• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa zvukom mikrofona

kodiak

Newcomer
Učlanjen(a)
28.07.2019.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam problem sa zvukom kojim dobijam od kondenzatorskog mikrofona AT2020 XLR koji je povezan na Behringer tube ultragain mic200 iz kojeg ide XLR na USB u Macbook Pro.
Zapravo cujem sebe dobro ali je statican zvuk zujanja prisutan konstantno, kontaktirao sam odredjenu prodavnicu audio opreme receno mi je da probam promeniti XLR kablove jer su najjeftiniji, promenio sam ih i opet je isto. Nemam mogucnosti da testiram mikrofon na drugim preamp-ovima jer ne poznajem nikog sa kondenzatorskim mikrofonom niti sa preamp-om tako da mi je to problem jer ne znam do cega moze biti jedino su te 2 komponente ostale, takodje je i phantom power kupljen nov. Jedino mi ovde ostaje da pitam ako neko ima iskustva sa ovim stvarima da mi otvori oci gde je problem. Ostavicu fajl dole gde se moze poslusati na kakvo zujanje mislim.

 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pa tu jedino pomaze sistem eliminacije...

1. Proveri da li se isto desava kada je phantomsko napajanje iskljuceno. Probaj neki dinamicki mikrofon.

2. Pomeri zvucnike sto dalje od Behringer-a.

3. Proveri da li je potrebno instalirati drajvere.

4. To Behringer pojacalo nije najkvalitetnije, i pre ce da je do njega, nego do mikrofona...

Na kraju krajeva, ako snimas mozes da obradom snimka nekim audio programom smanjis to zujanje...
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Snimak koji si okačio zvuči kao:

1. Kvar na zvučnoj.
2. Kvar na mikrofonu.
3. Razdrndan XLR konektor na mikrofonu ili zvučnoj zbog čega signal više nije izbalansiran.
4. Magnetna ili elektromagnetna smetnja.
5. USB port koji umire.

Pošto nemaš gde da probaš komponente, nađi prodavnicu studijske opreme koja će ti izaći u susret za testiranje. Ako si iz Beograda, prodavnica Player ima listening booth sa Pro Focusrite zvučnom karticom i laptopom gde ćeš moći da probaš mikrofon i kablove. Momci su tamo više nego korektni, i siguran sam da će ti dozvoliti da probaš i zvučnu. Oduži im se tako što ćeš problematičnu komponentu kupiti kod njih.
 
Vrh