• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Radijus Vektor nebuloze (Imperija uzvraca udarac)

bosla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
132
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Precision 5540 i7 9th gen ...
CPU & cooler:
Ryzen 5800x @5ghz
Motherboard:
MSI x570 Tomahawk
RAM:
4x8gb gskill trident z neo rgb
VGA & cooler:
Gigabyte 5700XT Gaming OC
Display:
2x Asus MG279q
HDD:
500NVME/2x1000SSD
Sound:
SB LIVE! Z
Case:
Define XL
PSU:
Seasonic 750w
Optical drives:
Pioneer BR
Mice & keyboard:
Roccat Leadr & Microsoft Natural 4000
Internet:
DSL 320/20
OS & Browser:
Windows 10
Evo jedne zanimljive "dogodovstine" vezane za RV i trenutnu akciju "zona opasnih brzina".
Naime , u maju sam potpisao ugovor na 12 meseci i postao korisnih (sada vec nepostojeceg) kombo paketa prime/start. Gde je brzina downloada 8Mb upload 384Kb. Pre nekoliko dana okrenem ja prodaju njihovu i pitam da li sam u mogcnosti da kao korisnik kombo paketa potpisem anex ugovora na 18 meseci i da mi se duplira brzina ? Devojka kaze - naravno , dobijate 16Mb/512Kb. Tu se odusevim i brze bolje odem do SC iduceg dana i tamo opet postavim isto pitanje - gde mi vrlo slatka zaposlena u RV klimne glavom i tutne papire na potpis ... Sve zavrseno , pitam kad ce biti pustene brzine - kaze u naredna 24h. O.K. odusevljeno odem kuci ... Razmisljajuci o tome koliko je cool imati 16mb/512 + digitv + analognu za 3k dinara ...
E tu krece jedna potpuno srbijanska pricica ... Naime posle 2 dana odlucim se da ih okrenem posto od nove brzine ni traga ni glasa. Naravno trazim tehnicku podrsku za kabl.net. Javi se neki liq , pola sata mu objasnjavam situaciju. Pola sata on mene ubedjuje da je brzina duplirana vec. Na kraju pitam ja njega - pa covece kako je duplirana ako ja imam 8 mb a treba da imam 16 Mb dl ? Na sta mi liq kaze - ne gospodine u sistemu pise da vam je duplirano sa 4Mb na 8Mb jos u maju ?! I tu krece komedija ... Kaze mi liq - sacekajte ... Posle 15 min onhold , kaze - zvacemo vas kasnije tokom dana ... Par sati kasnije , zaista zovu me iz RV. Tacnije , zove me devojka sa kojom sam i potpisao anex ugovora o dupliranju brzine. . .
ona "znate , vi niste napomenuli da ste vec imali dupliranje , ja nisam proverila to je jedan nesporazum!"
ja "o cemu vi?"
ona "pa znate , vama je u startu paket od 4Mb/s prilikom instalacije kombo paketa dupliran na 8Mb , tako da niste u mogucnosti da dobijete jos jedno dupliranje brzine"
ja " ali pitao sam u vezi toga prvo vasu prodaju telefonom , a potom i vas kada sam dolazio da potpisem ugovor. NAGLASIO sam da sam korisnik kombo paketa"
ona "zaista ne znam sta da radim ... predlazem da posaljete mail prodaji i trazite promenu paketa u MEGA net (16Mb/s)"
ja "Da li ti devojko mislis da sam ja sisao vesla ceo zivot. Da sam to hteo da uradim i da placam 1000 dinara vise za net , to bih i uradio "
ona "Pa istina je da ce te placati vise , ali dobicete brzinu koju zelite "
ja ".......beeep................beep................. ........beep........"
ona "Pa dobro ako necete tako , ja mogu da ponistim ovaj anex i eto , nista se nije dogodilo"
ja "imam kopiju tog anexa , gde jasno pise da mi dodjete dupliranje brzine ..."
ona "pa da ali to nije moguce ... Predlazem neki kompromis ... Tipa da vam smanjimo brzinu na 4Mb/s i da placate ~800 dinara manje"
ja " i to da sam zeleo mogao sam da uradim bez potpisivanja ugovora na 18 meseci zar ne ?"
ona "pa zaista ne znam ..."
ja "pa dobro sto vi ne znate , ali zvao sam vasu prodaju i oni su rekli da je moguce ,dakle niste samo vi u pitanju ..."
ona " pa u pravu ste ali mi to ne mozemo ..."
ja " kome mogu da se zalim"
ona "pa ne znam..."
ja - prekidam vezu i duboko udisem vazduh ...

Posle toga , kasnije tokom dana sam okrenuo njohov telefon za "primedbe" i ispricao celu dogodovstinu gde je riba na vezi samo rekla - "ja zaista ne znam ... ne mozemo vam pomoci" - PA DOBRO A KO MOZE ? - "znate , u toku su razgovori sa direktorom, ostavicu vas broj pa ce vas on nazvati" - OK!

Nesto kasnije , zaista okrece me ponovo RV , sekretarica kaze - direktor taj i taj na vezi ...
I ponovo ja prepricavam tuznu pricu coveku ... Ja pricam , on cuti ... Ja pitam , on cuti ... Ja se u sebi mislim "a mozda mu sekretarica pusi dok ja ovo pricam" te se i ja ucutah da ne ometam coveka ... Par momenata kasnije , kaze mi lepo covek - ma to je nesporazum , provericu ja to , al ne verujem da ista mogu da uradim posto nam je sistem "automatizovan" i mislim da nikako ne moze da vam duplira brzinu - znate ipak su pravila pravila ! - Nazvacemo vas kasnije ...

Do ovog momenta jelte , niko nije nazvao ...

Poenta ovog posta je - predlozi - sta ciniti. Dozvoliti ovo bahato ponasanje , i samo iskulirati ? Otici u SC i ocigledno "tajno" ponistiti ovaj anex sa zaposlenom koja ga je i potpisala u nadi nekih sexualnih nadoknada i ponistenja obaveze od 18 meseci... Ili pak pisati uz vetar i zahtevati dupliranje brzine ?
Svi predlozi su dobrodosli ...

Da ne bude sve negativno - kvalitetom usluga RV sam PREZADOVOLJAN od trenutka kada sam uzeo kombo paket do dana danasnjeg. Sve je savrseno , sem cinjenice da vec 4-5 meseci mi nisu poslali racun - citiram "greska u bazi" te stalno rucno uplacujem uplatnicom ...
 
Poslednja izmena:

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Au koji lopovi što kradu jaja...
Pazi njihova je greška - i oni su u obavezi da ti ostvare to što ste potpisali jer sprazum / ugovor je zakon. Nema tu "pa mi nismo znali" i te priče.
Ja mislim da bi ti sa nekim advokatom mogao lepo da ih cepneš + da nekoliko godina imaš sve besplatno. Neki će reći da je to skupo... Ako imaš nekog od rodbine da se bavi advokaturom (da neće mnogo da ti naplati) i ako ima volje to da odradi, prvo idi kod njega po savet.
U svakom slučaju, ugovor je ono po čemu bi se sud vodio.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
jedino ako u uslovima ugovora ne stoji neka stavka koja ide njima u prilog u cvezi raskida ugovora, ponistavanja i sl, oni su ti duzni dupliranje brzine...
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mislim da su prilikom pravljenja anexa prevideli mogucnost da se neko sa tog paketa prebaci na novi/dupli i zato su ti prvo rekli da moze a onda videli da to ne bi trebalo da moze. Treba dobro procitati ugovor i anex i videti sta pise. Ne savetujem ti advokate i sl kombinacije vec da odes licno do tog dise i porazgovaras sa njim i vidis sta mozes da izvuces.
 

bosla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
132
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Precision 5540 i7 9th gen ...
CPU & cooler:
Ryzen 5800x @5ghz
Motherboard:
MSI x570 Tomahawk
RAM:
4x8gb gskill trident z neo rgb
VGA & cooler:
Gigabyte 5700XT Gaming OC
Display:
2x Asus MG279q
HDD:
500NVME/2x1000SSD
Sound:
SB LIVE! Z
Case:
Define XL
PSU:
Seasonic 750w
Optical drives:
Pioneer BR
Mice & keyboard:
Roccat Leadr & Microsoft Natural 4000
Internet:
DSL 320/20
OS & Browser:
Windows 10
Mislim da su prilikom pravljenja anexa prevideli mogucnost da se neko sa tog paketa prebaci na novi/dupli i zato su ti prvo rekli da moze a onda videli da to ne bi trebalo da moze. Treba dobro procitati ugovor i anex i videti sta pise. Ne savetujem ti advokate i sl kombinacije vec da odes licno do tog dise i porazgovaras sa njim i vidis sta mozes da izvuces.
To je meni u startu palo na pamet ... Zato sam specificno 2x ih i pitao za to . Cak sta vise riba iz "prodaje" koju sam u startu zvao mi je rekla da se dobija 16Mb/512 -> sto povlaci neke stvari. Prva je da je regularni paket 16mb (sa sajta info) kada se potpise ugovor na 18 meseci 16Mb/768Kb. Sto dalje znaci da je ona pogledala i znala da sam ja na 8/384 (umesto 8/512 kolko je normalan paket jer su uz kombo duplirali samo DL ne i UP) i znala da sam Kombo korisnik kao sto sam i naglasio ... Zbog toga sam generalno i iznerviran ... Kao i zbog male nesretne zaposlene neinformisane dss-ovke sa kojom sam potpisao ugovor kojoj sam TAKODJE naglasio da sam kombo korisnik ... E sad , snimak razgovora sa prodajom ne verujem da imaju :P , a ova mala ... Pa od nje nista ne zavisi kolko ja vidim ...

@vodoo&SS
Advokat ne ulazi u obzir ... Prezirem iste :) (da da pola rodbine su mi advokati)
Vudu - u svim njihovim ugovorima pise da oni maltene mogu bez obavestenja da prestanu sa isporukom usluge dok ti ako si pod ugovorom moras isplatiti sve nepristigle obaveze do datuma naznacenog u ugovoru/anexu ... :)
 
Poslednja izmena:

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To je meni u startu palo na pamet ... Zato sam specificno 2x ih i pitao za to . Cak sta vise riba iz "prodaje" koju sam u startu zvao mi je rekla da se dobija 16Mb/512 -> sto povlaci neke stvari. Prva je da je regularni paket 16mb (sa sajta info) kada se potpise ugovor na 18 meseci 16Mb/768Kb. Sto dalje znaci da je ona pogledala i znala da sam ja na 8/384 (umesto 8/512 kolko je normalan paket jer su uz kombo duplirali samo DL ne i UP) i znala da sam Kombo korisnik kao sto sam i naglasio ... Zbog toga sam generalno i iznerviran ... Kao i zbog male nesretne zaposlene neinformisane dss-ovke sa kojom sam potpisao ugovor kojoj sam TAKODJE naglasio da sam kombo korisnik ... E sad , snimak razgovora sa prodajom ne verujem da imaju :P , a ova mala ... Pa od nje nista ne zavisi kolko ja vidim ...
Pa to sve dokazuje da su napravili propust prilikom definisanja novih dupliranja i da im na kraj pameti nije palo da ce neko sa kombo paketa traziti dupliranje a ti si ocigledno prvi koji im se javio sa takvom zeljom.

Da li u ugovoru/anexu pise sa kog paketa prelazis na koji?
 

bosla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
132
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Precision 5540 i7 9th gen ...
CPU & cooler:
Ryzen 5800x @5ghz
Motherboard:
MSI x570 Tomahawk
RAM:
4x8gb gskill trident z neo rgb
VGA & cooler:
Gigabyte 5700XT Gaming OC
Display:
2x Asus MG279q
HDD:
500NVME/2x1000SSD
Sound:
SB LIVE! Z
Case:
Define XL
PSU:
Seasonic 750w
Optical drives:
Pioneer BR
Mice & keyboard:
Roccat Leadr & Microsoft Natural 4000
Internet:
DSL 320/20
OS & Browser:
Windows 10
Jok , nigde se ne spominje specificni paket vec samo "povecanje brzina" ... etc
 

spiros100t

Newcomer
Učlanjen(a)
13.10.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Radijus vektor su obicne jeftine lopovcine.Secikese.
Moja majka pokusava sa njima da raskine ugovor a oni nasli na zeni od 70 godina da se izivljavaju.
Kao ono, dala baba dinar da udje u kolo a platice ne 10, nego 100 da izadje u njihovom slucaju.
Cigani.
Bezite od njih u RADIJUSU od najmanje 10 km.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
zavisi sta je potpisala ili je neki drugi nesporazum. ja sa njima nemam nikakvih problema ali se raspitam sta potpisujem.
 
Vrh