• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Savet

Uros2237

Newcomer
Učlanjen(a)
23.04.2021.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozz forumasi!
Prateci trenutno stanje sa bitcoinom i krpitovalutama,nisam siguran sta da uradim,pa cu pokusati ovde da nadjem odgovor.
Naime,imam graficku rx570 8 gb, godinu dana stara i ima jos godinu dana garancije.
Pitanja su sledeca:
Koliko se zaradi majnovanjem bitcoina sa jednom rx 570 8gb(na mesecnom nivou)
Da li se isplati prodati graficku?(na kp vidjam da ljudi prodaju ovaj model izmedju 500-800e,a kupio sam je za 200e)
Kada bih i uspeo nekom da je uvalim za te pare,ostaje mi graficka Nvidia gt 630(jako star model),sto znaci da sam prakticno bez graficke,a i upoznat sam sa time da ih nema u drzavi.Da li neko zna kakva je situacija u ostatku Evrope sto se toga tice(Madjarska,Nemacka,Austrija...)?
Samo bih jos napomenuo da komp ne koristim u neke profesionalne svrhe,uglavnom za neki malo jaci gaming i pracenje online nastave :)
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.757
Rezultat reagovanja
9.124
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
I jare i "kriptopare", a?

Ako je naglasak na lovi, možda je isplativije prodati tu, kupiti neku slabiju grafičku kartu sa 4 GB memorije i uživati u tom lebu bez motike (potrošene struje, nemirnog tržišta hardvera i kriptovaluta).

Ako je naglasak na igranju sačekaj još neki odgovor.

Послато сa Redmi Note 9 помоћу Тапатока
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
681
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
Posle jutrosnjeg pada tesko da ces da je prodas za te pare. Mozes da kopas preko nicehasha, e kolika je trenutna zarada ne bih znao. Kucaj what to mine, pa ces videti sta je trenutno najisplativije...
 

Uros2237

Newcomer
Učlanjen(a)
23.04.2021.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I jare i "kriptopare", a?

Ako je naglasak na lovi, možda je isplativije prodati tu, kupiti neku slabiju grafičku kartu sa 4 GB memorije i uživati u tom lebu bez motike (potrošene struje, nemirnog tržišta hardvera i kriptovaluta).

Ako je naglasak na igranju sačekaj još neki odgovor.

Послато сa Redmi Note 9 помоћу Тапатока
Tako sam i ja kontao,jer se nesto bas i ne razumem preterano u kripto valute, a i trenutno nemam preterano vremena da se cimam oko toga.
Hvala na odgovoru u svakom slucaju
 

Uros2237

Newcomer
Učlanjen(a)
23.04.2021.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Posle jutrosnjeg pada tesko da ces da je prodas za te pare. Mozes da kopas preko nicehasha, e kolika je trenutna zarada ne bih znao. Kucaj what to mine, pa ces videti sta je trenutno najisplativije...
Hvala ti na savetu.A sto se tice pada,sta mislis hoce li se taj trend nastaviti?
I to u vezi prodaje nije ni meni jasno koji bi ludak dao 800e za rx 570,al opet ljudi i dalje toliko prodaju, bez obzira da li bitcoin pada ili raste.
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
681
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
To ti niko ne zna :) Bice nestasica jos neko vreme zbog cipova i nakon pada kriptovaluta...
 
Vrh