• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Realtek problem

diimii

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2020.
Poruka
314
Rezultat reagovanja
200
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7700x
Motherboard:
Asus Tuf X670E Plus Wifi
RAM:
Patriot DDR5 32gb
VGA & cooler:
BeQuiet! Pure loop 240 AiO
Display:
XFX RX 6800 XT Merc 319
HDD:
KC3000
Sound:
Logitech G633
Case:
BeQuiet Pure Base 500
PSU:
Asus Tuf 750w
Mice & keyboard:
White Shark kb, Steelseries Rival 3 misko
Internet:
sbb
Cao,
Setio sam se ovoga malo pre, pa reko da napisem, mozda neko zna o cemu se radi.
Naime, kupio sam pre par meseci slusalice Asus Tuf H3, pre toga sam koristio godinama neke sa gearbesta koje su se povezivale na jedan USB i to je bilo to.
S obzirom na to da sam koristio USB za povezivanje, nisam koristio 3.5mm jack.
E sad, ove slusalice se povezuju na 3.5mm, za zvuk i za mikrofon. Na starom kompjuteru, kada sam ih ukljucio, nisu funkcionisale, tj zvuk je bio kao da koristim jeftine bubice za telefon.
Cackao sam satima, i po windowsu, sve moguce sam pretrazio, ali nije pomoglo, i u jednom trenutku je sve proradilo kako treba, zvuk, 7.1 zvuk, bile su ekstremno glasne kako bi i trebalo.

Kada sam kupio novi kompjuter, i bocnuo ih prvi put u njega, opet isti problem, opet se ne cuje, ili je zvuk bio mono(u obe slusalice se cuje i levi i desni zvuk), da ne pricam o 7.1, nije postojao.
Uradio sam i windows update, i skinuo sve drajvere rucno, i opet nije pomagalo.

E sad, dolazimo do glavnog problema, a to je Realtek audio, koji sam skidao nebrojano mnogo puta, i ni jednom nije hteo da ga instalira, vrteo je Install uninstall loop, kada bi se instalirao, kompjuter bi se restartovao, i realtek bi ga uninstalirao i ponovo restartovao, bacajuci ga u zacarani krug. U jednom trenutku sam ga prekinuo, dok je bio "instaliran", i zvuk je bio stereo, ali samo stereo, 2.1, nikako da namestim 7.1 da funkcionise, opet sam cackao i cackao, i nekako ga uboo da radi kako treba.
37777

Koliko se secam, trebalo bi da imam onaj oker zvucnik za realtek studio, ali njega nema, uopste ne postoji Realtek program na kompjuteru, ali sistem ide preko Realtek drajvera.
37778

Jos jedna stvar je, da je zvuk na 100% na sistemu, ali nije ni blizu glasnoce koliko je bilo ranije, drzao sam ga na 50-ak%, a trenutno je ovih 100% nesto tise nego sto je 50 bilo tada.
Ne zelim da pokusavam da instaliram drajvere opet jer se plasim da ce ponovo da se poremeti, ubaci ga u loop i da cu ponovo ostati bez zvuka, a toliko zivaca sam izgubio na to.

Ispao je ceo post s brda s dola, mada se nadam da je jasno sta sam hteo da kazem, i kakvu pomoc trazim. Ima li neko neki predlog/savet/iskustvo sa ovim?
 
Vrh