• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Resizable BAR

владо

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2021.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
33
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7800X3D ; Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB
Motherboard:
Asus ROG Strix B650E-E Gaming Wi-Fi
RAM:
Kingston HyperX Fury Beast 32Gb 6000MHz (2x16Gb, CL 36) ddr5 ARGB
VGA & cooler:
MSI Suprim X RTX 4080 Super
Display:
2k LG 27GL650F-B; nano IPS/180Hz/1ms/HDR/G-Sync
HDD:
Samsung 980 Pro PciE 4 500Gb; SSD: Transcend 1Tb, Silicon Power 500Gb; HDD: Seagate Barracuda 2Tb
Sound:
Logitech G733 LightSpeed Wireless 7.1
Case:
Cooler Master TD 500 MESH black
PSU:
FSP Hydro Ti Pro 1000W ATX 3.0 PCIe5
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero; Redragon Harpe Pro
Internet:
Optički
OS & Browser:
Windows 11 Pro licenciran, Chrome

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Resizable BAR je matora tehnologija koju je PCI SIG grupacija implementirala još davne 2006 godine. To je feature PCI-E magistrale koju su AMD i Nvidia tek nedavno počeli da koriste. Nije marketing gimmick, stvarno radi. Negde je razlika u performansama dramatična, negde nema razlike, dok se u nekim naslovima dobija nešto manji FPS. Na većini RTX kartica RBAR je zaključan i onemogućen kroz BIOS i potrebno je flešovanje. Barem je tako bilo na mojoj Aorus 3070. Takođe sam morao da flešujem i BIOS matične ploče kako bi mogao da uključim RBAR.

Što se performansi tiče, u Forza Horizon sam dobio 40 FPS-a više što je sumanut skok u performansama. Pričam o 4K rezoluciji. FarCry 5 sa poslednjim patchem, 6 FPS-a više. Doom Eternal, nikakav dobitak. Dota2 nikakav dobitak. CSGO, nikakav dobitak. Dalje nisam testirao, ali kontaš da sve zavisi od naslova. Odlična stvar ako se pravilno implementira.
 

владо

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2021.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
33
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7800X3D ; Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB
Motherboard:
Asus ROG Strix B650E-E Gaming Wi-Fi
RAM:
Kingston HyperX Fury Beast 32Gb 6000MHz (2x16Gb, CL 36) ddr5 ARGB
VGA & cooler:
MSI Suprim X RTX 4080 Super
Display:
2k LG 27GL650F-B; nano IPS/180Hz/1ms/HDR/G-Sync
HDD:
Samsung 980 Pro PciE 4 500Gb; SSD: Transcend 1Tb, Silicon Power 500Gb; HDD: Seagate Barracuda 2Tb
Sound:
Logitech G733 LightSpeed Wireless 7.1
Case:
Cooler Master TD 500 MESH black
PSU:
FSP Hydro Ti Pro 1000W ATX 3.0 PCIe5
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero; Redragon Harpe Pro
Internet:
Optički
OS & Browser:
Windows 11 Pro licenciran, Chrome
Resizable BAR je matora tehnologija koju je PCI SIG grupacija implementirala još davne 2006 godine. To je feature PCI-E magistrale koju su AMD i Nvidia tek nedavno počeli da koriste. Nije marketing gimmick, stvarno radi. Negde je razlika u performansama dramatična, negde nema razlike, dok se u nekim naslovima dobija nešto manji FPS. Na većini RTX kartica RBAR je zaključan i onemogućen kroz BIOS i potrebno je flešovanje. Barem je tako bilo na mojoj Aorus 3070. Takođe sam morao da flešujem i BIOS matične ploče kako bi mogao da uključim RBAR.

Što se performansi tiče, u Forza Horizon sam dobio 40 FPS-a više što je sumanut skok u performansama. Pričam o 4K rezoluciji. FarCry 5 sa poslednjim patchem, 6 FPS-a više. Doom Eternal, nikakav dobitak. Dota2 nikakav dobitak. CSGO, nikakav dobitak. Dalje nisam testirao, ali kontaš da sve zavisi od naslova. Odlična stvar ako se pravilno implementira.
Звучи фантастично. Синоћ сам га активирао, а на GPU-Z пише да је активан.

Хвала на одговору.
 
Vrh