• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

TP-Link i Jotel

milosrdniandjeo

Newcomer
Učlanjen(a)
25.05.2011.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo,drugarica je kupila ruter TP-Link TL-WR543G
http://winwin.rs/-be%C5%BEi%C4%8Dni-router-tp-link-tl-wr543g-apclient-54mb-s-.66.html?productId=25182
ima net kod Jotel provajdera u Nisu,bio sam juce do nje i pokusao sam da povezem to da radi,ali nisam uspeo...kod sebe na ADSL telekom kad sam povezivao moj NETGEAR ruter nisam imao potrebe nista da podesavam,samo prikljucim kablove i sve je radilo.Ali kod nje nisam uspeo,niti sa mojim ruterom niti sa njenim.Nisam bas neki strucnjak za mreze,ali znam osnove :) Kad udjem u podesavanja za ruter ima kao ono quick setup,izgleda ovako (strana 19)
http://www.vesuviustreamline.com/files/data/pdf/tl-wr543g-usermanual.pdf
Ja izaberem AP ruter,probao sam i sa statickom i dinamickom IP adresom ali nista,jedino nisam probao ovaj PPPoE...jel ima neko predlog sta da radim i sta bi moglo da bude,da li ima nekih posebnih podesavanja?Zvao sam Jotel,bili su veoma neljubazni,nisu hteli ni da pricaju o tome....
pozZ
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
moras da podesis SSID i da stavis da prima dinamicki ip adresu ...
da stavis da bude dhcp server ...

onda povezi, sa kompa trazi novu ip adressu, i to je to .....

pokusaj da se pozicioniras na ruter, kucaj u adress baru 192.168.0.1 ili 192.168.1.1
username: admin
password: admin

ovi podaci bi trebali da ti pisu negde u uputstvu, ja sam napisao napamet
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Slobodno pozovi Jotel i nacestitaj im se nove godine jer njihova je obaveza da ti izadaju setovanu opremu.

Ako je ADSL u pitanju, izaberi PPPoE i upisi username u ovom obliku : adsl.korisnickoime@jotel .. pretpostavaljm da je tako osim ako oni nisu neki distributeri nekog od provajdera..

VPI - 8 VCI - 35 authentication - PAP i od prilike to je to.. vidi pre svega setuj LAN kartu [ neki tp linkovi imaju taj takozvani LAB BUG] dakle ip adresa 192.168.1.69 subnet mask 255.255.255.0 i default gateway je obavezno 192.168.1.1 .. dns mozes staviti na primer 8.8.8.8

to je to..aj pa javi..

btw ovo nije adsl ruter uopshe.. moguce da su vas zbog toga "odbili"..
 

milosrdniandjeo

Newcomer
Učlanjen(a)
25.05.2011.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
nije u ptanju ADSL nego kablovska...oni u Jotelu su katastrofa,znaci ona operaterka nije htela ni da me poveze sa tehnickom podrskom,pocela da filozofira nesto...
Aj ovako,prvo pitanje,jel treba da upisem negde u ruter IP adresu koju dobijam od kablovskog oparetara (koja je inace staticka)?
Onda mi pada na pamet da izaberem AP ruter,pa onda da stavim staticki IP,u staticki IP da upisem IP koji dobijam od provajdera? Mada sam tako nesto vec pokusao ali nije uspelo,pa mi pada napamet da sam trebao mozda na kompu da za gateway postavim adresu rutera 192.168.1.1?
Mislim da je do nekle radilo koliko se secam imalo je ono recive data,one brojke su se menjale,ali sent data nije mrdalo...negde gadno gresim,samo ne znam gde :(
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
mozda i ne gresis... nego jednostavno je filtriranje radjeno na osnovu MAC adrese. Probaj da otkacis kablovski modem na sat-dva - ili celu noc (to vec zavisi od drugarice :P) i onda ga nakaci na router... e sad, to ce da radi ako operater nije fiksirao MAC adresu zauvek - onda ces morati da zoves njih...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ako je filtriranje MAC adrese u pitanju, negde u ruteru treba da ima opcija za kloniranje MAC adrese..
Takodje, negde bi valjda trebao da bude i neki wizard za inicijalno podesavanje rutera (bar Tenda to ima, a Tenda je 3.klasa rutera) i tu mu dodelis da je staticka IP adresa u pitanju..
DHCP server po def.treba da bude ukljucen a DNS ako je ukljucen, iskljuci ga ;)
 

milosrdniandjeo

Newcomer
Učlanjen(a)
25.05.2011.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jedno 2 sata sam se igrao i nisam uspeo...prikljucio sam ponovo moj netgear,samo sam ga resetovao i sve je radilo bez ikakvih podesavanja,tako da sam joj ostavio moj ruter na koriscenje do daljnjeg,dok ne provalim u cemu je fazon...moram malo vise da proucim sva ta podesavanja i ostale stvari...hvala u svakom slucaju svima,ako bude ponovo jos nekih problema,postavicu pitanja...pozZ
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
drzi reset dugme 30sec pa probaj onda da ga povezes sa kablovskim modemom..
 

milosrdniandjeo

Newcomer
Učlanjen(a)
25.05.2011.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To mi je palo na pamet tek kad sam se vratio kuci :) sledecom prilikom cu pokusati :) sto sve mora da bude komplikovano :D
 
Vrh