• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina televizora.

NeshaKomsha

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.03.2020.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pozdrav, u potrazi sam za televizorom koji bi mi sluzio za gledanje filmova i igranje sonija.

Zanima me kakvo misljenje imate o ovom modelu i da li imate neki bolji predlog.

Ovo je model sa 65 inca, moze i 50 nije mi toliko zapelo za tih 15. xD Hvala unapred

I zanima me sta mislite o Tesla brendu.

 

Cutura

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.04.2020.
Poruka
262
Rezultat reagovanja
475
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CuturaPC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3300x
Motherboard:
Rog Strix B450-F GAMING
RAM:
Patriot Viper Steel 16GB 3200mhz ddr4
VGA & cooler:
AMD Sapphire Nitro+ RX 6600 XT
Display:
AOC 24G2U BK
HDD:
Patriot Burst 240gb/Toshiba 1gb/Samsung 1tb/Seagate 1tb
Sound:
Logitech Z313 / G333 / Steelseries Arctis 9x
Case:
MS Cyclops V / 5x Arctic P12 PWM PST
PSU:
BITFENIX Whisper M 650W
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech G203 / HP TPC-P001K
Internet:
SBB EON
OS & Browser:
W10/Chrome
Zaobidji teslu! Napisi koji ti je budzet, ima finih hisense tv u ovoj nekoj slicnoj ceni.Idi na vecu dijagonalu, brzo ces se navici a cak ce ti i to delovati maleno :-)
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Razlika izmedju 50 i 65 je ogromna.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 

Luka Aleksić

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.08.2017.
Poruka
157
Rezultat reagovanja
40
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Luka
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600 + box cooler
Motherboard:
Asus B550m-a
RAM:
Kingston Fury 16gb 3200mhz
VGA & cooler:
Amd Radeon RX 560 2gb redragon
HDD:
Patriot Burst 120gb & Seagate Barracuda 500gb
I ja bih zaobišao Teslu, kao i većinu televizora potpisanih od strane srpskih kompanija (Fox, Vox, Max itd.). Dosta je loš kvalitet izrade, a dosta su nezgodni oko reklamacija.
 

_Neša_

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2019.
Poruka
870
Rezultat reagovanja
677
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NEŠA
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3350G
Motherboard:
MSI B450M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 8GB 3200MHz
VGA & cooler:
AMD Radeon Vega 11
Display:
LG FLATRON W2246
HDD:
SAMSUNG 860 EVO 250GB
Sound:
Genius SP-HF180
Case:
MS Cyclops V and two Falcon Ring LED Blue
PSU:
500W Cooler Master MWE White Series
Mice & keyboard:
Tastatura: Razer BlackWidow V3 TKL (yellow switch) | Miš: Razer Viper Mini
Internet:
SBB | EON Full 400/30
OS & Browser:
Operativni sistem | Windows 10 Pro 64bit | Internet pregledač: Google Chrome
Other:
Mobilni telefon: OnePlus Nord 2 5G | Laptop: Acer Aspire 3 (verzija sa ryzen 3)
I ja bih zaobišao Teslu, kao i većinu televizora potpisanih od strane srpskih kompanija (Fox, Vox, Max itd.). Dosta je loš kvalitet izrade, a dosta su nezgodni oko reklamacija.
Slazem se iako imam tv ovih srpskih marki, imam u kuci dva tva oba su Vox i rade kao sat, jedan sam uzeo oko 2016 i prosle ili predprosle godine je izgubio zvuk iako fazon cak ni garanciju nisam imao nekako sam ga popravio [preko veze sa drugarom]
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozdrav, u potrazi sam za televizorom koji bi mi sluzio za gledanje filmova i igranje sonija.

Zanima me kakvo misljenje imate o ovom modelu i da li imate neki bolji predlog.

Ovo je model sa 65 inca, moze i 50 nije mi toliko zapelo za tih 15. xD Hvala unapred
Tesla Smart televizor 65S905BUS
I ja bih zaobišao Teslu, kao i većinu televizora potpisanih od strane srpskih kompanija (Fox, Vox, Max itd.). Dosta je loš kvalitet izrade, a dosta su nezgodni oko reklamacija.
Uvek je bolje ici na skuplji brend, sto ne znaci da jeftiniji brend nece biti dobar... Sve zavisi od korisnika, sta ocekuje od TV-a...
Ne bih se slozio sa tim, da svi jeftiniji brendovi televizora su ujedno i losi po difoltu. Na kraju krajeva to je i stvar lutrije, nije pravilo da ako uzmes jefniji brend televizora da ce biti los, kao i skuplji da ce biti dobar...

Naravno, skuplji televizori(brend), imaju kvalitetniju uzradu, pa samim tim i manju sansu da budu losi...

Ja licno imam Vox TV, kupio sam ga po preporuci majstora. Verovatno ima dobrog iskustva sa njima...
Kada sam ga kupovao, uporedjivao sam ga sa LG TV-om i Samsungom u prodavnici. Imali su iste specifikacije. Jedino sto sam primetio je to, da LG i Samsung imaju malo bolju crnu boju nego Vox. Sve ostalo je bilo isto, kada govorimo o slici...

Koristim ga samo kao TV, pa ne znam kakav je za gaming, odnosno kakav mu je input lag i ghosting...


NeshaKomsha?

Ti posto si pomenuo, Teslu TV koji ima dijagonalu od 65", rezoluciju u 4K, Android operativni sistem, ocigledno je da zelih TV takvih ili slicnih performansi...

Da ne bih reklamirao(pravilo ovog foruma), necu ti dati konkretne modele za kupovinu koji bi tebi mogli da odgovaraju...

Ali cu ti reci, da izbegavas jeftinije brendove televizora koji imaju ugradjen Android operativni sistem, i zelis da ga koristis. Na takvim televizorima to u vecini slucajeva ne radi kako treba, ima dosta bagova, i nece ti pruziti ugodan osecaj...

Ako zelis da koristis i Android OS televizora, idi na skuplji brend...

Kako ti je TV potreban i za igrice(Sony), proguglaj za dati model, odnosno za onaj za koji se budes odlucio, kakav mu je input lag i ghosting. Kao sto znas, pozeljno je da bude sto manji, kako bi imao sto bolje gaming iskustvo...
 
Vrh