• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Preporuka za wi-fi antenu postavljenu u/na kombiju/kamionu

prashinar

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.03.2011.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Celeron G1820 2.7GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM:
2x4gb Crucial Balistic 1600MHz
VGA & cooler:
MSI 5850TFII 1gb ddr5
Display:
Phillips 230 OC + Samsung 940N
HDD:
Hitachi 500gb
Sound:
Logitech X230 2.1 & Oticon Sumo Xp
Case:
Chieftec
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Logitech Internet Keyboard + Logitech MX518
Internet:
SBB Fiber duo 30/6mbs
Treba mi preporuka za antenu s kojom bi se hvatao signal obližnjih wi-fi signala dok je kombi ili kamion parkiran na jednom od stajališta i slično. Antena bi se napajala preko upaljača u pomenutim vozilima, a signal bi dalje išao u lap-top, tablet i mobilni.

Naiđoh na Blueway N9800. Reklamiraju ga kao najjačeg... E sad, ne znam kakav je. Još neki ga hvale, ali su sve to komentari sa starijim datumima.

Ima li neko iskustva sa takvim tipom uređaja, a koji se koriste na vozilima. Da napomenem da mora lako da se skida zbog promene vozila po potrebi
 

tehnokrata

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.10.2013.
Poruka
384
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
comp
CPU & cooler:
fx8350 @
Motherboard:
Asus m5a99x evo v2
RAM:
8 GB Kingston mix
VGA & cooler:
7950 2 gb
Display:
HP 22"
HDD:
Samsung PRO
Case:
CM elite
Objasni o kakvom napajanju govoris?

Moj predlog je da kupis magnetno postolje sa konektorom i da sam napravis zracece elemente u zavisnosti od potrebe. Neka omnidirekciona kolinearna antena sa 5x lambda bice dovoljno. Ukupna duzina 80'ak cm.


Nesto ovako: ima i jeftinije po buvljacima da se nadje ovo ti je samo kao reper.
http://kfblackso239pl4mrg58.aluxom.com
http://magnet145.aluxom.com

Za zraceci element uzmes neki aluminijumsku ili bakarnu zicu.
 
Poslednja izmena:

prashinar

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.03.2011.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Celeron G1820 2.7GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM:
2x4gb Crucial Balistic 1600MHz
VGA & cooler:
MSI 5850TFII 1gb ddr5
Display:
Phillips 230 OC + Samsung 940N
HDD:
Hitachi 500gb
Sound:
Logitech X230 2.1 & Oticon Sumo Xp
Case:
Chieftec
PSU:
TT 630W
Mice & keyboard:
Logitech Internet Keyboard + Logitech MX518
Internet:
SBB Fiber duo 30/6mbs
Napajanje preko auto-upaljača. Kao što postoje auto-punjači za mobilne koji se ubacuju na mesto upaljača u autu, tako bi se i ova antena (uređaj) napajala preko tog ulaza.

Varijante "uradi sam" bih izbegavao pošto baš i nisam vičan elektronici. Radije bih neku gotovu varijantu, koja se samo uključi i "vozi miško". Kao ovaj blueway koji sam pomenuo.
 

tehnokrata

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.10.2013.
Poruka
384
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
comp
CPU & cooler:
fx8350 @
Motherboard:
Asus m5a99x evo v2
RAM:
8 GB Kingston mix
VGA & cooler:
7950 2 gb
Display:
HP 22"
HDD:
Samsung PRO
Case:
CM elite
Koliko vidim wifi kartica ima 2w snage. To je ujedno i jedina prednost jer antena nema teorije da ima 12 db. Uporedo sa tim je i usmerena pa je pitanje kako ces hvatati signale koji dolaze bocno. Doduse mozes je rukom okretati.

Bilo koja Alfa kartica koja se napaja preko usb porta (a da ima 2w snage u predaji) zavrsice ti posao.
Wifi karticu povezes za laptop preko USB'a net delis preko BT na ostale uredjaje.

NIsam koristio ova gotova resenja a ni softwer koji ide uz njih :rolleyes: pa da vidimo da li ce se neko javiti ko ih je koristio. U svakom slucaju antena se skida pa naknadno mozes probati neku spoljnu antenu koja ce ti omoguciti bolji prijem i predaju wifi signala.
 
Poslednja izmena:
Vrh