• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Prvi mikrofon

Gojke

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.02.2020.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
Pre svega, sto se tice ovoga potpuno sam nov, istrazivao sam malo, ali je iskreno za mene sve ovo strano, naime sredio sam racunar malo da strimujem cisto da probam, nece nista propasti, svakako gejmujem uopsteno, tako da ne shvatite ovo profesionalno nego amaterski.
Naime jedino sto mi je zapalo za oko jesto da se izdvajaju 3 vrste mikrofona, usb mikrofoni, zasebni ili integrisani uz slusalice, kamere itd., condenser, koji kupe malo zvuk iz okoline, i meni najzanimljiviji dinamicki, koji se cuju blizu kad su blizu vas, ili kako bi vec objasnio prostije.(ispravite me ako sam nesto pogresio, ucim svakako)

Naime stanujem u privatnoj kuci, u prigradskom naselju, kuca nije obezbedjena klimom, pa se leti pale ventilatori za rashladjenje i otvaraju prozori, samim tim cuce se ventilator, cuje se pas koji seta pozadi po dvoristu, cuju se komsijiski psi, komsije zanatlije, posle 4-5 popodne pocinju cvrčci, zrikavci, kako god, ptice itd.
Naravno da se to ne bi culo, smetalo, mesalo itd., mozda ne za cenu prakticna, ali za kvalitet najbolja opcija po mom misljenju je dinamcka verzija mikrofona.
Iskren da budem nesto ne bi mnogo ulagao, jer stvarno sam amater u ovome, iskreno misljenje da ne treba da ulazem toliko u pocetku.
Gledao sam da mnogo hvale na primer Behringer XM8500 zbog cene i kvaliteta, ali sta je potrebno da bi ja njega najprostije povezao, pominje se eksterna zvucna karta, ali ja nista nisam upucen u to, niti pojma imam, da li ja ta jeftina varijanta mikrofona na kraju mnogo skuplja uz opremu i slicno...
Dodao bi jos da ne nosim velike slusalice, jer posle 10 godina su mi dojadile, najvise mi prijaju mobilne slusalice, tako da velike slusalice sa mikrofonima u sebi ne shvatam svakako kao dobru opciju
Svaka pomoc i preporuka je dobrodosla.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.975
Rezultat reagovanja
7.673
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Verujem da ce ti ovaj mikrofon izuzetno zavrsiti posao.
Ako je gaming strimeru koji ima 250.000 pratilaca dobar bice i tebi. ;)
 

Gojke

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.02.2020.
Poruka
74
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
Verujem da ce ti ovaj mikrofon izuzetno zavrsiti posao.
Ako je gaming strimeru koji ima 250.000 pratilaca dobar bice i tebi. ;)
Ni ne mislim da je los, daleko od toga, ali se susrecem sa licnim problemom, oko kondezacijskih mikrofona, ko zivi u slicno ovakvoj okolini i uvakvim uslovima stanovanja kao ja, shvatice o cemu govorim, da sa otvorenim prozorima(u kuci koja nam je izdata nema klime, niti smes ista da busis, pa postavis ventilator da te hladi), i fakticki ne zatvaras prozore celu sezonu, nailazim na zvukove iz prirode, pasa, komsija, radionica.
Dovoljno vam govori to da, koristim mikrofon od starih velikih slusalica, koje kupe samo zvuk u blizini uglavnom, kad sa njima na discordu nekad zbog cvrcka, zrikavca moram da se mutiram jer sta znam, ispustaju taj upecatljiv ton, i odmutiram mikrofon samo kad nesto govorim, iako discord ima supresije na takve zvukove kad skinete push to talk.
Osim mikrofona sa slusalica cuje se i kad od telefona napravite mikrofon preko WoMic aplikacije.
Napomenucu i da sam na youtube live u private pustao i testni stream i zezao se sa filterima u OBS-u 10 dana da ispeglam to, sa pomenutim mikrofonima, i filteri ne pomazu.
Zato pitam sta mi je potrebno da bi onakav dinamcki povezao na PC, i predlog za jos neki dinamcki?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

WhoAmI

Newcomer
Učlanjen(a)
28.10.2023.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Verujem da ce ti ovaj mikrofon izuzetno zavrsiti posao.
Ako je gaming strimeru koji ima 250.000 pratilaca dobar bice i tebi. ;)
Sorry sto se ubacujem na temu, da ne otvaram novu samo zbog ovog pitanja.. Treba mi mic za voice u klipovima koje cu kaciti na drustvene mreze, da li ce ovaj sto si predlozio biti ok za takvo nesto?
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
Taj mikrofon ( Behringer XM8500 ) je dobar ali ti za njega potreban interface sa "phantom power-om"
Takodje moras na nesto za stavis taj mikrofon, zato ti treba "ruka" ili nosac za mikrofon.
Naravno, treba ce ti XLR kabl da bi mogao da povezes mic sa interface-om.
bilo bi dobro da uzmes i neki shock mount preko Aliexpress-a, nesto ovako.
 
Vrh