• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PS2,PS3 FAT, ZAMENA LASERA I RESTAURACIJA

Aleksa 11

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.05.2023.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
*Pozdrav svima, od drugara sam nabavio PS2 fat... po samoj konzoli i po vijcima koji fale se vidi da je konzola dosta puta otvarana, do sada sam sa Aliexpress-a poručio komplet vike za sklapanje samog kućišta i čepove za te iste

Na konzoli treba uraditi sledeće:

1- Zamena lasera (čitača) problem je u tome što na laseru ne postoji zaštitna plastika koja ga pokriva na kome piše model lasera i to mi otežava da nađem odgovarajući model za zamenu (Slika 1).
2- Ukrasna lajsna sa PS logom za čitač, to je najverovatnije odvaljeno od tolikog otvaranja i ne znam gde da nađem samo to ali postoji i velika verovatnoća da su ''kopče'' na koje bi trebalo da se postavi ta ukrasna lajsnica polomljene tako da bi možda i to trebalo zameniti (Slika 2).
3- Takođe sam hteo da zamenim pojedine flet kablove jer su od pomeranja dosta iskrivljeni pa bi ja to zbog neke preventive zamenio ali mi treba ceo set što niasm mogao da nađem (Slika 3).

Model ovog Sony-a je SCPH-39004 (slika 4)

Mislim mnogi se ne bi bavili ovim ali meni je uživanje tako da mi je potrebna pomoć gde mogu naći navedene delove haha.

*Posedujem još jedan PS2 fat koji sam naručio u potpuno ispravnom stanju ali prilikom naručivanja nisam video da je kućište oštećeno jer je preko toga bila zalepljena traka na slikama to nije bilo prikazano, kada sam skinuo traku video sam da je pun dubokih ogrebotina (stvarno nemam sreće :ludnica:) jer je neko nečim oštrim pokušavao da skine nalepnicu (što stvarno meni nema nikakvog smisla haha) (Slika 5) naručio sam zamensku nalepnicu koja i treba tu da stoji i ona će pokriti dobar deo tih oštećenja ali ipak možda može bolje pa sam kontao ne znam nisam do sada radio sa plastikom ali nekim šmirglama kojima cu postepeno povećavati finoću da to skinem i kasnije ispoliram svakako ce biti bolje mislim... Volim da ako mogu ostavim što više originalnih delova na njemu jer se bavim sakupljanjem konzola.

*PS3 Na vom Sony-u mi samo fali ova plastika koja ide preko ovih ulaza (Nisam gledao šta naručujem :D) (Slika 6) mada mislim da se ovo ne može naći...

To bi bilo to haha

Neko će reći da sam dokon :nuts: hahaha ali ovo mi je zanimanje u slobodno vreme i u tome uživam.

Hvala na pomoći !
 

Prilozi

Cika_Kure

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
258
Rezultat reagovanja
259
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Ne znam da li je dozvoljeno pominjati druge forume (ako nije brišite).
Potraži člana hogar sa foruma razmenaigara, on prodaje sve moguće i nemoguće zamenske delove za PS i PS periferije godinama (ako ne i decenijama), ne bi me čudilo da ima i ovo...
 

boskesm

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.09.2019.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako se nisi snasao u SCPH-39004 bi trebalo da ide KHS-400C laser.
 
Vrh