• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Stampac deljenje

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Poydrav svima, stamapac koji je u pitanju je HP MFP 127fw, on radi bez problema, povezan je na jednog od klijenata i nemam zamerke, ali konekcija na server koji 64bitni windows 7 PRO, nece da stampa, skenira bez problema, pronadje ga na mrezi. Ali kad kliknem print, nista se ne desi. Na ovo sumnjam, u delu paper available mi je letter, i mislim da ybog toga nece da stampa, na svim drugim je a4 i radi bez problema, kako to da promenim, u svakom mogucem delu sam promeni da stoji A4, ali i dalje ostaje latter? Hvala
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
To forsiraš u dokument viewer-u, tj. prije štampanja podesiš format. Simptom tog problema je da štampač prijavi problem zaglavljenja papira iako isti nije zaglavljen.
 

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
To forsiraš u dokument viewer-u, tj. prije štampanja podesiš format. Simptom tog problema je da štampač prijavi problem zaglavljenja papira iako isti nije zaglavljen.
Podesim ja pre stampanja da bude A4 na svakom mogucem delu. Ali ponavaljam se kada kazem kliknem print i jednostavno dokument ode na print i nista se ne desi. Kao da se dokument izgubi. Samo da napomenem, ranije je radio preko racunara na kom je direktno bio povezan sa stampacem, a sada nece ni preko njega. Tj potreban mu je 64bitni drajver za deljenje, a njega ne mogu da izvucem iz paketa
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Da li napiše u Word i sl. Ready/Connected, da li javi neku grešku kad odeš Devices i printers, i da li se vidi fajl u See whats's printing?

Instaliraj drajvere na računar sa kojeg štampaš. Ako je na mreži podesi IP adresu(Devices i printers/Printer properities). Pazi na to jer zna da instalira 2 štampača jedan za usb i jedan za lan, pa moraš izbrati pravi.

Proveri portove u Devices i printers/Printer properities da li su podešeni (npr za Usb). Isto proveri podešavanja u Device settings.

Kod mrežnih podešavanja proveri Turn on file and printer sharing.
 

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Da li napiše u Word i sl. Ready/Connected, da li javi neku grešku kad odeš Devices i printers, i da li se vidi fajl u See whats's printing?

Instaliraj drajvere na računar sa kojeg štampaš. Ako je na mreži podesi IP adresu(Devices i printers/Printer properities). Pazi na to jer zna da instalira 2 štampača jedan za usb i jedan za lan, pa moraš izbrati pravi.

Proveri portove u Devices i printers/Printer properities da li su podešeni (npr za Usb). Isto proveri podešavanja u Device settings.

Kod mrežnih podešavanja proveri Turn on file and printer sharing.
Napise, i izbaci dokument na sekund u delu see whats's printing. Instalirao sam drajvere i na njemu stampa bez problema. Pokusao sam i nacin direktno povezivanje preko mreze podesio ip, port itd. I kada kliknem print isto. Ukljuceno je.

E sad vratio sam se na staro, tj da stampa preko klijenta na kom je stamapac prikljucen u mrezi, da li znaci nesto sto je on serovan samo x86? ili mora da se instalira i deo x64 i ima jos nesto?
 
Vrh