• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

WD My Book tripovi

JBL

Modding Guru
Učlanjen(a)
21.10.2009.
Poruka
1.264
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Mdpc 036
Imam jedan cudan problem sa My Book Premium 500gb.Inace mi se jako ne svidja kako su napravili taj stand by mod na ovom uredjaju,ono 100 puta mi se upali i ugasi dnevno.
Jedan dan sednem ja za komp i upalim ga,sve je ok,kad cujem My Book kako shtektje,onako kao da hoce da se upali al nema snage,z z z z z,ja reko prso hard.. i nista,uzeo sve rastavio,izvadio hard,stavio ga u komp,kad ono hard radi sasvim normalno.. i koristio sam ga tako 2 meseca bez ikakvih problema,a kutija mi tako blejala prazna na stolu :d Inace hard je izasao iz garancije tako da vracanje pada u vodicu..
Posto sam sada rasprodavao komponente i sve sam ih povadio,dodje meni ideja da stavim jednu 250ku da vidim sta ce se desiti,kad ono....RADI!! hehe, i to sasvim normalno kao da nikad nista nije bilo ... i sad vratim ja 500-ku da probam,kad ono opet z z z z z nece :( Danas mi stigne f3 samsung od 1tb kad i sa njim ista prica kao sa 500tkom..
I sad tako pogubljen ne kontam sta je,uzmem ja da burlam po fioci i nadjem jednu kompletnu elektroniku iz My book-a koju mi je bio dao jedan lik davno,inace ta elektronika je isto isla fabricki sa 500tkom.
Spojim ja to,sav sretan da cu otkriti sta je,kad ono sa drugom elektronikom ista prica,sve radi kao sa prvom HAHA,250-ka hoce,ostali nece. Sad mi jedino ostaje da sumnjam na adapter sto mi je onako malo smesno.. jel moguce da je adapter vremenom nesto kao oslabio ili...?? Trenutno nemam drugi adapter da probam ali neznam da li se tako nesto uopst moze desiti sa adapterom,koliko ja znam on ili radi ili ne radi.. :wtf:
 
Poslednja izmena:

JBL

Modding Guru
Učlanjen(a)
21.10.2009.
Poruka
1.264
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Mdpc 036
AAA provalio sam sta je! Prso mi adapter :) Ko bi rekao:p
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
^
Da li je moguce da adapter pravi razliku medju diskovima.. Kako cudan problem.
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Ako pricamo o adapteru za napajanje da. Diskovi veceg kapaciteta su obicno i veci potrosaci zbog veceg broja ploca tako da je moguce da im je 12V napon bio preslab za normalan rad.
 

JBL

Modding Guru
Učlanjen(a)
21.10.2009.
Poruka
1.264
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Mdpc 036
Neznam i meni je bas cudno,nikad nisam cuo da adapter oslabi.Kao sto audiofreak kaze, hardovi vecih kapaciteta su verovatno i veci potroshachi pa to objasnjava zasto je radio sa 250kom a sa 500kom i 1t nije.
Doneo sam svoj my book kod drugara koji ima isti od 320gb.Prvo sam spojio moj adapter na njegov my book i kad sam video da se isto ponasa (z z z z ) znao sam da je u pitanju adapter definitivno,posle sam spojio moj sa njegovim adapterom i iz prve se upalio i sa 250kom i sa 1tb-om. Inace vrednosti na oba adaptera su 12v i 2 ampera ali je pretpostavljam moj oslabio i ne moze da isporuchi dovoljnu struju...
 
Poslednja izmena:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Posto je u pitanju switching napajanje (kao kod PC-ja) problem je najverovatnije kondenzator (ili vise njih) loseg kvaliteta koji su se od grejanja rasusili i/ili naduli pa propustaju struju. Moguce je da moze i da se popravi ako se zamene, ne znam samo koliko se popravka isplati.
 
Vrh