• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem Sa Portovima

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Moj brat igra neki pes i od pre par dana, ne moze da se uloguje, javlja mu se problem kao sa slike. To je radilo bez problema, ali se onda javio taj problem, gde je popravljeno tako, sto je zamenjen stari ruter sa novijim modelom (nedavno). Odmah po zameni rutera je proradilo, kada su se namestili portovi. Medjutim, sada se opet isti problem javlja i sa ovim novim ruterom, iako je sve radilo. Verovatno je do ISP, kao da su portovi zakljucani ili je neki bag kod njih.

Ono sto sam hteo da pitam, jeste, da li neko zna kako da se resi ovaj problem, a da nema veze sa namestanjem portova u ruteru ili firewall-u, ili opcijama u samoj igri, posto nista od toga ne radi, a radilo je, i niko nista nije cackao oko toga, pa da sada zbog toga nece da radi.
pesnoonline.jpg
 

Gadoguz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.05.2022.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
578
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Thermalright Assassin Spirit 120 PLUS V2
Motherboard:
GIGABYTE B450 Aorus Elite (rev. 1.x)
RAM:
XPG GAMMIX D35 32GB (2x16GB) 3200 MT/s CL16
VGA & cooler:
GIGABYTE RX 6600 EAGLE 8G
Display:
iiyama GB2470HSU-B1
HDD:
WD Green M.2 240GB, Seagate BarraCuda 1TB 7200
Sound:
HyperX Cloud Stinger S, Recon 200 – Turtle Beach
Case:
XPG VALOR MESH, Lian-Li 2x & Arctic 3x P12 PWM PST 120mm fans
PSU:
XPG PYLON 750W
Mice & keyboard:
ASUS TUF M3 & GLORIOUS GMMK 2 Compact TKL + GMMK Numpad
Internet:
Intel AX210, Optic 250/110 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23H2 & Edge
Treba otvoriti port "5730" u firewall-u, čitav proces je par koraka nije komplikovano, googlaj.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Sve sam pokusao sa portovima, to nece da radi vise. Mislio sam da probam preko CMD-a, ako neko zna kako, da zaobidjem ruter i firewall, tamo nista nece da radi, kao da nisam nista uneo. A opet ponavljam, to je vec bilo sve podeseno i radilo kako treba. Radilo je i bez portova u ruteru i firewall-u (koristilo je port iz igre). Portovi u ruteru su vise sluzili da bi se igra brze ucitala online, i da ne bi bilo laga.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Najverovatnije je problem do ISP-a. Kao sto rekoh neki bag, nesto blokira port za ovu igru. I problem je proslog puta resen tako sto je zamenjen ruter. Sumnjam ako ponovo budu dolazaili da ce opet da menjaju ruter, kada je ruter nov. Pa zato trazim ovde neko resenje. Znam da nije lako resiti ovaj problem, ali mozda neko uspe da pomogne.
 
Vrh