• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automatsko Ukljucivanje - Iskljucivanje Interneta Sa Aplikacijom

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ovako. Cimam se vec neko vreme, i nikako ne mogu ovo da uradim iz naslova. Odnosno mogu da automatski ukljucim, ali ne i da iskljucim internet.

Zapravo, hocu da aplikaciju kada pokrenem, automatski se i internet pokrene sa njom. To sam uspeo. Ali kada izadjem iz aplikacije, hocu da mi se internet isto tako automatski diskonektuje. To me zeza.

To sam uradio preko "Batch fajla" sa ovom komandom "netsh interface set interface "Ime mreze" Enabled", gde se nalazi i izvrsni code za pokretanje aplikacije. E sad mi treba komanda "netsh interface set interface "Ime mreze" Disabled", ali da to uradi automatski kada izadjem iz aplikacije.

Da li to moze u jednom Batch fajlu ili treba jos jedan pa da se povezu? Ali mi je problem sto ne znam code, odnosno da pozovem funkciju, da ugasi internet konekciju, kada izadjem iz aplikacije.

Ako neko moze da mi da taj code, bio bih mu zahvalan. Pretpostavljam da su funkcije za izvrsavanje code, "if', "else", odnosno "while", "do while", "for"... Ako ne gresim, ali mi treba izvrsni code za ovo sto hocu, i ne mogu da ga "ubodem". Pokusavao sam, ali nece. Uvek mi je internet on, kada izadjem iz aplikacije.
 
Vrh