ima prefiks "naj"..)

http://www.pcaxe.com/hardver/procesori/intel-core-i7-2600k-i-core-i5-2500-sandy-bridge-arhitektura

Iz te perspektive Lukijin test je lošiji :P :P :P

Lukija je jako strpljiv, temeljan i objektivan. On ne juri da izvrti testove i okaci rezultate. On pomalo i koristi proizvod tih mesec - dva- tri dok radi akanje istog :) I u glavnom trazi mane proizvodu i to realne mane. A onda sedne i sabere sve utiske. Znaci ono sto izdvaja Lukijine testove od svih nasih hobby testova i profy testova je poglavlje TEST OF TIME.
Slažem se 100%. Faktor vreme je veoma bitan ovde ;) Ipak, ne zaboravimo jednu stvar. I finalni korisnici i distributeri i vendori su krivi što se nema strpljenja. Distributeri bi da odmah prodaju, vendori bi shto pre test, a isto vazi i za finalne korisnike koji su po tom pitanju najgori. Pokušao samu problematiku da predstavim vendorima i distributerima, gledali su me bledo i konstatovali: Pa ostali mogu da obajve na vreme, zashto ti ne mozesh? U prevodu, nisu me ni slishali shta imam da kazem, vec samo gledali na sat kada cu da zavrshim...

Kad procitas Lukijin test i prikaz onda mozes da vidis i skrivene probleme koji te mogu cekati, a kad procitas bilo koji drugi test naletis u glavnom samo na gomilu nabacanih stvari.
Ako pod "ostalo" ne spadaju i PCAXE recenzije, slažem se ;)

Cast je citati i biti deo ove strasti koju imamo prilike da gledamo od samog stvaranja portala i foruma.
Lukija je "poslednji mohikanac" u ovoj reklo bi se izgubljenoj IT prici.
Nije poslednji mohikanac definitivno, iako je u tom plemenu jedan od poglavica ;)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pa dobro to mu dodje takodje neka vrsta titule : ) Poglavica Prava Karta : )
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pa dobro to mu dodje takodje neka vrsta titule : ) Poglavica Prava Karta : )
Slažem se, ali ga to ne čini poslednjim "indijancem" :P :P :P Uvrediće se i ovi ostali sa crvenim dupetima :D

:wave:
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Razlika je tolika jer je ubacen Unigine Benchmark i HAWX2 sto drasticno povecava ukupne performanse. Ja HAWX 2 ne bih testirao, ionako igra izgleda isto kao HAWX1 sa teselacijom terena i duplo bolje radi na nVidia kartama, a opet igriva je sasvim na AMD, igra je dobra za podizanje proseka nVidia karti i nsita vise.

Inace ekstra karta i dobro odradjen test.
Pa čekaj, ne možeš izbaciti igru zato što teselacija bolje radi na nvidia kartama. Valjda je poenta videti kako se koja karta snalazi i sa novijim tehnologijama, a ovo je praktično jedina igra koja iole ozbiljnije koristi teselaciju, drugde je možemo videti samo na prslucima vojnika.
 
Vrh