• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

WiFi adapteri

Coa00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.12.2016.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Posto prebacujem racunar u drugu sobu,a bice mi naravno potreban internet.Ruter mi je ADSL 10/1 IPTV.Ruter mi mora biti u prostoriji gde je i sada ,a racunar prebacujem u drugu sobu,pa necu moci koristiti internet preko kabla.

Sad zanima me sledece.Na kp sam video nekakve wifi usb antene.Potreban mi je takav adapter da bi mogao da imam internet,zar ne.Da li se on ubaci u usb port na maticnoj i onda on hvata signal.Koliko ce signal biti dobar i da li ce i dalje biti brzina ista.Razdaljina izmedju racunara i rutera je nekih 8,9m.Izmedju se nalaze 2 zida,zatvorena vrata(ako je to bitno).

Da li mi mozete preporuciti neki adapter koji ce hvatati signal i imati istu brzinu kao i do sada,a da nije mnogo skup.Da li moze da se nadje nesto ispod 1000 dinara a da ima dobru jacinu signala i da je dovoljno brzo za gledanje videa na yt u full hd
 

cilipn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.12.2014.
Poruka
428
Rezultat reagovanja
304
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo G580
CPU & cooler:
Ryzen 7 2700X
Motherboard:
AsRock Taichi X470
RAM:
KINGSTON 3200MHz 2x16 FURY Renegade
VGA & cooler:
MSI 1070Ti
Display:
HUAWEI MateView GT 34 ZQE-CBA
HDD:
Samsung 970 EVO
Case:
Define C Meshify
PSU:
Antec EA750G-Pro
Mice & keyboard:
Zowie FK2 & HyperX Elite
Internet:
Super PLAN 2 L 400/200
OS & Browser:
Windows 11 64bit
imaš tp-link bežične za oko 1500 dinara. samo gledaš da imaju što bolju antenu i po mogućstvu da je zamenjiva.
meni kad je riknuo ruter stavio sam 5 dBi antenu na usb wifi adapter, ali ga nisam nikad probao kako radi kroz dva zida.
trebalo bi da radi bez problema.
najbolje uzmeš neki od prijatelja ako ima i probaš.
 
Vrh