• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Treda mi pomoc oko mikrofona

HauseMaster

Newcomer
Učlanjen(a)
10.01.2018.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zelim da kupim audio technica at2020 i treba mi pomoc oko sta jos trebam da kupim.Citao sam da mu treba 48v fantom power i to razumem i znam sve kako se povezuje,treba mi pomoc oko externalne zvucne kartice.Kako se mikrofon povezuje na karticu i da li kartici treba poseban fantom power. Hvala
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Ako je ovaj mikrofon u pitanju:
Audio-Technica AT AT2020

U pravu si, to je kondenzatorski mikrofon koji zahteva napajanje od 48V da bi radio. Ako planiraš da snimaš samo jedan kanal, možeš da uzmeš neki ovakav interfejs / zvučnu karticu:
Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen

Ima i varijanta sa dva kanala, ako kasnije planiraš da uzimaš još jedan mikrofon, pa da imaš i tu opciju:
Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen

Ovaj Focusrite interfejs ne zahteva nikakvu dodatno napajanja, priključuje se preko USB konektora na računar i to je to. Jako je zgodno što možeš sve da nosiš sa sobom, priključiš USB na laptop i teraš, ne treba ti eskterno napajanje. Uz samu karticu dobijaš i neke dodatne softvere za snimanje i produkciju, kao što su Pro Tools First itd.

Eto, to je moja preporuka, pogledaj po sajtu (i po drugim prodavnicama da bi proverio cenu - ovo mi je samo bilo pri ruci), pa vidi šta ti odgovara. Al generalno, ovi Focusrite interfejsi su po odnosu cena/kvalitet u samom vrhu, mnogo ljudi koji se bave profesionalnim stvarima ih takođe koriste.

I da, uzmi neki mikrofonski kabl, trebaće ti za povezivanje mikrofona :)
 
Vrh