• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

RIFE: Real-Time Intermediate Flow Estimation for Video Frame Interpolation/flowframes program u temi

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija

ok ekipa, ovo je po svemu sudeci najbolja metoda za interpolaciju frejmova trenutno. pogodna i za real life klipove. ne daje soap efekat rezultat ../osim ako ne radite video sa >8x....tad se primeti...i radi znatno brze od konkurentne dain interpolacije
projekat na githubu

koga zanima da proba, da se ne bi petljali sa kodovima, imate program za windows sa integrisanim python runtime i potrebnim stavkama.
Flowframes - Fast Video Interpolation for any GPU by N00MKRAD
na sajtu su verzije za besplatno preuzimanje/trenutna 1.18/ a updatovane revizije dosta kasne jer lik trazi donaciju za updatovane verzije koje imaju nove opcije i ispravljeno je dosta bagova i ubacena je podrska za bolje updatevane modele za interpolaciju.

od njegovog opensource koda
n00mkrad/flowframes sam kompajliro u MS VS najsveziju verziju
mislim da ne krsim pravila foruma ako okacim link za preuzimanje....
"Flowframes is open-source donationware. Builds are released for free on itch after an early-access period on Patreon. This repo's code is complete and does not "paywall" experienced users who want to compile the program themselves.
However, I do not provide support for self-built versions as I can't guarantee that the code of this repo is stable at any given moment."

verzija kreirana danas - 13.1 v1.20.4
877.73 MB file on MEGA
posto otpakujete self extract arhivu pokrenite flowframes.exe i sacekajte da se kompresuju python runtime stavke.....potrebno samo jednom prvi put. potom ce biti dostupan meni za postavke gde podesavate parametre za interpolaciju.



PS. nisam siguran da ce pytorch python runtime raditi kako treba na RTX3xxx grafikama....mislim da treba da se instalira sveziji pytorch u tu svrhu preko anaconde ili pythona iz cmd prompta.


ako moderatori smatraju temu neprikladnom nek obrisu.
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
tema nije obrisana. odlicno! :D
sveza verzija od danas, sa ispravljenim bagovima i dodatom selekcijom modela pri interpolaciji...i poneka nova opcija.
v1.20.4 final
za starije video klipove uradim im color correct u premieru uz magic bullet colorista i denoiser III pa interpolaciju sa flowframes i na kraju propustim kroz najnoviji topaz video enhancer
link ka trial aktuelnoj beta verziji.
tek onda sam zadovoljan rezultatima
ko proba nek javi utiske...
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
iako je najbolja alternativa flowframesu - dmitrirender v5 realtime interpolacija frejmov direktno u video plejeru cr@ckovan od strane braće kineza.....ipak je primetna razlika u kvalitetu u korist flowframesa


verzija 1.24.0 maločas kompajlirana i uploadovana na megu
1.24.0 (pre release) full
i verzija za rtx 3000 grafike
1.24.0 (pre release) RTX 3000 full

topaz video enhance beta novi izašao je sa novim istreniranim modelima za sve vrste snimljenog video materijala. ako treba nekome link ka aktuelnoj trial beti nek pise na pp..... svakimm buildom bolji i bolji...drasticna razlika sad i pre par meseci....koliko ovi programi vremenom napreduju, neverovatno.

ako bude interesenata da kacim i dalje program jer zasluzuje paznju...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Jel te mrzi da napises gde se ovo moze koristiti? Ja ne bih da menjam plejer koji ima bar 20 opcija koje mi trebaju da bih koristio nesto levo samo bih imao bolju interpolaciju, a izgubio sve ostalo (primera radi, Madashi, koji koristim maltene iskljucivo kao video renderer za video).
i...naravno:
Hvala unapred!
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
hm.
pa flowframes sluzi da odradis klipove sa harda koje bi nakon toga gledao u tvom omiljenom plejeru sa više fpsili uploadovao na yt i sl., snimak ce definitvno biti smooth sve i da kamera nema stabilizaciju izgledace super....
ako ipak zelis realtime sa madshi, preporucujem ti dmitrirender c*@ck verziju/cimaj na pp/ bezbedna je i free....i sam je koristim za klipove koje ne prodjem sa flowframesom.....na monitoru od 75HZ, klipovi su 75fps, poneki artefakt ali samo kada su prebrze scene i kada je input video sa <15fps
dmitrirender kosta 13-14e trenutno ali katastrofalan je nacin aktivacije programa. kada se aktivira, svaki veci sistem update ga ruši, tj moraš bukvalno da moliš tog lika da ti oporavi licencu.....tako sam morao da kupim 2 licence i opet me je izradio. od sad koristim pirata....sta cu...bolje nego da bacam pare....ako treba link javi se na pp
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.523
Rezultat reagovanja
2.145
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gainward Phoenix 1070Ti
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Zahvaljujem na pojasnjenju :)
Ako moze da se ubaci i radi uz PotPlayer, super. Cimnucu te na PM malo kasnije.
:wave:
 

pijani pacov

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.11.2017.
Poruka
350
Rezultat reagovanja
71
Moja konfiguracija
mislim da je mom koriscenju rife interpolacije odbrojilo,
najnovija be ta verzija Topaza Video Enhance AI (ai model za interpolaciju) radi pa vrv i bolje...+kompletniji je program
topaz link exluziva!
 
Vrh