• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Rešeno] Trazim dobar aparat da snima u FullHD

MrFICAX

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2014.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E ovako... Zelim da uzmem neki malo bolji fotoaparat do 20000din. Trazio sam po internetu i pronasao par njih ali ne razumem se koji je bolji jer su svi slicni(po meni). Zelim da snimam u FullHD ali i pritom da ima dobar zum(najmanje oko 12x)... Pronasao sam ovako:
-Canon PowerShot SX600 HS
-Samsung WB800 F
-Sony CyberShot DSC-WX60
-Sony CyberShot DSC-WX200B
Koji je najbolji izbor od ovih u odnosu cena-kvalitet-upotreba? I ako mozete da mi predlozite ako postoji neki drugi mozda bolji a da ja nisam naveo ali u ovom cenovnom rangu... Hvala unapred :D
 
Poslednja izmena od urednika:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja bih potražio neki Panasonic... Krivo mi je što sebi nisam uzeo neki Panasonic umesto Canona S110 :(
 

MrFICAX

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2014.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A bre ljudi odgovorite nesto... Prvi put sam okacio nesto i vidim 111 views a samo jedan odgovor... Daj kazite malo vase misljenje !
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
A bre ljudi odgovorite nesto... Prvi put sam okacio nesto i vidim 111 views a samo jedan odgovor... Daj kazite malo vase misljenje !
Jel ti ok ovaj snimak?



Ostali aparati sa liste imaju losiji 1080p video, sveukupno gledano (kvalitet, stabilizacija snimka i sl)

Ja imam Canon S100 i prezadovoljan sam, Zoni ima S110 i kaze da nije (mada ja mislim da on previse ocekuje od auto moda snimanja, sve to moze da se podesi da bude mnogo dobar snimak).
Evo sta moze S110, a staje u dzep.



Ali tebi je bitan veliku opticki zoom. btw za sta ti treba toliki zoom?

:wave:
 

MrFICAX

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2014.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa zum ne trazim da mora biti preko 12x ali kada uporedjujem aparate bolje je uzeti onaj sa malo vecim zumom.. A recite mi posto canon i samsung imaju blic koji izlazi iz kucista fotoaparata da li se blic moze lako ostetiti ili mozda cak i polomiti? Zbog toga sam naveo u odnosu pored cene i kvaliteta upotrebu... Dzaba meni odlican aparat ukoliko mu se pokvari mehanizam za podizanje blica
...
 

KalibracijaMonitora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.03.2014.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Other:
Spyder4Elite
Pa zum ne trazim da mora biti preko 12x ali kada uporedjujem aparate bolje je uzeti onaj sa malo vecim zumom.. A recite mi posto canon i samsung imaju blic koji izlazi iz kucista fotoaparata da li se blic moze lako ostetiti ili mozda cak i polomiti? Zbog toga sam naveo u odnosu pored cene i kvaliteta upotrebu... Dzaba meni odlican aparat ukoliko mu se pokvari mehanizam za podizanje blica
...
Nije bolje uzeti aparat sa većim zumom - to je najmanje što treba da te zanima. Koliki ti je uopšte budžet?
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.825
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Pa napisao covek 20k u prvom postu?!
Sto se blica tice na s110 nema sanse da se pokvari tako lako. Dosta puta se desi da dam nekom da slika i uhvati naravno aparat sa te strane gde je blic,ali je motor toliko jak da opusteno digne prst! Iz tog razloga svakom kome dam aparat,teram ga da provuce ruku kroz onaj kanap sa strane da mu aparat ne bi ispao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Iz tog razloga svakom kome dam aparat,teram ga da provuce ruku kroz onaj kanap sa strane da mu aparat ne bi ispao.
E, ovo je MNOGO važno! I ja to obavezno radim, jer kad krene blic da iznenada izlazi iz kućišta, mnogi (uključujući mene) se često cimnu, pa aparat lako može da ispadne.

@ MrFICAX: Jesi li pogledao neki Canon Ixus?
 
Vrh