• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Tutorijal] Problemi sa sporim eksternim HDD-om?

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
DISKLEJMER :
Pre svega želim da se izvinim svima koji čekaju XNA tutorijale, pošto sam morao da učim za školu, sutra novi tutorijal oko 6H ;)


Ako niste zainteresovani za disklejmer, evo šta je cilj ovog tutorijala. Pre svega, objavljujem ovo pošto sam imao par problema sa svojim Verbatim Store 'n' Go diskom koji je bio povezan putem USB 2.0 interfejsa. Problemi jesu jako spor prenos podataka, uklanjanje fajlova i slično.

Antivirus
Ovaj alat u većini slučajeva obajvlja skeniranje svih fajlova pri uklanjanju ili kopiranju, pa to može znatno doprineti sporom prenosu podataka, a meni je obalilo brzine sa 40MB/s na 300KB/s
Sve što je potrebno jeste da isključimo naš voljeni Antivirus (mislim deinstaliramo ga) ili isključimo opciju real-time scanning. Naravno, ako niste voljni da žrtvujete ovaj alat, ne nadajte se boljim performansama

Komunalci
Još jedna vrlo bitna stavka jeste "Recycle Bin", stvar koja usporava uklanjanje fajlova znatno, te ako je u pitanju fajl od 30-40GB to može potrajati. Ovoga se rešavamo sledećim : Desni Klik na Recycle Bin --> Properties --> Selekcija Eksternog HDD-a --> Označimo "Don't move files to Recycle Bin. Remove files immediately when deleted." --> OK

Windows i njegova logika
Ipak, ključni u mom pohodu jeste bio Windows-ov blago poremećeni pristup dešavanjima. Naime, iz nekog razloga postoji opcija koja "zarad bezbednosti našeg hard diska" usporeno prenosi podatke. Ovo možemo isključiti sledećim postupkom : Otvorimo File Explorer --> Desni Klik na Eksterni Hard Disk --> Properties --> Hardware --> Odaberemo naš Eksterni Hard Disk --> Properties --> Change Settings --> Policies --> Označimo "Better Performance" --> OK

Ovo je bio jedan reći ćemo "kraći tutorijal" koji je za cilj imao da razreši probleme ukoliko iko od vas bude naišao na slične tegobe ;)
 
Poslednja izmena:

Stevovich.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.02.2018.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
Hvala puno,stvarno lepo od tebe sto se ovoliko trudis da pomognes drugima i da pravis tutorijale iako imas skolu da resavas :thumb::ziveli:
 
Vrh