• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Racunar ne reaguje na dugme za paljenje

doomBLGD

Newcomer
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,

Imam problem sa racunarom, jedno jutro kada sam probao da ga upalim jednostavno nije hteo da se upali niti su ventilatori poceli da se okrecu.
Pogledao sam nekoliko video klipova na youtube-u sa ovim simptomom i oni su kao soluciju dali da se takoreci zagreje napajanje fenom.
To sam i pokusao i kompjuter je proradio. Nakon 2 minuta drzanja fena uperenog u napajanje kliknuo sam dugme i racunar se upalio.
Citao sam po raznim forumima koji su sve moguci kvarovi i oni navode: napajanje, maticnu plocu, RAM memoriju i jos mnogo drugih stvari.
Zanima me Vase strucno misljenje sta je konkretno kvar, da ne bih trosio pare na delove koji nisu izazvali kvar.

Hvala unapred. :)
 

Arrow

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.07.2016.
Poruka
2.496
Rezultat reagovanja
161
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 / LC Power Cosmo Cool 120
Motherboard:
Gigabyte B450 AUROS Elite
RAM:
G.Skill SniperX 2x8GB 3000MHz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX 570 4GD5
Display:
LG 21" IPS Full HD
HDD:
Kingston A400 240GB + WD Blue 500GB
Sound:
Genius SP-HF-160 / AKG K92
Case:
Redragon Grimlock GC-602
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Mice & keyboard:
A4Tech V7M + A4Tech Specter Claw / Redragon Harpe K503
OS & Browser:
Windows 10 64-bit, Opera
Ja kada popravljam racunar idem sistemom eliminacije.. Prvo uvek pogledaj da nema nekog ociglednog problema : nesto nagorelo, naduli kondenzator, nesto odvaljeno, lose povezano..
Zatim pocinjem sa test komponentama i ja uvek polazim od napajanja, posto ono najcesce ode.. Posto ne verujem da kuci imas jos jedno onda probaj da uzmes od nekog prijatelja i da testiras.. :) Pa kad testiras javi da li je to, a ako nije nalazicemo druge stvari. ;)
 

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Po tvom opisu vidim da nisi strucan, zato ti toplo preporucujem da se obratis nekome drugaru ko se razumije ili odneses u servis.

Tako sa sebe skidas obavezu oko motanja za drugo napajanje kao i ostecenje neke druge komponente.
 

shmajser

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.03.2016.
Poruka
65
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koje je napajanje? Ispiši specifikacije računara ako nije problem
 

doomBLGD

Newcomer
Učlanjen(a)
01.02.2017.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala svima ljudi, resio sam kvar.

Probao sam da stavim drugo napajanje iz ocevog racunara i probao da ga upalim i nije hteo, zatim sam proverio naponski kabl. Bio je bukvalno istopljen onaj deo gde se spajaju konektori kabla i napajanja. Prethodno nisam ni vadio kablove iz racunara kada sam trazio kvar, samo sam ih onako gurnuo malo u racunar da bih osigurao da se nisu izvukli, pa nisam ni video da je kabl ostecen.

Probao sam prvo novi kabl na staro napajanje i nije radilo, verujem da su konektori i napajanju pregoreli.
Stavio sam novi kabl i novo napajanje (ocevo) i sve je radilo super.

Kupio sam novo napajanje od 560w a prethodno je bilo 420 ili 430 nisam siguran.

Napajanja mi crkavaju kao luda al ovo je prvi put da se kabl istopio bukvalno.

Ne znam sta prouzrokuje te kvarove, da li produzni kabl, da li instalacije u stanu. Ako imate neku predpostavku voleo bih da cujem.

Hvala puno.
 

Arrow

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.07.2016.
Poruka
2.496
Rezultat reagovanja
161
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 2600 / LC Power Cosmo Cool 120
Motherboard:
Gigabyte B450 AUROS Elite
RAM:
G.Skill SniperX 2x8GB 3000MHz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ RX 570 4GD5
Display:
LG 21" IPS Full HD
HDD:
Kingston A400 240GB + WD Blue 500GB
Sound:
Genius SP-HF-160 / AKG K92
Case:
Redragon Grimlock GC-602
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Mice & keyboard:
A4Tech V7M + A4Tech Specter Claw / Redragon Harpe K503
OS & Browser:
Windows 10 64-bit, Opera
Moguce je da je losa struja u pitanju.. :)
 
Vrh