• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ASUS MG279Q

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.794
Rezultat reagovanja
409
Moja konfiguracija


San snova

Možda zvuči kao prepotentan podnaslov, ali mislimo da je sasvim na mestu. Imali smo prilike da vidimo superbrze TN monitore sa odzivom od 1ms i nismo bili oduševljeni kvalitetom slike. Zatim, radili smo sa 144 Hz TN monitorima i zaključili da je 144 Hz must-have na monitorima. Već duže vreme radimo na 27“ monitorima, te nam to predstavlja neku idealnu dijagonalu za rad. I na kraju, tu su obični IPS monitori koji su imali odličan prikaz slike, ali su uvek bili ograničeni na 60 Hz, barem do sada. AU Optronics je dizajnirao nove panele koji kombinuju najbolje tehnologije dostupne monitorima, da bi na kraju dobili sledeće: 27“, IPS panel (zapravo je AHVA, ali o tome nešto kasnije), 1440p rezolucija, 144 Hz osvežavanje, 4ms odziv i ako to sve nije dovoljno, šlag na ovu tortu predstavlja podrška za FreeSync tehnologiju.

ASUS je sve ovo integrisao u svoj novi MG279Q monitor, koji smo dobili na test i o kome ćete saznati nešto više u ovoj recenziji. Moramo priznati da smo nervozni kao šiparica na vašaru, jer ne viđa se svaki dan ultimativni monitor za sve moguće namene. Očekivanja su velika, te hajde da počnemo već jednom...

Opširnije...
 

PCMasterRace

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.08.2015.
Poruka
233
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4690K @4.2GHz Cryorig R1 Ultimate
Motherboard:
Asus Maximus VII Hero Z97
RAM:
2x8GB HyperX Fury 1866MHz
VGA & cooler:
MSI Gaming 6G GTX980Ti & Twin Frozr V
Display:
Asus MG279Q 2560x1440 144Hz IPS
HDD:
WD Blue 1+2TB & HyperX Savage 240GB+Crucial MX300 525GB SSD
Sound:
HyperX Cloud Alpha w/ Asus Xonar DGX & Logitech Z506 5.1
Case:
NZXT Noctis 450
PSU:
Be Quiet Dark Power Pro10 550w
Optical drives:
Eksterni ASUS SDRW-08D3S-U
Mice & keyboard:
Roccat Tyon & MK Glow
Internet:
100MBit/s down 10MBit/s up
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Imam ovaj uz 980TI :D odlican monitor,a razlog zasto sam ga uzeo.. prvih par recenica vaseg posta. Ne smeta mi sto je FreeSync,a ja sa nvidia grafom. drugi model sa GSync(acer predator xb270hu ja mislim) kosta mnogo vise,i kvalitet obrade mi se ne svidja(glossy plastika). a da ne budem imao probleme kad budem isao preko 144 fps-a,jednostavno cu da lockujem na 144. onda mi ni ne treba GSync :D sve u svemu,mogu svakome preporuciti.. ono sto me je ''nateralo'' jeste 144Hz uz IPS. kada naprave 3440x1440 (21:9) IPS 144Hz uz GSync i 1MS,i to ispod 1000e odmah ga kupujem :D trebace jos godinu-dve da se to i desi,ali ovo je vec dobar korak :)
 
Vrh