• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ima li neko i7 920 ili i7 860 da se udruzimo za Asus takmicenje?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,

nov sam ovde, a kamo srece da sam nov i u svetu kompjutera :)

Imam 5870, mislim da se lepo klokuje, Corsair HX850, a imam i True 120, ako zatreba slucajno. Inace imam solidnu AMD konfu, meni savrseno zavrsava posao obrade fotki, ali nije konkurenta sto sto se trazenih benchova tice.

Ne zanima me nesto tecno, vec vazduh, pa dokle doguramo.

Imam veliki i dosta hladan prostor koji ne grejem, gde uz to jos i komforno moze da se otvori prozor, cak i ako pada sneg i kisa i da se prostor jos dodatno rashladi!

Nesto sam nazebao (nije h1n1 :)), sedim kuci, imam malo vremena, pa reko ajde da probam ako ima neko raspolozen, dok jos ima vremena.

Inace zivim kod bivse jedanaeste, sada valjda osme, iznad sumica. Kontakt na PM, citacu sutra redovno forum i poruke!

Zaboravih, ako bi slucajno presli 22.000 i treba da se verifikuje rezultat, imam svoju CC, nije problem da se registruje Vantage, nemam zmiju u dzepu... :)
 
Poslednja izmena:

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Pre svega dobrodošao na forum :sekira:

Spojio sam ti postove, u budućnosti koristi dugme IZMENI ako bi dopunio post, a nije prošlo više od 30 minuta i niko nije postovao u međuvremenu.


Što se takmičenja tiče ne znam koliko se isplati gubiti vreme ako bi rezultat jurio na vazduhu... Srbija ima najjaču OC scenu, te je najteže proći, a svi ozbiljni učesnici i CPU i GPU hlade u debeli minus.

:wave:
 

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Izvini, slucajno sam postovao u quick reply umesto u svoj post a nisam mogao da obrisem taj drugi post.

Moj trenutni Vantage skor sa 9.12 drajverima, bez ikakve optimizacije windowsa i bez ikakvog OC-a kartice bi bio sedmi na trenutnoj listi, racunam da bi sa dobrim procesorom mozda usli u prvih pet. A ko se ne pojavi, lista se pomera na dole, zar ne?

Ako i ne udjemo, sto da se malo ne poigramo? To je i smisao takmicenja...
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Dobrodosao na sajt i forum !

Kalkulacije gube smisao jer nisu izbaceni mnoooooogi rezultati ;)

Iskreno mislim da si nazalost u pomoc dosao kasno. Jednostavno vremena je jaaaaaako malo. A posle ovoga, imace smisla takmiciti se na HWBOT-u sa tom kartom jer spada u grupu jako popularnog hw-a.
 

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A sta se desava ako recimo iz hrvatske i slovenije dodju samo po dva ili cak samo prvi tim?
Da li 6, 7 ili osmi sa domace lestvice ipak idu na "utesno" takmicenje?
 
Poslednja izmena:

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ne bih da nagadjam, ali mnogo detalja kao upravo ovaj koji si primetio se jednostavno - ne znaju.
 

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mislim da je Spacemaster rekao nesto na tu temu, da se na Gigabyte takmicenju dosta ljudi nije pojavilo pa su oni koji su bili iznad skliznuli dole!
 

SORD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
650
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel C2D E8400 - MegaHalems + Noctua NF-P12
Motherboard:
MSI G41-P28 shit
RAM:
Kingston HyperX 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
Gainward GTX465 unlock -> GTX470
Display:
Samsung BX 2231
Case:
Cooler Master HAF 932
PSU:
Powered by Cooler Master UCP 1100
Mice & keyboard:
Razer Lachesis Phantom white & Razer Arctosa

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
druze, sledeci put malo ranije javi.. svaki skor je dobrodosao.. jos ako imas volje i zelje to da radis, pun gas..
Nategni i taj amd sto imas pa da vidimo bar neki skor..

P.S. dobrodaosao na forum ;)
P.P.S. popuni u profilu masinu koju imas..

:wave:
 

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala, imam ja par kompova, nego mi je i7 trenutno neisplativ, jer nema toliko posla da opravdam ulaganje u tako skup procesor i ploce...
Skor sam vec napravio, ali ga nisam digao jer sam navikao da budem medju prvima u svemu cega se dohvatim, ili barem drugi, treci, ovako, da budem sedmi.... nije moj stil :)

Samo me cudi, sto pregleda, a niko se nije javio barem da pita nesto??? Jeste nova godina i sve to, al' opet...
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da, provalio sam vec da u srbiji postoje tri i po ozbiljna overklokera (otprilike) i skoro svako ima svoj "sajt" i grupicu obozavaoca...

Pri tom, majstor koji radi za vendora na slovo "A" daje svom forumu status "zlatnog" partnera, a forum mu je jos u pampersima i nema dve postene teme vezane za OC dnevno!

Uglavnom, svi zajedno imaju 30 postova dnevno (i to kada je neradan dan i sneg napolju :)) a jedan od njih je morao da pokupi pola ex-yuge, da bi skupio deset postova dnevno, a od tih deset, tri imaju neke veze sa kompjuterima...

Dva srbina, tri misljenja, cetiri foruma :)

Ne zamerite...
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Da, provalio sam vec da u srbiji postoje tri i po ozbiljna overklokera (otprilike) i skoro svako ima svoj "sajt" i grupicu obozavaoca...

Pri tom, majstor koji radi za vendora na slovo "A" daje svom forumu status "zlatnog" partnera, a forum mu je jos u pampersima i nema dve postene teme vezane za OC dnevno!

Uglavnom, svi zajedno imaju 30 postova dnevno (i to kada je neradan dan i sneg napolju :)) a jedan od njih je morao da pokupi pola ex-yuge, da bi skupio deset postova dnevno, a od tih deset, tri imaju neke veze sa kompjuterima...

Dva srbina, tri misljenja, cetiri foruma :)

Ne zamerite...
Pa pazi to sa jedne strane i nije tako lose a sad cu da ti kazem i sto ;)

Ranije dok je bio samo jedan jak sajt ljudi bas nisu ni imali nekog izbora gde da se edukuju, da prate nove informacije iz sveta hw-sw, gde da budu aktivni i slicno, ukratko monopol :D(a svima nam je poznato da monopol i nije bas pozeljna stvar ;) )

Sad ima dosta foruma slicne tematike, kao sto si rekao razliciti ljudi i ekipe, pa je na samim clanovima da odluce gde se osecaju prijatnije, ko se vise trudi oko opisa,pomoci clanvovima,testova i slicno, tako da je na samim posetiocima da pokusaju da procene kvalitet i da odaberu ono sto smatraju da je najbolje za njih ;)

Sto se tice konkurencije o njoj uvek sve najbolje, ne valja pljuvati ostale niti tracariti(to rade zene :d:d),to se ostavlja po strani, a u toj kategoriji treba da presudi kvaltet i sami clanovi svojom odlukom da se prikljuce nasem sajtu ili onom za koji smatraju da poseduje kvalitet ;)

Dok je sve posteno i regularno, konkurenicja je zdrava :)

p.s. Ne zameramo, ovo je slobodna zemlja svako ima pravo na svoje msiljenje i svako misljenje treba saslusati ;)
 
Poslednja izmena:

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Hvala, imam ja par kompova, nego mi je i7 trenutno neisplativ, jer nema toliko posla da opravdam ulaganje u tako skup procesor i ploce...
Skor sam vec napravio, ali ga nisam digao jer sam navikao da budem medju prvima u svemu cega se dohvatim, ili barem drugi, treci, ovako, da budem sedmi.... nije moj stil :)

Samo me cudi, sto pregleda, a niko se nije javio barem da pita nesto??? Jeste nova godina i sve to, al' opet...
Iskreno pola OC tima je bilo u Jagodini gde smo posetili nase kolege takodje iz OC tima i radili sesiju.

Bez zadnjih namera, krucijalan je momenat u kojem si se javio. Veceras u 00h se sve zavrsava, pri cemu sam recimo ja na poslu danas do 15h i svi ostali imamo brojne obaveze. Mnogo glupo zvuci, ali da si se javio pre mesec dana, ili eventualno 2 nedelje, ubedjen sam da bi nesto i moglo da se uradi.

Takodje postujem dignitet i zelju za sto boljim rezultatom kakav god posao da je u pitanju, ali ako u ovom momentu, u najmanju ruku nemas i7 platformu ili barem P55 - overklok nema smisla. AMD trenutno jednostavno nema odgovor na "preskupi Intel". Eventualno da se juri super pi 1M da proba da se spusti na 9 sekundi ali za to ti treba memorija koja kosta kao jedan i7 procesor ;)

:wave:
 

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Prvo, ja sam odavno kompjuteras, a ovime se nikada nisam ozbiljno bavio.
Za mene je OC jako bitan, ali samo da bih dobio sto vise za svoj novac, posto od kompa zivim.

Nisam ni mislio da mi se pridruzi neko ko je bas ozbiljan, ne mogu ni ja da igram basket sa Divcem, mislim, glupo je, ali neko cija je firma spojila NG sa bozicem, ima i7 ali sa nekom nVidija kartom... Sigurno da ima neko takav medju 100 ljudi koliko je procitalo thread. Ja zivim skoro u centru, imam veliki prostor, moze lako da se ohladi...

Inace, javio sam se ja na vreme, al' na pogresnom forumu! Znam za vas odavno, ali ta sekira me je odbila, ne znam zasto, totalno amaterski mi deluje, neozbiljno, nema tezinu, sorry... Pa se nisam puno ni udubljivao da citam dalje.

E sada, sve do pre neki dan, kada se neko sa vaseg foruma zalio kako je tamo neki forum koji postoji od juce i ima 3 posta dnevno, postao "zlatni partner" a vas nije, skapirao sam o cemu se radi, tj. da je neko "zloupotrebio sluzb. polozaj" dodelivsi svom forumu status zlatnog i da je ovo jos jedna klasicna srpska prica, 3 srbina, 4 foruma... svi manje vise posvadjani... da su barem neke velike pare u pitanju...

Videcu, ako stigem, okacicu rezultate pod PC Axe timom, pa sta bude. :)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Meni ovde apsolutno nista vise nije jasno !?

Javio si se na vreme pred kraj ovog sada takmicenja gde se ne zna gde je kraj gde je pocetak ? Mi te odbili jer delujemo neozbiljno, bez tezine, i totalno amaterski ?!

Ako ti nesto znaci imam ja i7 920 ali nemam vremena jer radim mnogo, i ovo mi je oduzelo apsolutno sve vreme koje imam "slobodno".

Ako bi se udubio, shvatio bi da na ovom forumu imamo dosta stvari zbog kojih bi trebalo da se udubis, ako te IT interesuje, jer izmedju ostalog tu su ljudi dobre volje i znanja koji su prema svima u najmanju ruku - otvoreni.

I dalje ne mogu da razumem sta si hteo da kazes...

PS: PCAxe kao OC tim izmedju ostalog drzi dva jako tesko oboriva svetska rekorda upravo na ASUS maticnoj ploci :wave:
 

miki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.01.2010.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uh, izgleda da nisam bio jasan :)

Pod terminom "pogresan forum", ne mislim na vas, vec na jedan drugi, relativno novi forum, :) na kome sam bio po malo, do pre neki dan, dok nisam provalio zapravo kako stvari stoje u ovoj malo srpskoj OC zajednici...

I nisam mislio da je vas forum neozibljan sto se sadrzaja tice, sada mislim da je vrlo ozbiljan, ima kvalitetnih ljudi koji znaju znanje, ali je vizuelni identitet foruma i sajta, sa sve tom sekirom mnogo neozbiljan, nema tezinu na prvi pogled i to me je i odbilo kada sam, pre par godina valjda, prvi put video vas sajt.

Inace, video sam da PC Axe drzi dva WR rekorda, upravo zbog toga je i glupo sto vas "Asus" nije uvrstio u "Gold" partnere...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Zato ces sad znati za sledece takmicenje;)

Ti i svako drugi dobre volje i takmicarskog duha je svakako dobrodosao u PCAxe zajednicu. Zato, nemoj ocajavati sto je ovom takmicenju skoro dosao zavrsetak, imas jos vremena da se bar nesto rangiras. 5870 i AMD (ne znam kakav imas, nisi popunio masinu u profilu) verovatno mogu ostvariti neki zanimljiv skor. Jos malo vise od 24h te deli od nekog ranga..
Neces biti prvi ali ces pokazati volju i zelju i takmicarski duh...

Jer.. nije bitno pobediti, vazno je ucestvovati...
:wave:

Edit:
uf, izvini, ja sam se zabrojao dana.. isteklo je vreme takmicenja..
 
Poslednja izmena:

Milanche

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.06.2009.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E6300 Wolfdale Box
Motherboard:
Gigabyte G41-ES2L
RAM:
2X2GB Kingston HyperX
VGA & cooler:
Gainward GT220
Display:
Benq G2420HD
HDD:
2xWD640AAKS + 2TB Samsung1.5TB Samsung F3 Ecogreen
Sound:
ALC888b + Microlab A6201
Case:
Lian Li PC-7FN
PSU:
Corsair CX400
Optical drives:
Nec 5240S
Mice & keyboard:
Logitech K300 & B100(RX700)
Internet:
Box2
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome, Firefox
Other:
Coolpad F1/Leadtek PVR3000, Prestigio PWC2 webcam
Jel ucestvuje neko na ovom takmicenju, sutra u Beogradu, hotel Sumadija na B.brdu?
Ne znam detalje, video sam da su doneli i7 860 procesore, Asus Sabertoth 55i maticne, cini mi se Ati 5570 i jedno 200l tecnog azota :eek:
 

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Ljudi gde vi saznajete to kada ce biti OC isl. Jel dozvoljeno prisustvo posetilaca koji nemaju i7 :)
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.890
Rezultat reagovanja
3.370
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
evo ja sam bio i nemam i7 :)
bese lepo druzenje
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Posto je takmicenje zavrseno, utisci se mogu procitati ovde.
:wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh