• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Visokotehnoloski kriminal u Srba

brankko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Samsung Ultrabook
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
RAM:
8GB DDR4
VGA & cooler:
COOLERMASTER MasterAir Pro 4
Display:
Dual DELL P2317WN
HDD:
SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2
Sound:
Altec Lansing VS4121
Case:
THERMALTAKE Core V21
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 530W
Optical drives:
Pioneer DVR-108
Mice & keyboard:
M500
Internet:
Cable
OS & Browser:
Fedora
Other:
Drveni sto, custom made :]
Кривично дело оштећење рачунарских података и програма из члана 298 став 1 КЗ
Оптужним предлогом овог тужилаштва М. Р. стављено је на терет да је 22. 04.2008 године неовлашћено изменио рачунарске податке на сајту www.autentik.net , власништво агенције А......., на тај начин што је хакерским путем , искористивши пропуст у изради сајта, неауторизовано узео администраторска права на том сајту и изменио дифолтну адресу тако што је поставио своју [email protected] a потом је од продавца домена autentik.net предузећа „Л....“ ДОО Ниш захтевао и добио ауторизациони код након чега је извршио пререгистрацију овог домена код провајдера godaddy.com чиме је добио апсолутну контролу над њим и учинио га неупотребљивим за стварног власника домена предузеће „А.......“,
Кривично дело рачунарске преваре као саизвршилац из члана 301 у вези члана 33 КЗ
Захтевом за спровођење истраге М. Ц. стављено је на терет да је заједно са Д. Ч., против кога је поступак раздвојен, лажно приказивао податке и тиме утицао на резултат електронске обраде у намери да прибави противправну имовинску корист тако што је најпре нелегално прибавио податке са платних картица, издате од стране америчких банака,
Кривично дело неовлашћени приступ заштићеном рачунару, рачунарској мрежи и електронској обради података из чл 302 став 2 у вези става 1КЗ
Оптужним предлогом стављено је на терет Н. Т. и Р. В. да су у Кикинди у периоду од 25.10.2007 до 15. 09. 2008 године кршећи мере заштите провајдера „BUS COMPUTER DOO“, које се састоје од додељивања корисничког имена и приступне лозинке сваком кориснику, неовлашћено се укључивали у мрежу
Кривично дело Рачунарска саботажа - из чл.299. Кривичног законика.
По оптужници Посебног тужилаштва КТ ВТК.бр.3/09 од 16.јула 2009.године, пресудом Окружног суда у Београду оглашен је кривим Н.Р. (32) из Врања што је дана 29. и 30. децембра 2008.године у Врању, у службеним просторијама Ветеринарске станице „Врање“ АД Врање, у намери да онемогући и знатно омете поступак електронске обраде и преноса података од значаја за рад Регионалне канцеларије за Пчињски окуг, Управе за ветерину, Министарства пољпопривреде, шумарства и водопривреде РС,
I jos mnogo toga na Posebnog odeljenja okruznog javnog tuzilastva u Beogradu za borbu protiv visokolehnoloskog kriminala :)

Taman covek pomisli da je drzava krnula u ozbiljan obracun protiv cyber kriminala, pa se lepo nasmeje posle citanje ovih tekstova...

Jel neko od vas gonjen i proganjan zbog piratskih torrent igara, filmova, muzike, opertivnih sistema i svega ostalog sem ono par besplatnih programa koji su se od nekud nasli na kompu? :D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ja sam jednom od EUneta dobio upozorenje koje su oni dobili od Symantec-a, jer sam skidao Norton SystemWorks preko rapida...

Procitao sam u novinama da je onaj SveZaMob Petar uhapsen i da ce biti krivicno gonjen zbog piraterije, jer je prodavao diskove sa igrama i programima za sve telefone sa sve serijskim brojevima i krekovima. Vidim sad na sajtu da prodaje samo ono sto se sme prodavati, tj.kinesku robu za koju pretpostavljam ima ulaze.
 

brankko

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Samsung Ultrabook
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
RAM:
8GB DDR4
VGA & cooler:
COOLERMASTER MasterAir Pro 4
Display:
Dual DELL P2317WN
HDD:
SAMSUNG 250GB 850 EVO M.2
Sound:
Altec Lansing VS4121
Case:
THERMALTAKE Core V21
PSU:
THERMALTAKE Smart SE 530W
Optical drives:
Pioneer DVR-108
Mice & keyboard:
M500
Internet:
Cable
OS & Browser:
Fedora
Other:
Drveni sto, custom made :]
To od EUneta je svima nama stizalo :)

Ali mi nista nismo prodavali...
 
Vrh