• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Savet i sl... eSport sponzorstvo

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Elem, ne znam koliko vas se 'razume' u materiju, ali ono o cemu ja poslednjih dana razmisljam je kako doci do nekog sponzorstva u Srbiji.
Ne toliko finansijskog (kes), vec u vidu recimo gaming opreme i sl.

Neki od vas ne znaju, neki da, tim eSport srbije u igri Counter-Strike-Source je ove sezone napravio do sada najveci uspeh na prostoru balkana. I ako to nije na nivou nekih drugih evropskih zemalja (UK, DE, FR) na nasim prostorima je veoma znacajno jer je sam eSport jako lose zastupljen bio i sl.
Time poveden sam resio da napravim sajt koji ce malo oziveti taj svet i pokazati mladjim generacijama kao i onima neupucenima sta i kako.
Necu da kacim sajt jer mi reklama nije cilj vec savet.
Kako da ja kao "manager" :D :D tj covek koji je preuzeo tezinu edukacije i otrkrivanja tog sveta da pronadjem sponzore u skladu sa namenom.
Tj. kako da isicimam recimo CoolerMaster, SteelSeries, Corsair, Logitech i sl firme (neke imaju i predstavnistva kod nas) da postanu nekim delom sponzori i da daruju momcima neke gaming gadzete, cisto da osete da se nekada trud isplati i sl. Znam da domace IT firme jako lose reaguju na mail zahteve jer ih i moja firma dobija na pretek. Naravno za uzvrat bi oni nosili njihovo ime u okviru 'Nick-a', kao i to da bi dobili mesto za banere na sajtu i sl. Da li je to dovoljno ili ima jos necega.

Iskreno vas pitam jer se bavite hardverom, imali ste prilike da cimate te firme kada su recimo OC takmicenja, da radite recenzije i sl, pa da li moze neki savet ili ideja?

Takodje smo planirali da organizujemo neko takmicenje na prostoru balkana pa nam takodje ti sponzori trebaju. Znacjuci kakvo je stanje u nasoj zemlji, verujem da bi svako bio zahvalan za bilo koje parce hardvera, zar ne...

Eh da, inace trenutno nemamo priliv finansija kao 'organizacija/community' tako da samofinansiranje nije opcija, za sada.

Hvala na svim savetima.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Jako tesko,vodim igraonicu vec godinama i iz licnog iskustva mogu da ti kazem i pored silnih veza je jako tesko doci do pravog sponsozorstva(ne da dobijete dve podloge i kachkete :P ).Teska je situacija u zemlji a i kod nas je mahom slabo shvacena gaming scena tako da je to kod nas stvarno to teska misija:(
Sto se tice kontakata,raspitas se,posaljes email pa vidis dal neko hoces da se odazove i upusti u dalju diskusiju i sklapas dogovor;)
 
Poslednja izmena:
Vrh