• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

sezam adls 64-bit driveri

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
u pitanju je neki levi conexant modem. ortak hotje da predje na sedmicu a modem se kachi samo na usb. googlanje nije dalo rezultata. jel' zna neko reshenje?
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
u pitanju je neki levi conexant modem. ortak hotje da predje na sedmicu a modem se kachi samo na usb. googlanje nije dalo rezultata. jel' zna neko reshenje?
Postoje 2 verzije sezam-ovih modema, prva verzija radi samo na 32bit-a a druga verzija radi na oba sistema stim da ne radi na nekim 32bit XP SP3 sistemima. Ukoliko ima staru verziju potrebno je samo da ode do njih i zamenice mu modem 4free.

Ovo sam licno probao i 2x menjao modem, sada cekam da dobiju obicne rutere i da se ratosiljam modemske bede :)
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
hvala na info-u
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moja preporuka je da uzme onaj Siemens bežični ruter (i uz njega se dobija i neka tastatura). Ja ga imam već par meseci i savršeno mi radi - preko njega mi na Net idu laptop sa XPom (bežično) i desktop za Win7 (preko LANa), koji su i međusobno tako umreženi. Inače, koristio sam taj ruter i za kačenje još nekih laptopova, kao i desktopa sa Linuxom.

Jeste oko 2.000 din doplata, ali ja mislim da se isplati.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moja preporuka je da uzme onaj Siemens bežični ruter (i uz njega se dobija i neka tastatura). Ja ga imam već par meseci i savršeno mi radi
Jeste, odličan je, i ja sam ga uzeo. Ni jedno jedino zaglupljivanje veze, relativno lako se konfiguriše (ja ne znam kakve su to bile priče po Netu da je ovaj ruter užasno težak za konfigurisanje, da iziskuje neka profi znanja o mrežama i ne znam šta, to je smešno). Podržava bukvalno sve danas postojeće ADSL protokole, tako da je sposoban da hendluje i najveće moguće brzine (kakve mi za života teško da ćemo dočekati u Srbiji).

Jedina zamerka je to što je brzina transfera eeePC-desktop bila mala. Dovoljno je brza veza da Net ide punom brzinom, ali za kućnu mrežu presporo. Moguće da je problem u lošem wi-fi interfejsku eeePC-a. Kakve su kod tebe brzine prenošenja fajlova između dva kompa?

Jeste oko 2.000 din doplata, ali ja mislim da se isplati.
Bilo je priče da za te, ili malo veće pare, može da se kupi bežični ADSL ruter, te da se zato Sezamova ponuda ne isplati. Međutim, sve što sam ja našao bilo je mnogo skuplje od 2000 din.

BTW, ja sam dobio flash od 1GB (što se ne isprsiše za neki veći?), onda nisu davali tastaturu.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Auf što mene nešto zeza... Ne mogu na kompu da podignem ni jedan web server na portu 80. Prebacio sam ruter na drugi port i browser stvarno otvara konfiguracioni panel samo na tom portu, ali svi serveri kažu da je port 80 "in use". Neki programi ne pokazuju da nešto koristi port 80, neki kažu da je "system" listening na portu 80. Neću se mnogo s tim zezati, ova mašina uskoro ide u "rezervnu službu", ali nervira me.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ili jos jednostavnije resite problem ko ja,predjite kod Telekoma,dobijte onog Huaweija koji radi fantasticno... Ja sam prezadovoljan..>Nema zaglupljivanja veze,nema pucanja veze i ostalih tripova koji su bili kod istog...Jedini su prekidi kad se radi nesto na centrali,al onda sigurno ni Sezam nema net...Tako da mnogo prostije resenje i jefinije je predjite kod Teldze ili jos bolje ako neko ima uslove nek uzme SBB net(njihov net je sad mama)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ili jos jednostavnije resite problem ko ja,predjite kod Telekoma,dobijte onog Huaweija koji radi fantasticno... Ja sam prezadovoljan.
Da, samo... Zamolio me neko da mu instaliram taj Huawei. Kad ono, enkripcija isključena a ruter ima postavljen pass za ulazak u konfiguraciju koji nigde ne piše u dokumentaciji. Možete li zamisliti, oni svim svojim korisnicima dele wireless rutere na koje svaki komšija može 'ladno da se zakači.

Ne znam kako, provalio sam nekako pass da se uđe u konfiguraciju pa sam uključio enkripciju. Ali nisam mogao da promenim neke druge parametre jer je za to tražio neki admin password (posle našao na nekom forumu koji je taj default admin pass, ali nisam probao).

Meni je ovo stvarno sumanuto.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Slazem se,to jeste mana,pogtovu ako neko ne visi ko mi po forumima i nije upoznat sa tematikom,ali sve ostalo je stvarno +++

Kad se setim samo kolko sam ludeo sto mi net puca na svaka 24casa(daj Boze da spoji dva dana,prekidi veze,kucanje,brzina ko da imam 1mbit a ne 4),i evo da kucnem u drvo vec par meseci od kako sam preso,veruj mi Wiz,ne moze da se poredi..Kao da poredim Dial up i ADSL
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni se veza stalno koči i protok se prekida u poslednje vreme... Ali to je prilično čudno, ako upalim neki live stream to radi bez zastajkivanja, ali otvaranje sajtova je katastrofa, kao da DNS postaje nedostupan. Postoji mogućnost da je to do raspada na mom kompu, videću kad njega sredim.

A ono sa enkripcijom je stvarno blesavo, 95% ljudi niti prate forume niti šta, kačiće im se ko zna ko na vezu pa će posle da dobijaju i ona upozorenja zbog piraterije i imati spor net. Može tu čovek da ima gadne probleme, šta ako neko rastura pedofilski materijal ili šalje preteća pisma nekome? Upadne policija, pa posle objašnjavaj šta & kako (a zamisli čoveka koji je u toj situaciji a ne zna ni da može komšija da mu se zakači na vezu, ne zna šta ga snašlo).
 

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Telekom više ne deli Huawei. Sada dele Pirelli DRG A226G. Priključili me najzad pre par dana. Nažalost još uvek ne mogu da nađem skriptu za jDownloader. Nadam se da će se i to rešiti za neko vreme.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Telekom više ne deli Huawei. Sada dele Pirelli DRG A226G. Priključili me najzad pre par dana. Nažalost još uvek ne mogu da nađem skriptu za jDownloader. Nadam se da će se i to rešiti za neko vreme.
Ako ti je skripta najveci problem,ti se vrati kod Sezama :P:P

Ne zezaj covek,radi net boli glava,a sto se tice skripte,polako i ona ce biti za koji dan ;) :wave:
 

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Ako ti je skripta najveci problem,ti se vrati kod Sezama :P:P

Ne zezaj covek,radi net boli glava,a sto se tice skripte,polako i ona ce biti za koji dan ;) :wave:
Nisi me razumeo. Nisam ja nikad bio kod Sezama. Poenta mog posta je bila da više ne daju Huawei već Pirelli. I nikako se ne žalim. Net radi odlično. Kada sam su me zvali iz Telekoma da dođem da potpišem ugovor bio sam veoma srećan. Činilo mi se da ne hodam već lebdim. Čekao sam 3 meseca da me uključe. Na net sam išao preko druga od preko puta a pre toga sam delio net sa još dvojicom drugara. E to je bilo vreme za kukanje kada nas je bilo trojica na jednoj vezi od 512k.

Što se tiče skripte, nije mi nikakav problem da je sačekam. Trenutno kombinujem Megaupload i Rapid pa mi iskreno skripta i ne treba.

:wave:
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ili jos jednostavnije resite problem ko ja,predjite kod Telekoma,dobijte onog Huaweija koji radi fantasticno
Moja iskustva su da Siemens i Sezam ipak rade prilično bolje nego Huawei i Telekom. Kod mene u svakom slučaju ovaj Siemens funkcioniše besprekorno i uz to ne izgleda kao da je deo Barbikine kućice :D

S druge strane, ne volEm Telekom (kao ni NIS, EPS i ostale državne monopole), tako da nikome ne bih preporučio Telekom kao provajdera ;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moja iskustva su da Siemens i Sezam ipak rade prilično bolje nego Huawei i Telekom.
Ja sam ovom čoveku koga sam spomenuo uradio test na speedtest.net i to je bilo lošije nego Sezam kod mene. Vidim da je ljudima Telekom uglavnom brži kad kače screenshotove, ali očito to nije univerzalno (ili kače samo oni kojima je net brz?) Relativno nova zgrada na N. Beogradu, tako da ne verujem da su stare žice u pitanju.

Ja volim to što Sezam ima milion načina za plaćanje. kartica se ne isplati, ali postoje vaučeri na Intesa bankomatima, pa plaćanje na QPay elektronskim dopunama (ima jedno mesto bukvalno u mojoj zgradi, samo se spustim liftom).
 

Apple

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.01.2010.
Poruka
1.074
Rezultat reagovanja
36
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL i7-4790K 4.0GHz 8MB EK-KIT H3O - Supreme HF 360 Overclocked to 4.9GHz
Motherboard:
MSI Z87 MPOWER MAX AC
RAM:
CORSAIR 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Vengeance CML8GX3M2A1600C9 XMP
VGA & cooler:
Vega 64 EK Full Water Cooled
Display:
ASUS VG248QE 144Hz TN panel
HDD:
Samsung 860 EVO 500GB HITACHI Deskstar 1TB 32MB 7k SATA600 HDS721010DLE630
Sound:
Integrala
Case:
Cooler Master HAF X
PSU:
SEASONIC SS-1000XP
Optical drives:
LG DWD RW
Mice & keyboard:
Razer Deathadder 3500DPI
Internet:
SBB 150/10
OS & Browser:
WIN 10 x64 Pro Legal
Telekom više ne deli Huawei. Sada dele Pirelli DRG A226G. Priključili me najzad pre par dana. Nažalost još uvek ne mogu da nađem skriptu za jDownloader. Nadam se da će se i to rešiti za neko vreme.
Probaj scriptu napraviti preko cryptload linka,ja sam tako sebi napravio za TP-link ruter i radi ko podmazano :d
http://cryptload.info/services/
 

Tixon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
313
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo Thinkpad T430
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 & Antec C400
Motherboard:
Asus PRIME B350M-A
RAM:
8GB DDR4 2400MHz Apacer
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB DDR6 GV-N2060OC-6GD
Display:
Sony 43" 4k + DELL SE2416H IPS
HDD:
250 GB Samsung S850 EVO + WD Caviar Blue 500GB + WD Caviar Blue 1TB
Case:
Cooler Master Silencio 452
PSU:
530W Thermaltake Smart SE
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 10 & FF
Vrh