• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Instalacija operativnog sistema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mihajlovich

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.07.2020.
Poruka
184
Rezultat reagovanja
104
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600K 4.10GHz / Arctic Liquid Freezer II 280mm
Motherboard:
Asus Rog Strix Z590-F Gaming Wifi
RAM:
Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz CL16
Display:
Dell Alienware AW2521HF 240Hz
HDD:
Samsung 870 EVO 500GB, Kingston A2000 250GB M.2
Sound:
HyperX Cloud Alpha S Blackout Edition
Case:
Lian-Li PC-011 Dynamic Mini TG black / 6 x Arctic P12 PWM PST
PSU:
Corsair SF750 750W 80+ Platinum
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero / Marvo Scorpion KG901
Internet:
MTS 200/80 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 21H2 / Google Chrome
Other:
Xbox Series S
Da li neko mozda zna kako tj da li je moguce instalirati operativni sistem, koristeci ios ili android umesto usb?

Imam neki laptop koji mi stoji sa strane, skuplja prasinu pa rekoh da vidim da ga osposobim za rad, ali nemam pc na kojem bih skinuo instalaciju na usb, iz tog razloga i pitam.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Postoje programi koji interni android storage tretiraju kao klasičan USB storage, i omogućavaju da se taj isti storage učini bootabilnim.

Na tvoju žalost, za tako nešto je potreban PC, a potreban je i android telefon koji ima mogućnost da internal storage mountuje kao eksterni USB medium. Što znači, čak i da imaš PC, nema garancije da je tako nešto moguće na tvom android telefonu. Ne postoji android aplikacija koja će magično učiniti tvoj telefon bootabilnim. iOS neću ni da spominjem.

Nađi neki normalan USB flash, i nađi nekoga da ti ga napravi bootabilnim. Ne budi lenj.
 

mihajlovich

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.07.2020.
Poruka
184
Rezultat reagovanja
104
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600K 4.10GHz / Arctic Liquid Freezer II 280mm
Motherboard:
Asus Rog Strix Z590-F Gaming Wifi
RAM:
Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz CL16
Display:
Dell Alienware AW2521HF 240Hz
HDD:
Samsung 870 EVO 500GB, Kingston A2000 250GB M.2
Sound:
HyperX Cloud Alpha S Blackout Edition
Case:
Lian-Li PC-011 Dynamic Mini TG black / 6 x Arctic P12 PWM PST
PSU:
Corsair SF750 750W 80+ Platinum
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero / Marvo Scorpion KG901
Internet:
MTS 200/80 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 21H2 / Google Chrome
Other:
Xbox Series S
Postoje programi koji interni android storage tretiraju kao klasičan USB storage, i omogućavaju da se taj isti storage učini bootabilnim.

Na tvoju žalost, za tako nešto je potreban PC, a potreban je i android telefon koji ima mogućnost da internal storage mountuje kao eksterni USB medium. Što znači, čak i da imaš PC, nema garancije da je tako nešto moguće na tvom android telefonu. Ne postoji android aplikacija koja će magično učiniti tvoj telefon bootabilnim. iOS neću ni da spominjem.

Nađi neki normalan USB flash, i nađi nekoga da ti ga napravi bootabilnim. Ne budi lenj.
Ispostavilo se da laptop ima os na njemu, samo je imao neki problem u instalaciji pa samim tim instalacija nije bila zavrsena, ukucao sam na google gresku koju mi je izbacivao, u registry editor izmenio ChildCompletion/setup value (sa 3 na 1 cini mi se) I nakon toga je zavrsio instalaciju I sada je sve ok. Kao sto vidis ne razumem se u racunare ali nisam toliko lenj :cool: Hvala na odgovoru u svakom slucaju.

Problem resen, moze lock teme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh