• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

internet prevara

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Da dodam da lik ima vazecu lk i da je digao novac..sad je sve na policiji..
 

nesic1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Isto stavi da je prevario vise njih, dobro bi bilo kad bi se skupili svi prevareni e to je vec tesko krivicno delo i milicija htela ne htela mora da reaguje, moze cak da zavrsi i zatvor, vodi se valjda nesto kao organizovana prevara, tako nesto, mozda ima nekog ko bolje poznaje materiju
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Isto stavi da je prevario vise njih, dobro bi bilo kad bi se skupili svi prevareni e to je vec tesko krivicno delo i milicija htela ne htela mora da reaguje, moze cak da zavrsi i zatvor, vodi se valjda nesto kao organizovana prevara, tako nesto, mozda ima nekog ko bolje poznaje materiju
Pokusavam da skupim ljude koji su prevareni,ali za sad ima samo jedan koji je prevaren za nekih 2000din. pa nece da ga tuzi,ali oce da da dokaze protiv njega..
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Naravno, ima raznih ljudi i medj' memberima.. ali mislim da to ovde nije slucaj.
Dosta toga sam kupio i prodao preko neta, a do sada sam negativna iskustva imao samo sa 2 člana pcaxe-a. Od tri kupovine od "proverenih" članova ovde sa foruma, dve kupovine su bile propast.

Prvo bih da pohvalim člana Proday, iako je stavio isključivo lično preuzimanje za NS, izašao mi je u susret i poslao mi pouzećem grip za EOS 350D. Sve je prošlo u najboljem redu, od dogovora do realizacije, svakako zaslužuje preporuku za saradnju.

Ne bih da imenujem preostala dva člana jer je prošlo dosta vremena od tada, samo ću navesti negativna iskustva sa njima:

Titan Fenrir - član tražio da mu unapred uplatim kompletnu sumu, i to na račun neke devojke (navodno sestra), što sam i učinio jer je imao ogroman broj postova, bio aktivan na forumu i delovao mi kao proveren član. Ishod - isporuka kulera kasnila nekoliko dana, otišao sam do glavne pošte ovde u Nišu da proverim šta se događa i oni mi daju dokument da je pošiljka neispravna jer "sadržaj zveči". Pošiljka je bila namenjena za povraćaj zbog neispravnosti, otpakovali smo je u pošti i kuler je bio skroz deformisan i izgreban jer nije bio adekvatno upakovan i nije bilo naznačeno da je pošiljka osetljiva tj. nije uopšte naveden sadržaj iste. Takođe su nedostajali neki delovi za montažu na AM socket za koji mi je i trebao. Ja pozovem člana da vidim šta dalje jer sam mu već platio, a on mi kaže kako ne može da prihvati nazad hladnjak jer mu ne treba, ne može da mi vrati novac ili bar deo istog, i da je "žena pakovala pa se nije snašla". Nisam imao drugog izbora već da platim poštarinu + još nešto zbog toga što je pošiljka bila par dana u pošti, i na svoju odgovornost preuzmem istu. Na kraju je kuler bio potpuno neupotrebljiv za moje potrebe, sredio sam ga malo i prodao za neku bagatelu uz montažu za Intel.

Drugo iskustvo, 4x CM SickleFlow - član tražio da mu unapred uplatim jedan deo novca (u vidu dopune za mobilni) za slučaj da ne preuzmem pošiljku. Obzirom da se takođe radilo o "proverenom" članu, uplatio sam taj deo novca. Međutim, član je rekao da su kuleri u perfektnom stanju što nije bilo tačno. Ramovi oko venta na svim kulerima su bili ispucani od preteranog zatezanja i kuleri ne mogu adekvatno da se zategnu za kućište standardnim metodama (npr zavrtnjevima).

Pamet u glavu prilikom kupovine, nisu svi prodavci isti. Ako se radi o većem iznosu, bolje se iscimajte busem/autom radi ličnog preuzimanja.
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Dosta toga sam kupio i prodao preko neta, a do sada sam negativna iskustva imao samo sa 2 člana pcaxe-a. Od tri kupovine od "proverenih" članova ovde sa foruma, dve kupovine su bile propast.

Prvo bih da pohvalim člana Proday, iako je stavio isključivo lično preuzimanje za NS, izašao mi je u susret i poslao mi pouzećem grip za EOS 350D. Sve je prošlo u najboljem redu, od dogovora do realizacije, svakako zaslužuje preporuku za saradnju.

Ne bih da imenujem preostala dva člana jer je prošlo dosta vremena od tada, samo ću navesti negativna iskustva sa njima:

Titan Fenrir - član tražio da mu unapred uplatim kompletnu sumu, i to na račun neke devojke (navodno sestra), što sam i učinio jer je imao ogroman broj postova, bio aktivan na forumu i delovao mi kao proveren član. Ishod - isporuka kulera kasnila nekoliko dana, otišao sam do glavne pošte ovde u Nišu da proverim šta se događa i oni mi daju dokument da je pošiljka neispravna jer "sadržaj zveči". Pošiljka je bila namenjena za povraćaj zbog neispravnosti, otpakovali smo je u pošti i kuler je bio skroz deformisan i izgreban jer nije bio adekvatno upakovan i nije bilo naznačeno da je pošiljka osetljiva tj. nije uopšte naveden sadržaj iste. Takođe su nedostajali neki delovi za montažu na AM socket za koji mi je i trebao. Ja pozovem člana da vidim šta dalje jer sam mu već platio, a on mi kaže kako ne može da prihvati nazad hladnjak jer mu ne treba, ne može da mi vrati novac ili bar deo istog, i da je "žena pakovala pa se nije snašla". Nisam imao drugog izbora već da platim poštarinu + još nešto zbog toga što je pošiljka bila par dana u pošti, i na svoju odgovornost preuzmem istu. Na kraju je kuler bio potpuno neupotrebljiv za moje potrebe, sredio sam ga malo i prodao za neku bagatelu uz montažu za Intel.

Drugo iskustvo, 4x CM SickleFlow - član tražio da mu unapred uplatim jedan deo novca (u vidu dopune za mobilni) za slučaj da ne preuzmem pošiljku. Obzirom da se takođe radilo o "proverenom" članu, uplatio sam taj deo novca. Međutim, član je rekao da su kuleri u perfektnom stanju što nije bilo tačno. Ramovi oko venta na svim kulerima su bili ispucani od preteranog zatezanja i kuleri ne mogu adekvatno da se zategnu za kućište standardnim metodama (npr zavrtnjevima).

Pamet u glavu prilikom kupovine, nisu svi prodavci isti. Ako se radi o većem iznosu, bolje se iscimajte busem/autom radi ličnog preuzimanja.

Odlican post, i samo bih dodao kod preuzimanja paketa od kurira, uvek traziti proveru istog, a naravno to pre reci posiljaocu da naznaci kuriru pri slanju.
 
Poslednja izmena:

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
769
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Treba da navedes imena, time stitis ostale clanove da se ne opeku.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Problemi oko oglasa uglavnom nastaju tako što prodavac nema adekvatan opis i nema originalnu fotku onoga što prodaje. Na primer ja na Limundu nikad nisam kupio ništa što je imalo fotku sa neta, ili neke mutne fotke sa telefonom.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Kad smo vec kod slika/fotografija iz oglasa, meni su najjaci oni sto uzmu kao digitalni fotoaparat da bi napravili bolje fotografije a namerno mase fokus pa slikaju kao ''savrseno ocuvan'' ekran nekog smart telefona a fokus umesto displeja ''gadja'' granicni prelaz sa Rumunijom :d Ili kad treba da prikazu ocuvanost necega pa odrade macro sa blicom i okace odsjaje gde se ne vidi sta prodaju.
 
Poslednja izmena:

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.519
Rezultat reagovanja
155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Problemi oko oglasa uglavnom nastaju tako što prodavac nema adekvatan opis i nema originalnu fotku onoga što prodaje. Na primer ja na Limundu nikad nisam kupio ništa što je imalo fotku sa neta, ili neke mutne fotke sa telefonom.
Ja npr. nikad nishta nisam kupio sa limunda/kupinda, jednom sam sa KP, ali znam lika i naravno nikad nisam bio za***an. Za sve ozbiljnije kupovine i slichno, lichno preuzimanje ili otvaranje paketa, ako prodavcu neodgovaraju ti uslovi kupicu od drugog, dacu i vishe para ;)

A kada prodajem, uvek sam raspolozen za obe varijante.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Treba da navedes imena, time stitis ostale clanove da se ne opeku.
Od tada je prošlo skoro dve godine, ne bih da opet pokrećem tu temu i slušam objašnjenja tipa "žena pakovala". Ne želim da upirem prstom u druge, valjda su se do sada uzeli u pamet.

Ja svoje stvari prodajem uglavnom poznanicima tako da nema laži nema prevare. Ako već mora da ide nekom drugom, onda gledam da isforsiram lično preuzimanje ukoliko je to moguće.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Zavisi sta se kupuje ali je licno preuzimanje pozeljno u vecini situacija. Aj neka sitnica tipa jeftiniji telefon, mis, tastatura itd, to moze opusteno da ide slanjem ali nikada ne bih kupio dslr/objektiv, neki skuplji monitor/tv i sl. bez provere-licnog preuzimanja.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Zavisi sta se kupuje ali je licno preuzimanje pozeljno u vecini situacija. Aj neka sitnica tipa jeftiniji telefon, mis, tastatura itd, to moze opusteno da ide slanjem ali nikada ne bih kupio dslr/objektiv, neki skuplji monitor/tv i sl. bez provere-licnog preuzimanja.
Ja sam tu dosta rizikovao i kupio EOS 350D pouzećem jer mi je hitno trebao a nisam bio u mogućnosti da se cimam do Bg-a po isti. Na moju sreću sve je prošlo dobro (sem malog zastoja u pošti jer slepci navodno nisu mogli dobro da pročitaju adresu za isporuku). Sve što je prodavac napisao je bilo tačno, a DSLR je bio u perfektnom stanju (čak i boljem nego što sam očekivao), sa full pratećom opremom i 18-55mm objektivom.

Situacija je bila takva, sada verovatno ne bih rizikovao tako nešto bez ličnog preuzimanja.
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Medo, aj da ti jos i ja stanem na muku, nisi nam rekao da li kartica radi(kad se namesti cooler....) ili je davno otisla u vecna lovista ?




P.S. nadji jos jednog i idi mu na adresu, kupi nesto sa drugog naloga i trazi licno preuzimanje ;)
 
Poslednja izmena:

br@nco

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2009.
Poruka
315
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASSHOLE
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-2500 3.30 GHz
Motherboard:
P8Z68-V PRO/GEN3
RAM:
1 x 4 GB Silicon Power
VGA & cooler:
SAPPHIRE TOXIC R9 270X 2G D5
Display:
DeLL P2414H
HDD:
Samsung 830 128GB + WD 1TB Green
Sound:
Kenwood KRF-V4070D + Pioneer S-H230VA-W
Case:
COOLER MASTER Stacker 830
PSU:
BE QUIET! Dark Power Pro P8 900W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4 TECH bloody A6
Internet:
ADSL 50/2
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate + Chrome
Medo, aj da ti jos i ja stanem na muku, nisi nam rekao da li kartica radi(kad se namesti cooler....) ili je davno otisla u vecna lovista ?
pa ni tu ATI 1600pro mu ne bi poslao da je ispravna :d jer vredi više od 25e (srbija je ovo)
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
On moze da tvrdi da je poslao doticni predmet, onda se deo krivice svaljuje na zaposlene u kurirskoj sluzbi (oni koji su primili paket i onaj ko je nosio na adresu)..pa kad ce i sta ce da se dokaze....
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ma i provera paketa je bas kul - sacekace kurir da probas telefon, grafiku ili slicno. Mozda popije i kaficu :d
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ja koliko znam ne može više da se pogleda paket pre preuzimanja. To je valjda radio samo AKS ali ne rade to više...

Послато са LT22i користећи Тапаток 2
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Ja koliko znam ne može više da se pogleda paket pre preuzimanja. To je valjda radio samo AKS ali ne rade to više...
Samo AKS je to radio, nisam siguran da li je još uvek moguće.

Meni najviše odgovara PostExpress jer se pošta nalazi dva sprata ispod kancelarije. A i do sada nije bilo većih problema sa njima - osim što me cimaju svaki put kada treba da podignem novac od otkupnine jer mi nije ista adresa u ličnoj karti.
 

nesic1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To sa proverom paketa u neku stranu jeste i nije dobro, zamislite posaljete nekom deo ili stvar od npr 200-300e, i stavite da moze da se otvori pre preuzimanja, oni lepo otvore uzmu taj deo, stave kamen ili nesto drugo iste tezine i vrate vam posiljku. I sta ce te vi kao posiljalac da radite posle, zalicete se? Kome? Kad ste poslali "kamen"
 

svarog84

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.09.2009.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 750 @4GHz, Prolimatech Mega Shadow & Coolink swif2-1201
Motherboard:
MSI P55-GD65
RAM:
Corsair Vengeance 2x4GB
VGA & cooler:
Palit GTX570
Display:
Dell U2411M
HDD:
Intel 330 SSD, WD Green 2tb
Sound:
Asus Xonar STX, AKG K271 MK2, Logitech Z2300
Case:
Silverstone Raven RV03
PSU:
Seasonic X760w
Optical drives:
LG GH22NS40-RBB
Mice & keyboard:
Mionix Naos 5000, Sidewinder X6, Razer Sphex
Internet:
SBB Flat Home 24 Mb/s
OS & Browser:
Windows 8 x64
Preko AKSa sigurno ne moze vise, kurir mi je to u par navrata rekao. Verovatno nezvanicno moze ako si dobar sa kurirom :)
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Medo, aj da ti jos i ja stanem na muku, nisi nam rekao da li kartica radi(kad se namesti cooler....) ili je davno otisla u vecna lovista ?




P.S. nadji jos jednog i idi mu na adresu, kupi nesto sa drugog naloga i trazi licno preuzimanje ;)
Veruj mi kartica mi se ogadila istog trenutka kad sam je video..inace sam juce malo bolje pogledao i fali joj neki mali tranzistor..kuler ne moze da se montira jer nije njegov..
Inace to djubre ne bi ni stavljao u svoj komp, jos da spalim nesto samo.

odgovor na tvoj P.S. hmmm...ako se ne resi nesto uskoro izgleda kao vrlo realna mogucnost!

Inace mi se javio napokon kupujemprodajem i blokirali su mu profil, i pojavilo se 6 negativnih ocena..tako da nas ima 6 za sada, a mozda i vise..uspeo sam da stupim u kontak sa jos jednim prevarenim i on je dobio iste podatke kao i ja samo drugi broj telefona njega je prevario sve ukupno za 2000 din.

Umoran sam od svega ovoga...tako da zavrsavam sa ovim.

Hvala svima na pomoci :wave:
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Sta rece, odakle je ta mufljara?
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
To je pored mog sela (Piroman, cetnicko jezgro :D).

Bas zato bih mu pokucao na vrata, nema tu 100 Igora Nedeljkovica nego samo 1, ako je tacno da se tako zove i zivi u Brovicu.

Evo obecavam ti da cu iscimati brata iz sela, jeste da je prva godina srednje ali da vidim da li zna za tog Igora Nedeljkovica iz Brovica.
 
Vrh