• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Topping D10 los zvuk

_charizard

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2020.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Navodno bi trebao da se cuje daleko bolje od bilo koje integrisane zvucne sa maticne, ali nakon poredjenja baš se lose cuje u poredjenju sa zvucnom sa maticne, zvuk je zatvoren i stereo dubina je jako losa, jedino sto je bolje je cvrsci bas i nema izoblicenja zvuka kako se pojacavaju zvucnici.. Do cega je problem, pomoc..
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Vidi, sto skuplja "muzika" to losije zvuci mp3, a i neke stvari na koje si navikao hoce da zvuce drugacije. Treba ti neka referenca, neka stvar sa super produkcijom, recimo, Michael Jackson i njegova produkcija je besprekorna, samo nadji negde CD i li skini flac. Jedna stvar ti treba pa mozes onda da poredis A, B i C.
PS. Mozes i Eagles - Hotel California (flac/ape) ako bas neces Majkla da pustas...(ja sam ga koristio samo za zvucne testove).
 

_charizard

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2020.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Vidi, sto skuplja "muzika" to losije zvuci mp3, a i neke stvari na koje si navikao hoce da zvuce drugacije. Treba ti neka referenca, neka stvar sa super produkcijom, recimo, Michael Jackson i njegova produkcija je besprekorna, samo nadji negde CD i li skini flac. Jedna stvar ti treba pa mozes onda da poredis A, B i C.
PS. Mozes i Eagles - Hotel California (flac/ape) ako bas neces Majkla da pustas...(ja sam ga koristio samo za zvucne testove).
Nisam znao da tako bas funkcionise. Kao neku referencu koristim recimo green day - novacaine, barem ja nisam uspeo da nadjem neki bolji 192khz flac od tog. (nemojte me osudjivati na muzickom ukusu..) Nekad nemam izbora pa moram koristiti mp3 fajlove zato sto nigde ne mogu naci flac verzije, a i uglavnom sam navikao da na dobrim zvucnicima i mp3 se cuje dobro. Znam da koristim neke cudne izraze, posto ne znam kako se generalno nazivaju ovakvi karakteri zvuka.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.956
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Mene samo zanima kako uspevas sve to da cujes na pojacalu od 100€. Sve stvari koje navodis potreban je mnogo ozbiljniji sitem da bi to postigao.

Slazem se da Michael Jackson ima dobru produkciju ali za to sto ti zelis potrazi muziku koja se zove audiophile sound. Potreban je ozbiljan materijal da bi cuo to sto zelis.

Probaj i ovo da poslusas, mozda ti se tada sistem bude svidjao

Keb' Mo' album (1994) - Keb' Mo' par prvih pesama izuvaju sa kvalitetom a posebno "Every Morning"

Allan Taylor album (2000) Colour To The Moon takodje od njega preslusaj i pesmu "Beat Hotel" album (2003) Hotels & Dreamers

I ne pustaj mp3 ako mislis da to svira kako treba.

Hoces strahovito dobru dubinu scene? Preslusaj pesmu Natalie Merchant - The Peppery Man, Album (2010) Leave Your Sleep CD1 numera 12

Takodje preslusaj i Nils Lofgren - Keith Don't Go, album (1997) Acoustic Live

Ponovo napominjem, nikakav mp3 NE DOLAZI U OBZIR.
Samo lossless, znaci APE, WV, FLAC, ALAC, WAV mada WAV je izvorni format sa CD-a, mozda ima jos neki ne mogu se setiti bas svih. Od HiEnd formata naravno zna se DSD bilo koji 64 ili 128 ali to je vec tezak overkill za skoro svaciji sistem.
Ako ti treba online prodavnica za kupovinu muzike kazi brate a ne da lomis glavu ;)

Kad odslusas sve sto sam naveo velika je verovatnoca da ces shvatiti da 99% toga sto slusas ima krs produkciju.
 
Poslednja izmena:

_charizard

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2020.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Mene samo zanima kako uspevas sve to da cujes na pojacalu od 100€. Sve stvari koje navodis potreban je mnogo ozbiljniji sitem da bi to postigao.

Slazem se da Michael Jackson ima dobru produkciju ali za to sto ti zelis potrazi muziku koja se zove audiophile sound. Potreban je ozbiljan materijal da bi cuo to sto zelis.

Probaj i ovo da poslusas, mozda ti se tada sistem bude svidjao

Keb' Mo' album (1994) - Keb' Mo' par prvih pesama izuvaju sa kvalitetom a posebno "Every Morning"

Allan Taylor album (2000) Colour To The Moon takodje od njega preslusaj i pesmu "Beat Hotel" album (2003) Hotels & Dreamers

I ne pustaj mp3 ako mislis da to svira kako treba.

Hoces strahovito dobru dubinu scene? Preslusaj pesmu Natalie Merchant - The Peppery Man, Album (2010) Leave Your Sleep CD1 numera 12

Takodje preslusaj i Nils Lofgren - Keith Don't Go, album (1997) Acoustic Live

Ponovo napominjem, nikakav mp3 NE DOLAZI U OBZIR.
Samo lossless, znaci APE, WV, FLAC, ALAC, WAV mada WAV je izvorni format sa CD-a, mozda ima jos neki ne mogu se setiti bas svih. Od HiEnd formata naravno zna se DSD bilo koji 64 ili 128 ali to je vec tezak overkill za skoro svaciji sistem.
Ako ti treba online prodavnica za kupovinu muzike kazi brate a ne da lomis glavu ;)

Kad odslusas sve sto sam naveo velika je verovatnoca da ces shvatiti da 99% toga sto slusas ima krs produkciju.
Razumem, mp3 ne moze da se poredi sa flac i ape fajlovima. Ne znam kako uspevam da cujem ali sasvim dobro sviraju i zvucnici, razmisljam mozda da uzmem PM665 model, hvale ga dosta, propisan dual mono dizajn, nije nesto sa cime bi zakleti audiofil bio odusevljen, ali vrv sasvim dobar za vecinu ljudi i moj budzet. Sto se tice audiofilske muzike, na to gledam kao neku demo muziku cija je svrha demonstracije sposobnosti zvucnika, posto mi se generalno ne svidja, i velika vecina muzike je svakako producirana na 44khz samplu. Dzabe ako je ta muzika na vrhunskom nivou produkcije ako mi se ne svidja. Takodje sam cuo da je i rok/metal muzika loseg kvaliteta, sto i cesto slusam, a i primetih to. To je samo moje misljenje, a i moze biti zbog toga sto sam pripadnik generacije 2000te, sto znaci da "ne znam sta valja i sta su prave vrednosti". Ja se nadam da neko ne kupuje zvucnike od 20k evra samo da bio cuo 2% muzike koja je snimljena na ultra visokoj rezoluciji i istom takvom masteru.
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.956
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Druze to sto ti pricas nema apolutno nikakvog smisla. Hoces kvalitet zvuka a slusas krs od muzike. Sta ti pokusavas da cujes u pesmi green day - novacaine. Gomila instrumenata i bubnjevi koji udaraju na gomili i hoces da cujes zvuk. Tesko. A to sto si rekao da se audiofilska muzika snima na 44Khz je sve samo ne tacno. Pravi ljubitelju zvuka poseduju magnetne trake koje su neprevazidjene po pitanju rezolucije zvuka.
Ne radi se uopste o tome da li je zvuk 192Khz ili 44Khz. Radi se o tome na koji nacin je snimana muzika. Ne zameri ali mislim da bi po pitanju ovakvih tema trebao da promenis forum.
Ne znam sta da ti kazem, ja sam pokusao da ti pomognem medjutim ti teras svoju pricu. ;)

Mislis li da je ovde pusten CD 44Hz na ovakvom sistemu? Pa i da jeste to se cuje toliko dobro da se s.rsava u gace.


Konstantno govoris o najboljem zvuku sa laptopa koji si imao, jednostavno kupi taj laptop i teraj muziku sa te integruse ako je tako dobro bilo. Sta drugo da ti kazem..
Pokusavas da nadjes dobar zvuk u rock i metal muzici. Metal pogotovu. Gomila instrumenata koja vriste u glas. Tu nema zvuka. Ocigledno sam precenio tvoje znanje po pitanju ovoga.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.956
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
hahah. Ma ne vladarko ozbiljno. Zeli da cuje nesto sto se moze cuti samo na ultimativno kvalitetnoj produkciji. Lepo sam predlozio da poslusa audiophile sound.

Pustis ovako nesto


i onda u takvoj muzici trazis separaciju zvuka.
Jednostavno muziku koju on slusa tu nema kvaliteta, bar ne onaj kvalitet kakav on trazi.
Napisao sam gomilu kvalitetne muzike i cak naveo neke ultimativno kvalitetne numere gde zvuk/kvalitet zasita postoji. Medjutim posto je takva muzika demo jbg..
 

_charizard

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2020.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Druze to sto ti pricas nema apolutno nikakvog smisla. Hoces kvalitet zvuka a slusas krs od muzike. Sta ti pokusavas da cujes u pesmi green day - novacaine. Gomila instrumenata i bubnjevi koji udaraju na gomili i hoces da cujes zvuk. Tesko. A to sto si rekao da se audiofilska muzika snima na 44Khz je sve samo ne tacno. Pravi ljubitelju zvuka poseduju magnetne trake koje su neprevazidjene po pitanju rezolucije zvuka.
Ne radi se uopste o tome da li je zvuk 192Khz ili 44Khz. Radi se o tome na koji nacin je snimana muzika. Ne zameri ali mislim da bi po pitanju ovakvih tema trebao da promenis forum.
Ne znam sta da ti kazem, ja sam pokusao da ti pomognem medjutim ti teras svoju pricu. ;)

Mislis li da je ovde pusten CD 44Hz na ovakvom sistemu? Pa i da jeste to se cuje toliko dobro da se s.rsava u gace.


Konstantno govoris o najboljem zvuku sa laptopa koji si imao, jednostavno kupi taj laptop i teraj muziku sa te integruse ako je tako dobro bilo. Sta drugo da ti kazem..
Pokusavas da nadjes dobar zvuk u rock i metal muzici. Metal pogotovu. Gomila instrumenata koja vriste u glas. Tu nema zvuka. Ocigledno sam precenio tvoje znanje po pitanju ovoga.
Majstore ja ne znam u kojem sam trenutku ja nagovestio da se audiofilska muzika snima na 44khz? Jasno sam rekao VELIKA VECINA muzike globalno se izbaci 44khz kvalitetu. Niti sam ikad rekao da sam ekspert, niti sam rekao da iskljucivo slusam metal/rok muziku, slusam ono sto mi se svidi, a to sigurno nije ova vasa audiofilska muzika za ljude od 50 god, ne vredjam je nego jednostavno ne mogu zamisliti nekoga mog uzrasta da slusa nesto tako. Ja prepricavam kako sam ja doziveo zvuk mog sistema i jednostavno zelim da se cuje kao i pre, nista manje ni vise, a svakako se ne mogu svrstati u poznavaoce, niti pokusavam da nekome solim pamet. Ovaj link sto si ti naveo je haos, necu ni komentarisati. A najmanje mi je u interesu da se bakcem sa ovom opremom, jer sa onako jednostavnom opremom sam imao zadovoljavajuci zvuk, mislim da je moje "znanje" i vise nego prikladno za moje godine. Kakav ti sistem imas druze pa si toliko upoznat?
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.956
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Kakav god sistem da imam ja sam zadovoljan svojim zvukom ;)

Nije poenta u tome sta imas da bi bio upoznat sa necim. Dovoljno je da te nesto zanima i da se edukujes. Mozes imati i sistem od 200€ ali ako si dovoljno potkovan znanjem mozes da sijes onog koji ima sistem od 10k€ i slusa na njemu Judast Priest.

Takodje na privatnim porukama sam te savetovao da uzmes Topping D30 (za koji si imao budzet) i za koji vazi da je bolji i od D50 i da je jedan od najboljih iz te serije ali ne, ti si na svoju ruku ipak odlucio da ustedis malo para i uzmes daleko losiji D10 a sada kukas.

Iako nisi zasluzio da te udostojim odgovora ipak jesam. Ovakav vid vredjanja muzika za ljude od 50 godina je dno dna.

Najbolje je da sam pronadjes resenje jer ocigledno znas najbolje. Zao mi vremena koje sam potrosio uzaludno da ti pomognem.... off sam iz teme i ne samo ove vec iz svake koja je vezana za tvoj zvuk, jer to ne vodi nikuda.
Svakako ti zelim srecu da pronadjes zvuk koji zelis.
 
Poslednja izmena:

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.956
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
@_charizard, odslusaj bez preskakanja, bez premotvanja, svaku rec koju je covek rekao. Ja sam ovo odavno odslusao i naucio mnogo toga.

 

_charizard

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2020.
Poruka
48
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
@_charizard, odslusaj bez preskakanja, bez premotvanja, svaku rec koju je covek rekao. Ja sam ovo odavno odslusao i naucio mnogo toga.

U prvih deset minuta je spomenuo kako keramika i goli podovi uticu na zvuk, i to me je setilo da sam imao tepih u sobi, moze li to uticati toliko na zvuk? Izvinjavam se na detinjastim uvredama od juce, ne znam sta mi bi.
 
Poslednja izmena:

3RedDots

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2018.
Poruka
512
Rezultat reagovanja
283
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 8600k Ekwb p(Ho)enix 360 aio
Motherboard:
Asrock Fatality K6
RAM:
Fury 3200 32 GB
VGA & cooler:
EVGA 1080Ti FTW3
Display:
Lg 32" Benq 24" 1080p
HDD:
500 GB Kingston M.2 NVME, 120 Kingston A 400, Toshiba ko ludo 500
Sound:
NIsta bitno
Case:
NImitz tr7000
PSU:
EVGA supernova 750
Mice & keyboard:
Custom 65% holy panda/ A4tech zl50
Sjajna emisija. Ovo automatski u sticky.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.956
Rezultat reagovanja
7.633
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
U prvih deset minuta je spomenuo kako keramika i goli podovi uticu na zvuk, i to me je setilo da sam imao tepih u sobi, moze li to uticati toliko na zvuk? Izvinjavam se na detinjastim uvredama od juce, ne znam sta mi bi.
Upravo sam ti zato i postovao link. Umesto da te ispitujem jesi li menajo sta po prostoriji ili sta god dao sam ti da odslusas. Naravno da utice. Ako si slusao coveka onda i sam znas odgvor. Takodje utice i ako na prozorima nemas zavese. Svaka visokoreflektivna povrsina ima negativan uticaj na zvuk.

Pogledaj ovaj klip. Ovo je part 1, imas do part 7. Pogledaj koliko je covek posvetio paznje za na akustiku sobe. Odgledaj samo ce ti se kasti koliko akustika sobe ima uticaj na zvuk. Mada Nenad N. je to odlicno objasnio u prvim minutima klipa.

 
Vrh