• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Demonstracija rada ASUS "Perfect Voice" tehnologije

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
meni razgovetno... al ja imam drugi trip... kad pises po forumu, dok citam i dalje cujem tvoj brzi govor :d
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Pre ce biti bosancheros koji se polako pretvara u lalosha
Pa meni je mozda maaaaaalkice nerazgovetno....mozda da probas malo samo sporije? Inace,htedoh te pitati,jel imas mozda neku tremu,ili mozda tako neki cudan trip kad si pred kamerama?
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Meni razgovetno ;)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pre ce biti bosancheros koji se polako pretvara u lalosha
Pa meni je mozda maaaaaalkice nerazgovetno....mozda da probas malo samo sporije? Inace,htedoh te pitati,jel imas mozda neku tremu,ili mozda tako neki cudan trip kad si pred kamerama?
Probaću sporije nije problem, moraću to da uvežbam, jer moram da menjam i tempo razmišljanja dok pričam. Nemam tremu više (u početku sam je imao samo tako), sve je u pripremi, ako si dobro pripremio sve onda manje grešiš. Pogotovo ako imaš dosta kadrova, tada je ponekad bolje prvo napisati rečenicu, pa je pročitati par puta, pa onda kliknuti na record i snimiti iz prve, nego se 20x štelovati u letu.
Inače, ja moram još dosta da vežbam, da bih imao manje ponavljanja u toku snimanja tj ideja je da mogu više video klipova da Vam serviram (ne samo ja, nego svi iz PCAXE ekipe). Jednostavno rećeno, ja pišem već 10ak godina recenzije, i to veoma brzo radim (otud mi i ovoliko postova, jednostavno rečeno, brzo pišem i malo grešim u toj formi). Ali snimanje je nešto skroz drugo... Ponekad se desi da neke sekvnece ponovim i po 10x - progutam slovo ili celu reč, nešto čudno izgovorim ili baš nerazgovetno isl.

Inače, ThePocetnik je ovo trebao da snima, ispaničio je kako mu treba mnogo vremena jer greši, ali sve je u vežbi. Recimo, moraš da imaš ustaljen open line, pa način na koji završavaš video i sl. Kada sam snimao prvu video recenziju, snimao sam je nedelju dana... Još kada radiš sam, još je teže, moraš da paziš na sve, umesto da se samo skoncetrišeš na kameru i priču.
Ovo sada je recimo snimljeno iz jednog puta, pa smo ponovili jer neke stvari je trebalo malo bolje objasniti (plus smo imali upad u studio za vreme snimanja). Imao sam par puta "zavrtanje jezika" kod tog drugog puta (ovo što ste sad gledali), ali sam naučio da zastanem, izgovorim lepo opet deo rečenice ili reč opet, a to se posle čas posla sredi u post produkciji.
Meni je konkretno najveći problem bio da izbacim poštapice, npr "ooovaj", "aaAAaa" ili "Braaate" :d. Dobro de, za ovo posldenje se šalim, ali su te poštapice jedna veoma loša navika. Pored toga, ja neke reči po default teško izgovaram ili loše akcentujem (nisam se školovao za spikera...), ali radim na tome. Recimo, dobra vežba je da sve što napišeš kao ja sad, pročitaš na glas odmah posle toga.
Da rezimiram, sve je u vežbi, samo treba da se vežba, i vežba, i vežba, i nema greške, postaneš fluidniji i opušteniji pred kamerom.
Trip mi je bio u početku kada gledam u kameru kao da imam osećaj da će objketiv da me proguta :D Sad već imam odnos sa kamerom kao da pričam nekoj osobi nešto.
Znaću da sam dobar kada budem snimao brzo kao što sada pišem i kada ne budem imao niti jednu poštapicu.

@miha

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 hahahah koliko sam brz bio sad, 'si vid'o (da ne kažem čuo) :D


:sekira:
 
Poslednja izmena:

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
1 zapeta 2 zapeta 3 zapeta... meh.. sporo.. :P

inace, mene video smara, sta god mi treba od informacija gleda da nedjem pisanu rech, ali eto pcaxe video uvek odgledam (iako me ovaj 'savrsen glas' totalno ne zanima :P) tako da :sekira:
 
Vrh