• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Samsung S4 iskustvo sa baterijom

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Posto sam bio "odusevljen" S3 tel,za nedelju dana koriscenja sam ga prodao i uzeo S4 I9505.telefon je vrh koliko je brz iprecizan....ali ta baterija...Zanima me vase iskustvo sa baterijom na S4.Citao na forumima da im je to mana i da postoje neke baterije koje su bile fabricka greska(moja bat.nije te oznake) a opet se toliko brzo praznio da 1 dan ne moze izgurati a zaista ga ne koristim kao ostale sto sam crpeo.Cini mi se da posle par min.vec mu opadne nekoliko posto a stavio sam osvetljenje na 40%,ukljucio onu stednju,nemam widzete...Sa onom apl.doktor pise da mi je bat.dobra,e sad ja ne znam sta da radim.Telefon sam uzeo polovan ali predhodnik je vec kupio drugu bateriju ako me malo ne laze :).Nije valjda da sam uzeo tel.koji ima neki spoj i da zato grize bateriju nenormalno?Kakva su vasa iskustva?Hvala unapred svima koji ce mi pomoci da ne zamrzim ovaj super tel...
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Videces posle nekog vremena da ces biti "odusevljen" i ovim telefonom. Jel nije tajna da kazes koliko si ga platio?

Sto se baterije tice, drug nije imao taj problem, nije ni njegova devojka. Oboje su imali isti telefon, baterija im je bila dobra.
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Većina ljudi na ovom forumu pljuje S4, ne znam zašto, poznajem par ljudi koji ga imaju već duže vreme i niko nije imao problema..
Srećno sa korišćenjem, verujem da će se dobro pokazati :)
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Platio sam ga 150e bez ikakvih tragova na sebi,lik iz mog grada mi je prodao jer od skoro mu se izgubilo H i ima samo spor net,sto mene briga jer ja samo koristim wifi.Naravno punjac mi je dao od 0,7 A i ovih dana kupicu od 2A jer sa onim ga punim 4h.Moracu onda da bateriju kupim ili neku produzenu,jerr nenormalno se prazni a nemaju svi ovaj problem.
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Najbolje ga odnesi u servis da ti kažu u čemu je problem, ili je jednostavno takva baterija :)
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
moracu to da uradim,,,mozda ima neki spoj na ploci pa cu dzaba kupovati bateriju:)
 

Sejk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2012.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 15" Retina mid 2012
CPU & cooler:
i5 4460 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus B85M-G
RAM:
Hynix 4 x 4GB DDR3 1600MHz
VGA & cooler:
MSI RX 470 4GB 256bit Gaming X
Display:
Philips 243v 24" FHD IPS
HDD:
256GB SSD / 1TB HDD
Case:
MS Industrial FIGHTER 3 Window
PSU:
Cooler Master MWE 500 White
Mice & keyboard:
Logitech M590 & K380
OS & Browser:
Windows 10 x64 + Chrome
Posedovao sam s4(i9505) od avgusta 2014 do negde marta 2015, telefon je kupljen kao polovan star 4 meseca tad i placen 230e.

Sto se tice samog telefona radio mi je odlicno, sve mi je bilo vrhunski

Sto se tice baterije bila je po meni ocajna, uspevao sam da izvucem 2.5-3h SoT-a maksimalno, e sad ne znam da li je samo do mog primerka ili je to generalno tako kod njega...

U poslednjih mesec dana koriscenja crkne mi power dugme...

I svoju karijeru je zavrsio u jednom izlasku...

Sve u svemu lepo iskustvo sam imao sa njim, sada imam s3 neo polovan placen tako sto sam dao s3 sa polomljenim ekranom i jos 70e, dakle negde oko 100e, baterija mi izvuce 4.5-5h SoT-a tako da tek sad vidim koliki krs mi je baterija bila na s4, a sto se tice dugmica na ovom mi otkazalo volume up dugme, sad se samo bojim da i ovaj svoju karijeru ne zavrsi u izlasku :D

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.826
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
@boris kad kazes jedan dan izgurati to moze svakako da se tumaci. Ja sam recimo hard core user, kod mene retko koji telefon moze da sastavi da ima 5h SOT (upaljen ekran). Iphone 5s sam recimo morao 3x na dan da punim. Galaxy s4 sam imao pocetkom prosle godine nekih 6 meseci, telefon je odlican i ima dosta dobru bateriju (sa stock softverom, upaljenim mobile data, i na 3g mrezi sam izvlacio maksimalno 4h sot, dok sam sa upucavanjem GE (pure google roma sa modela Google edition S4ke), gasenjem mobile data i prelaskom na 2g mrezu, mogao da dosegnem i do 7h (osvetljenje otprilike na pola bilo koliko se secam). U to vreme sam vecinom gledao filmove na telefonu, koristio chrome, tapatalk, facebook i instagram (tada sam palio mobile data povremeno). Ne znam sa koga si telefona presao, ali nemoj da imas velika ocekivanja kada je android u pitanju! Mislim evo najnoviji Note 5 je kod crnje na testu jedva 3:30 Sot izvukao. Tako da ako ti je autonomija primarna, uzmi neki telefon tipa sony Z2 ili neki xiaomi powerbank (ima ih bas povoljno po netu).
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
766
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.826
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Ma ti gsmarena baterija testovi su najveca *****ana ikad druze. Ne znam samo ko ih placa.
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kupio sam novu pojacanu bateriju marke Hinorx i....prc.Znaci upaljeno mi je stednje energije,ekran na automacki,senzore ne koristim,nocu ga stavim ili na sleep mod ila ga jednostavno ugasim i opet ne mogu ga porediti sa mojim predhodnim telefonima(S plus,S2,pa cak i S3).Jeste meni ceo dan upaljen Wifi jer klinac voli da gleda preko YT crtace,ali meni se nije ranije desavalo da kada otkacim tel,sa punjaca i cim mu upalim wifi i upadnem uz kafu na fb ode 3-4% procenta baterije.Telefon je zaista vrh,mada ja sem Samsung proizvoda nista i ne koristim pa ne znam kakvi su drugi telefoni.Tako da zakljucujem da ma koliko stedeo bateriju na S4,ona se sama trosi ne znam ni sam kako.Ja bez wifi ne mogu,tako da ne mogu da ga testiram ste bi se desavalo sa bat.ako uopste ne koristim net,onda mi tel.ne treba jer imam staru Nokiu sa kojom mogu da obavljam osnovne stvari.I da koristim obicnu gsm mrezu(znaci i tu sam probao zastedeti bateriju).Ocigledno da Samsung kompanija ima jedan veliki minus kada su u pitanju baterije,znam neke koji koriste Sony mob.novije neke ne znam tacno oznaku ali po spec.maltene kao S4 osim sto im prednja kamera 8mp i oni se ne zale na munjevitu potrosnju baterije.Bolje da sam uzeo S3 neon koji sam koristio od drugara i da uopste nemam ovih problema,a ja ajde da uzmem tog Zivotnog saputnika koga moram puniti 2x dnevno dal igraop igrice na njemu,ili samo obavljao pozive isto mu dodje kada je baterija u pitanju.Tako da sada imam dve baterije,iskljucicu da ne gledam one procente kako brzo odlaze i pomiricu se sa tim da im je baterija gora nego na S2 koji je meni dan ipo drzao iako sam ga topio raznim igricama.
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.826
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Trebao si uzeti nekog proverenog proizvodjaca tipa polarcell nemacki ili zerolemon, mugenpower, a ne neki kineski Hinorx koji ti i radi tako kako radi ;) ...steci ces pogresan utisak o telefonu zbog glupe baterije.
 

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
 
Poslednja izmena od urednika:

boris

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.04.2013.
Poruka
88
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probao sam ubaciti prepisku sa Samsung kompanijom u vezi baterije ali nece da se ptikaze :(.Uglavnom su mi potvrdili da S4 ima veliku pootrosnju cak i kada gledate slike,video,ako imate memorisku karticu i da je normalno da cim ga skinete sa punjaca i upadnete na net % baterije odmah odlaze.Kako kazu takav je Amoled display...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
90% pojačanih baterija su fake. Da je baterija "pojačan" treba da bude fizički veća od prethodne ili da bude skupa ko otrov.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Upravo tako,kod nas je jako tesko naci dobru bateriju cak i kad tvrde da je original;)

Sent from my D5503 using Tapatalk
 
Vrh