• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa zvukom na računaru

isak.dzafic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD A8-5500 APU 3.20 GHz
Motherboard:
Asus F2A55-M LK
RAM:
8 GB DDR3 1600 MHz
VGA & cooler:
GT 630 4GB
Display:
Tesla 32E309BH
HDD:
1 TB & 500GB
Optical drives:
DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Shooter &SP
Internet:
MojaTV Full BHTelecom
OS & Browser:
Windows 10 Pro & Google Chrome
Other:
FKŽ
Pozz raja imam problem sa zvukom na racunaru.
Naime PC mi je povezan sa TVom i uzeo sam najobicniji kabal koji na oba kraja ima 3.5mm i spojio u zadnji zeleni konektor, zvuk mi je najnormalnije isao preko TVa, a u postavkama zvuka ga je ucitalo kao Speaker. I to je funkcionisalo evo nekih 10 mjeseci sve do neki dan. Naime imam Razer slušalice sa mikrofonom, ali to sve ide preko jednog 3.5mm konektora (kao slusalice koje dobijete uz mobitel). Pa da bih mogao koristiti i slušalice i mikrofon treba mi splitter koji razdavaja sa 1 na 2 zasebna 3.5mm za slušalice i mikrofon, standardni audio dzekovi. Najveći problem je taj što kada do kraja gurnem oba konektora (kao i uvijek sto se gura do kraja) ili ne rade slusalice ili mikrofon i non stop sam morao malko dizati spustati konektor od slusalica kako bi oboje funkcionisalo, i mogu vam reci da je to prava strahota uvijek namjestati, ljudi vas pozovu u game, zapocnete a vi vrtite 3.5mm ko debil dok se ne namjesti. Znalo se desiti dok gledam YT da se izgubi kontakt i dok ja to namjestam dizem-spustam yt poludi, stopira video i izbaci "greska sa audio izlazima", i ja kada namjestim opet radi. No neku noc dok sam igrao pocelo opet zezati i ja sam u toku gejma pokusavao namjestiti no ne moze nikako, na kraju izgubim uopce zvuk na slusalicama ne cujem nikako, iskljucim splitter spojim direkt slusalice ne bi li makar cuo (inace je radilo), nema zvuka u tome svemu je znala i igra zakocit, stane sve. Kada sam izasao iz igre imam sta vidjeti u opcijama za zvuk Digital Audio (fazon linija) i Headphones, a kada se udje u postavke pise i da je mikrofon prikljucen, a meni nista nije spojeno na kompjuter nista. Do tada uopce nisam imao instaliran driver za zvuk jer je radilo sve, instaliram driver i u Realteku takodjer prikazuje Digital, Headphones i Microphone, a meni nista nije spojeno. Obrisem Driver opet nista, u Device Manageru sve uninstall, pa disable nista, udjem u safe mode ne bili se sta promjenilo isto.
Ja znam da bi rijesenje bilo reinstalacija windowsa, ali imam OEM kljuc na ovome i ne bih da ga izgubim, a tek treba sve opet instalirati, a ne mili mi se to sve cekati na mom prekrasnom 10/1 internetu.
Kada spojim Grafu sa HDMI onda imam zvuk, ali ne mogu to koristiti jer je slika previse bljak na TVu preko HDMIa pa mrm VGA.
Takodjer ovaj splitter je ispravan jer sam ga testirao na laptopu i radi.
Ako neko ima ideju sta jos da probam ne bi li normalan zvuk dobio nazad, znaci kada spojim 3.5mm preko TVa i u zadnji green da u ponudjenom imam samo Speaker kao sto mi je i prije bilo.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Nisam siguran da nisi potpuno uništio taj konektor za zvuk, možda i samu zvučnu kartu. Ako nakon reinstalacije drajvera i dalje ne radi...

Imaš li neki drugi, prazan disk? Da na njemu instaliraš Windows, probe radi i drajvere za zvuk? Najlakše je kupiti zvučnu karticu, ali to bi trebalo da bude poslednja (možda i jedina) mogućnost.
 

spanolo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.02.2021.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
Da iskoristim ovu temu...

Elem, kupim tati nove usb zvucnike, najobicnije Genius neke, medjutim stvar je u tome sto nemaju power dugme vec samo tockic za kontrolu jacine zvuka u kabl, i kada on komp iskljuci zvucnic ostaju blago da sume...
I inace ako ne reprodukuju zvuk blago sume...

Jel to neki problem do zvucnika, neke smetnje ili nesto trece?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Do samih zvucnika je(pojacala unutar njih), normalno za tu klasu. :/
 
Vrh