• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Lumia 540

stefannovmam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.03.2015.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
OS & Browser:
Windows 10 x64
Da li se isplati kupovati sada Lumiu 540?
Imam neku ponudu skoro džaba ga dobijam
Pa da li imaju aplikacije, tipa messenger i instagram za windows phone?
To je sve što bih ja koristio
Kako radi ovaj telefon i ako neko ima kakvi su utisci?
 

Јован

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruka
1.041
Rezultat reagovanja
113
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5 1400 + LC CC-120
Motherboard:
MSI A320 Gaming Pro
RAM:
8GB DDr4 Kingston Predator
VGA & cooler:
XFX RX 470
Display:
Benq 24"
HDD:
Kinston V300 120GB +1TB WD Red
Sound:
Asus Xonar DGX + Superlux HD330
Case:
MS Industrial
PSU:
Seasonic S12 II 620W
Mice & keyboard:
A4 Tech Bloody V7M
Internet:
100/6 Mbit/s
OS & Browser:
Windows 10 x64
Заобићи платформу и да је џабе. Колико знам багују апликације, проблем са доступношћу, мртав и нестабилан ОС нажалост. Пре пола године-годину би било која Лумиа била лош избор камоли сад, а није да нису лепо кренули.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Da li se isplati kupovati sada Lumiu 540?
Imam neku ponudu skoro džaba ga dobijam
Pa da li imaju aplikacije, tipa messenger i instagram za windows phone?
To je sve što bih ja koristio
Kako radi ovaj telefon i ako neko ima kakvi su utisci?
Ako za te pare ne mozes da kupis ni jedan android slicnih specifikacija onda se ispalti. Ali opet pogledaj po emmi i win win radnjama uvek imas nekih akcija gde se pojavljuju andorid telefoni od 5 inca i 1 gb rama i 8 gb za skladistenje do nekih 7-8 hilajda dinara sto ti je opet bolaj opcija jer imas garanciju naravno ako je moguce da se toliko razvuces sa kesom ako ne onda je za ta lumia vise nego odlicna kupovina.

A sto se tice app naravno da mozes da ih skiens i da ih koristis, manje vise sve sto imas za android to ima i za windows phone od tih popularnijih app.

Telefon ko telefon radice ok ali ne ocekuj nesto posebno izdrzljivu bateriju, od ujutru do veceri 100% bez problema a sve preko toga ce da bude bonus a onda uvece ako neces da sutra u toku dana ostanes bez baterije na punjac.

Mobilni telefoni | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema...

Eto im ponude poredjane od najjeftinije prema skupljima pa izaberi nesto ako ti se svidi. Ali stogod da uzmes bolje je nego polovna lumija. Opet napominjem ako ne mozes da uzmes nista od ponudjenih onda ti je Lumija najbolja.

Neka preporuka bi ti bila da gledas Homtom HT30, odlicni telefoni, imao HT3 i HT7 Pro.

Mobilni telefoni | Homtom HT30 Crni DS 5.5"IPS | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema...
 
Poslednja izmena:

atlantisbRe

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2013.
Poruka
127
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
atl
CPU & cooler:
AMD FX 8350 4 Ghz / Intel e2180 2 GHz & Xilence l110
Motherboard:
MSI 970A-G43 / G41M-VS3
RAM:
2x8GB DDR3 DC / 1x4GB DDR3 SC
VGA & cooler:
PC R7 260X 2GB/ VTX HD5670 1GB
Display:
Samsung SyncMaster 203b , SyncMaster 2243bw / Compaq 1520
HDD:
Seagate ST500DM002 / MAXTOR 6L160P0
Case:
RAIDMAX Viper Red / ASUS VENTO TA-851
PSU:
Raidmax 730SS , Kinez 300W
Mice & keyboard:
Logitech mx518 & X7 / Gigatech GM 520
Internet:
m:tel 10Mbps
OS & Browser:
Windows 7/10 & Chrome
Ako ti je cijena bas povoljna onda mozes uzeti u razmatranje. Android ne uzimaj bez 2gb rama bez obzira na garanciju, jer ce ti bagovati gotovo od samog starta a kamo li nakon nekog duzeg perioda koristenja. Ako se odlicis za Lumiu moras biti svjestan da je mrtva platforma i da ce u buducnosti sve vise servisa da se gasi. Od osnovnih aplikacija imas i messenger i viber i instagram, mozes naci i yt aplikacije (koje su mi licno bolje bile nego trenutne na androidu). Lumia sa 1gb rama radice sigurno bolje nego android tih specifikacija. Ono sto zna da smara jako je veca bagovitost aplikacija na windowsu, pa ce ti to s vremena na vrijeme smetati. Pogledaj sta najvise koristis , sta ti najvise treba pa na osnovu toga donesi zakljucak. Lumia nije nesto sto se preporucuje za kupovinu , posebno ne u 2018 ali ako tebi pak vise odgovara zbog budzeta kojim raspolazes i aplikacija koje bi koristio, onda moze doci u obzir.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
 
Vrh