• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

XFX rx570 4gb Bios

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
5
0 (2).jpg Da li mi neko moze poslati original bios za ovaj model ?
Posle flesovanja biosa,racunar se iznenada gasi u toku igre.
Sacuvao sam original bios preko gpu z ,ali kada pokusam da flash izbacuje "vbios image not found"
Ovo je stari bios.
Takodje sam primetio dok sam u igri, kartica cvrci, znam da nije kvar ,ali me zanima da li to podleze garanciji?

Poslednja izmena:

greatgonzo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.10.2009.
Poruka
480
Rezultat reagovanja
21
TechPowerUp link ti je tu pa pronađi svoj model. Ako zavojnice pište baš jako onda verovatno možeš da ostvariš garanciju ali mora originalni bios da bude na kartici.

Djolekg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
827
Rezultat reagovanja
155
Ne podleze garanciji pistanje zavojnica

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
5
TechPowerUp link ti je tu pa pronađi svoj model. Ako zavojnice pište baš jako onda verovatno možeš da ostvariš garanciju ali mora originalni bios da bude na kartici.
Odatle sam i skinuo bios, postoji samo jedan za ovaj model na sajtu. A zavojnica je pocela da pisti od kad sam ubacio novi bios.

Djolekg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
827
Rezultat reagovanja
155
Da nisi omasio memoriju?Tebi je elpida.

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
5
Stari bios sam sačuvao preko gpu z i sad kad probam da odradim na atiflash pise vbios image not found.

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
5.477
Rezultat reagovanja
445
Kod Polaris kartica se bios ne cuva iz GPUZ-a, bilo je problema sa tim. Najbolje sacuvati bios iz atiflasha, onda sacuva kako treba.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
5
Veoma korisna informacija,hvala.

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
5.477
Rezultat reagovanja
445
Gde je zapelo sada? Sa one slike bih rekao da imas sada default bios.

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
5
Stari bios je bio pretpostavljam za mining, novi bios je identičan originalu.
Posle flasha novog biosa, recimo u furmarku sve normalno, ali gta v, apex itd racunar pocinje da se gasi. Rekao bih da grafika dosta povuce odjednom i da preoptereti napajanje,jer se javlja pri sledecem paljenju racunara "power supply surge detected". I javlja se pistanje zavojnice jako dok sam recimo u gta v, cim minimizujem gta prestane, ili udjem u main meni. To se ranije nije desavalo.

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
5.477
Rezultat reagovanja
445
Pistanje zavojnica nije znak da je neispravna karta, to je nesto sasvim drugo. Sto se karte tice, moras da je probas na dovoljno jakom napajanju da bi znao da li radi kako treba.

Ili uradi undervolt na 1v recimo i vidi kako će se onda ponasati.

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
5
Pistanje zavojnica nije znak da je neispravna karta, to je nesto sasvim drugo. Sto se karte tice, moras da je probas na dovoljno jakom napajanju da bi znao da li radi kako treba.

Ili uradi undervolt na 1v recimo i vidi kako će se onda ponasati.

Undervolt na 1v je radio, ali je blago pistala zavojnica, sa xfx supporta su mi poslali original bios, tako da je sve sredjeno, vise ne pisti.

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
5.477
Rezultat reagovanja
445
Od drugacijeg biosa bise ne pisti zavojnica? :D Stvarno veoma cudno, ali dobro ako ti tako kaze da radi.

gv0x

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.02.2019.
Poruka
44
Rezultat reagovanja
5
Manji je klok, verovatno i napon. Ali dobrodošao si da vidiš, voljan sam da vratim stari.

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
5.477
Rezultat reagovanja
445
Daj screenshot gpuz-a u loadu recimo, da vidim sta su promenili.

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
5.477
Rezultat reagovanja
445
Pa da. spusten napon i gpu takt. Takav slican si prvobitno imao. :)

Vrh