• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Veliki problem za mene... Pomoc!

Bandaa96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.03.2019.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Drugari, znaci ja sam u totalnoj neverici. Sklopio sam svoj prvi racunar, tacnije izabrao delove, a ljudi iz prodavnice mi sklopili.
Ryzen 7 2700x (Cooler Master MA410 --> Hladnjak za kuler umesto fabrickog)
B450 Tomahawk MSI
ASUS RTX 2060 Turbo 6gb
2x8gb Kingston HyperX Fury 3200MHz
M.2 Transcend 512gb
Sama Armor 750w 80gold Plus Full Modular
Thermaltake Commander C33 kuciste

E ovako. Stigne meni kompjuter sve full, uradim ja windows sve po psu, kad ono medjutim. Odlucim ja da odem Reset PC (to da mi se Windows 10 vrati na fabricka podesavanja), jer mi je stalno neko sranje iskakalo za internet. Posle toga nikako da udjem u BIOS, zasto? Zato sto mi nije ocitavalo M.2, znaci nikako, Clear CMOS , izvadi M.2 pa vrati i nikako. Posaljem im ga ja nazad, kazu oni neka greska u maticnoj i M.2 bila i stave mi sve to novo i danas mi stigne sve to novo. Uradim ja Windows na novom, sve full, odem u BIOS, ljudi iz grupe mi kazu ukljuci XMP ukljucim ja XMP da mi ram memorija radi na 3200MHz (inace ja to nisam ni znao, jer se ne razumem zato i trazim pomoc) medjutim VOLTAZA PROCESORA MI STOJI NA AUTO 1.42V sto je previse, kako mi ljudi kazu. Pokusam ja da smanjim odem Override stavim na 1.33V i lupim X save changes sve full, kad ono OPET ISTI PROBLEM, NECE DA MI OCITA M.2 POSLE TOGA. Ljudi, pritisak mi je bio 300 sa 200, znaci uzasno nesto, treba mi racunar hocu lepo da ga optimizujem, ali ne vredi... Uradim ja tu opet CMOS izvadim M.2 i vratim ga KAD ONO RADI, ja presrecan sto sam uopste uspeo da ga vratim, da ga ne saljem opet brzom (sporom) postom za Beograd pa da cekam nedelju dana itd itd itd, posto sam uzeo u Bg-u (Monitor System), a iz Novog Sada sam. SADA ME ZANIMA AKO NEKO MOZE DA MI KAZE ZASTO NE MOGU DA SMANJIM VOLTAZU, ZASTO MI STOJI NA 1.42V otkako sam kupio racunar? Molim vas... Znaci ovo me toliko nasekiralo da ja ne znam, nikako ne znam kako to da sredim, da li je mozda neka fabricka greska u maticnoj? Sta se to desava? Takodje, dva porta gore na kucistu USB PORTA 3.0 mi uopste ne rade, ubacim Fles kao da nista ubacio nisam, ali to mi je problem koji me manje boli od ovog sa voltazom, da li je neko imao ovakvo iskustvo sa ovom maticnom i da li ima neko strucan da mi pomogne! Hvala svima unapred, nadam se da ce stici neka korisna informacija :) Pozdrav ljudi... Izvinite na romanu, poludeo sam :)
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.780
Rezultat reagovanja
9.148
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Za dva porta koja ne rade: ili nisu priključeni ili nije instaliran drajver. Treće: bolje da nije treće.
 

tatatatira1977

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
1.154
Rezultat reagovanja
621
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 17-ab201nc I7 7700 HQ
CPU & cooler:
I7 9700 K+ Dark Rock Pro 3 I7 3770K + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
GIGABAYTE Z390 AORUS PRO Asus Sabertooth Z77
RAM:
16 GB DDR4 3200mhz DDR3 16 GB 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS 1070 strix gaming Asrock Rx 6600 Challenger 8GB DDR6
Display:
TV LG 4K 55KS8100 /120 LG 27GN600-B
HDD:
3x3 tb +ssd 480gb 3tb +240 gb
Sound:
SONY DN-1010 risiver + zvucnici 2 MAGNAT+2 UM+ centralni YAMAHA
Case:
Fractal Design Define R6 Fractal Design Define R4
PSU:
Evga SuperNova G2 850 W Gold Seasonic Core 650W Gold
Optical drives:
LG LG
Mice & keyboard:
LOGI K-520 + LOGI MX Preformance RIOTORO GHOSTWRITER +HP3900
Internet:
Optika 100/25
OS & Browser:
windows 10 + mozilla
Bandaa96 prve dvije stvari su glupost vladarko ti je dobro rekao .Moj savjet posto zivis u gradu koji je dobrano poznat po dobrim poznavaocima racunara da se obratis nekom u svom naselju ko se solidno razumije u racunare I DA TI TO PREKONTROLISE jer prva ti je konfiguracija koju slazes to je sad trema i ono sto znas ti trenutno ne znas .Poslusaj me uradi tako i bice sve ok nema potrebe da se stresiras nije to problem velik vjerovatno i neces morati vracati za beograd komponente jer to je neka sitnica nastala u brzini jer ti maajstori kad sklapaju oni to rade ni ne razmisljaju o tome udje rutina i ne razmisljas vise dok sklapas .Sretno.
 
Poslednja izmena:
Vrh