• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem sa Upload brzinom

Rhaegal

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2016.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus TUF A15
CPU & cooler:
Ryzen 7 4800H
RAM:
16 GB
VGA & cooler:
GTX 1650ti
Display:
1920x1080 144Hz
HDD:
512 GB SSD
Mice & keyboard:
MSI Clutch GM41
Naime, odlucih ja da pokrenem Windows 7 instalaciju kao sto radim svakih godinu dve kad se racunar napuni svime i svacime a mene mrzi da manuelno cistim. I tako sve prodje normalno, instaliram drajvere, kodece, ali primetim da mi s vremena na vreme sporije ucita starnicu, ili odbije skroz da je ucita, no ja sam to ignorisao. Upalim kasnije LoL da se poigram cisto da vidim da li je sve okej kad ono posle par minuta igre izgubim kontrolu nad likom skroz, ali vidim ostatak igre kako tece. To traje nesto manje od minuta kada igra verovatno skonta da ne saljem pakete pa me dikonektuje da bi me vratila nazad i tako svakih 20-ak minuta, bar u toj igrici. Minecraft jos cudnije. Skinem ja cisto da proverim da nije do mene kad ono tamo ne mogu cak ni da se povezem na server. Dva dana kasnije nema sta nisam probao, sva moguca resenja i sva moguca podesavanja sam promenio i pogledao ali nista nece da digne upload brzinu na razuman nivo. Na kraju skinem windows 10 na ovu masinu po prvi put i speed testovi su onda poceli da pokazuju normalne rezultate ali dzaba kad je masina stara, te cak nVidijini drajveri od GT610 odbijaju da se instaliraju zato sto nisu kompatibilni. Vratim se ja na Windows 7 kad opet isti problem.

Test pokazuje da se download speed vrti na solidnih 20 mbps dok upload varira oko 0.00-0.5 u retkim slucajevima, mada u vecini slucajeva je 0.

Sve ostalo u kuci radi normalno, pokusavao sam reinstalaciju drajvera, sistema, podesavanja u Device Manageru, CMD komande... Nema sta nisam i opet nista. Hvala u napred!

Specifikacije sistema:
Windows 7 64 bit
GT610
Intel Celeron G1610
4 GB rama
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Na windows-u 10 internet speed testovi su normalni a na windows-u 7 bagoviti ? Ako je tako verovatno je drajver. Probaj "novije-starije" od trenutnog koji imas.Takodje proveri sat /datum-godinu na windowsu 7.
 
Vrh