• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Preporuka za slušalice i amp/dac uređaj

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Pozdrav sekiraši!

Kako se mojim Sennheiser HD515icama bliži već decenija kako su kod mene, razmatram da sebe častim novim parom slušalica. Kako nisam baš previše upućen u sve to, treba mi vaša pomoć.

Ranije sam igrao isključivo igrice, budžet mi je bio ograničen i po preporuci sam kupio ove Sennheiser slušalice koje idalje imam. Prezadovoljan sam njima, udobne su (za long gaming sessions perfektne, pošto su over the ear), nisu uspele da se slome za sve ovo vreme i u svakom smislu su opravdale svaki dinar!

Sada je situacija malo drugačija - počeo sam da slušam kvalitetniju muziku (320kbps, .flac), češće gledam filmove sa slušalicama na glavi a takođe volim idalje da gejmujem (neki AAA naslov, ili CS:GO, DotA2, PUBG).

Poslednjih par dana sam gledao razne video snimke na YouTube da bih bolje razumeo materiju (impedansa, open/closed back sistem itd), pa sam manje-više shvatio da bi u obzir ipak dolazile ovog puta neke closed-back slušalice jer mi se nije svidelo to što kada HD515 nosim i pojačam, sa strane se čuje kao da imam 2 zvučnika na ušima. Međutim, sada nisam siguran ni da li su one odlično rešenje zbog manjeg soundstage-a koji bi verovatno smetao prilikom gaminga. Za oko su mi zapale Audio Technica M50x, mada sam negde čitao da se one koriste za dizajn zvuka i da nisu baš optimalne za svakodnevnu upotrebu.

Da skratim: moj budžet bi bio nekih 200 do 250 evra, namena slušalica je gaming, slušanje muzike visokog kvaliteta sa izraženim basom (tech house, techno, trap...), gledanje filmova i tome slično. Slušalice neću nositi van stana, ako je to bitan faktor uopšte. Svi živi preporučuju Cloud II zbog mikrofona, mada sam ja ubeđen da se mogu naći slušalice sa boljim kvalitetom zvuka (bez mikrofona naravno) u ovom cenovnom rangu (mada ja nisam probao Cloud II, ne znam kako zvuče).

E sad što se AMP/DAC uređaja tiče, čitao sam da oni nisu potrebni za impedanse manje od 50 oma, recimo M50x ima impedansu od 38 oma, dok ove moje Sennheiser HD515 imaju 50 oma. Sada mi je konačno jasno zašto se čuje samo desni monitor na njima kada se potenciometar smanji ispod 15% haha. Uzeo bih slušalice za recimo 200,250 evra a kasnije ako je potrebno i AMP/DAC uređaj, pa ako imate neku preporuku i za njega, by all means.

Hvala unapred sekiraši!
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing

gagixl1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.12.2016.
Poruka
242
Rezultat reagovanja
42
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC-Gagi
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600X 4.3 Ghz Gammax 400 V2 Argb Deep Cool
Motherboard:
Gaming plus max b450 Msi
RAM:
32 gb ddr4 3200 Mhz Balistik Rgb 16 cl
VGA & cooler:
GTX 1070 8GB
Display:
Samsung Odyssey G3 Flat 144Hz 1 mls 24-FuulHd
HDD:
Hitachi 1TB + kingston ssd 120 gb + Baracuda Green 1TB
Sound:
Headset Silvercrest RGB
Case:
MSI Vampiric 100r
PSU:
Cooler master MVE WHITE 700 wat 80+
Optical drives:
Samsung dvd Rw Av Conectivity
Mice & keyboard:
SilverCrest RGB
Internet:
100\40 MgBps
OS & Browser:
Windows 10
Other:
webcam microsoft hd mic zoom H1
Logitech G933 moja preporuka
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
AKG K550 (najnoviju Mk3 verziju) - closed back su tako da se minimalno cuje okolo, a imaju zvuk kao da su open back. Ako uspes da ih nabavis od preko mozda ti i ostane i za DAC. Jedini downside moze da bude bass ukoliko volis bas jak posto slusalice imaju referentni zvuk.

DAC ti nije neophodan za njih tako da ako trenutno ne uklopis isti u budzet nije strasno, svakako bih ti preporucio da kasnije uzmes neki jer dosta doprinosi zvuku. Imas na kp nov FX-Audio X3 za 60e, kazu da je ok za te pare. Za 100e vec imas drasticno veci izbor, ima ovde na forumu temu o dobrim budzet DAC-ovima u tom nekom rangu.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
DAC - HRT microStreamer za 110e na KP-u (sigurno može malo da se spusti cena) ili M2Tech HiFace DAC za 120e (kao fixno, ali ne mora da znači) na HiFiles forumu.

Obavezno treba uzeti neki jer integrisane zvučne jednostavno ne mogu da opsluže bilo koje iole bolje slušalice adekvatno, bilo, biće i ostaće.

Ja bih išao ne neke slušalice od ~150e i DAC sa headampom odmah. BEYERDYNAMIC DT 770 PRO 80 oma (ili možda još bolje od 32 oma jer navodno imaju malo jači odziv u basu) su zanimljiv izbor za 160e.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
AKG K550 (najnoviju Mk3 verziju) - closed back su tako da se minimalno cuje okolo, a imaju zvuk kao da su open back. Ako uspes da ih nabavis od preko mozda ti i ostane i za DAC. Jedini downside moze da bude bass ukoliko volis bas jak posto slusalice imaju referentni zvuk.

DAC ti nije neophodan za njih tako da ako trenutno ne uklopis isti u budzet nije strasno, svakako bih ti preporucio da kasnije uzmes neki jer dosta doprinosi zvuku. Imas na kp nov FX-Audio X3 za 60e, kazu da je ok za te pare. Za 100e vec imas drasticno veci izbor, ima ovde na forumu temu o dobrim budzet DAC-ovima u tom nekom rangu.
Dobio sam nekoliko preporuka za te AKG slušalice, jedino i mene brine bass jer volim da slušam deep house koji ima izražen bass. Možeš li mi pojasniti pojam "referentni zvuk"? Trenutno koristim Sennheiser HD515 i one imaju okej bass, ali ni prineti nekim in-ear slušalicama daleko manje cene. Kako su se pokazale Audio Technica M50x ? Za njih sam se ranije bio zagrejao pa me interesuje da li ih je neko možda koristio, ove AKG svakako deluju kao odlična opcija!

DAC - HRT microStreamer za 110e na KP-u (sigurno može malo da se spusti cena) ili M2Tech HiFace DAC za 120e (kao fixno, ali ne mora da znači) na HiFiles forumu.

Obavezno treba uzeti neki jer integrisane zvučne jednostavno ne mogu da opsluže bilo koje iole bolje slušalice adekvatno, bilo, biće i ostaće.

Ja bih išao ne neke slušalice od ~150e i DAC sa headampom odmah. BEYERDYNAMIC DT 770 PRO 80 oma (ili možda još bolje od 32 oma jer navodno imaju malo jači odziv u basu) su zanimljiv izbor za 160e.
Da li bih osetio veliku razliku sa nekim od ova 2 DAC-a na već postojećim HD515 slušalicama? One su 50oma koliko sam video po netu. Pretpostavljam da bih ali bolje da pitam. Ove beyerdynamic izgledaju lepo, jedino idalje baš nisam siguran što se impedanse tiče, šta bih trebao gledati? Otprilike mi je jasno o čemu se radi ali nije mi baš najjasnija relacija impedansa-bass output.

Možda bi čak bila bolja ideja da uložim sav budžet u DAC pa tek onda da menjam slušalice, ipak ni ove HD515 nisu za bacanje haha.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
a hhmmm stop! Dobar DAC ne vredi ako nemas na cemu da ga cujes. Mada to isto vazi i obrnutom smeru ali u manjoj meri nego prvi primer. Najbolje je napraviti balanas od budzeta koji imas.

"referentni zvuk" je zapravo neutralni zvuk. Zvuk koji je linearan. Zvuk koji nije obojen. Takav zvuk recimo daju studijski monitori.
U tvom slucaju to ne odgovara jer ti volis zvuk obojen jakim bassom. Iskreno to sto hoces najbolje da kupis subwoofer i stereo zvucnike. Mislim sad idemo u kontra smeru ali tako dubok, izrazen, definisan bass, pun niskih frekvencija koji ti trazis verujem da ne moze da da bilo koja sluska. Tacno znam sta hoces jer sam i sam ovisnik od dobrog basa pa zato koristim Pioneer sub od 12" 400W u sobi od 10 kvadrata :P
Mozda da pogledas u smeru B&O slusalica ali one prevazilaze tvoj budzet. Kupi prvo dobre slusalice pa tek onda juri DAC.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Referentni zvuk se odnosi na to da zvuk nije kolorisan i da je izbalansiran tako da nema prenaglasenih frekvencija kako bi muzika zvucala upravo onako kako je snimljena. Ovakve slusalice se uvek koriste u studiju za snimanje i miksovanje kako bi onaj koji radi sa zvukom imao tacnu zvucnu sliku i mogao precizno da radi.

Poredjenja radi, kod uobicajenih slusalica za slusanje muzike se cesto prenaglase niske frekvencije da bi se dobio dublji bass nego sto zaista jeste. Nekom to prija, nekom ne, npr. ja volim da mi sve zvuci upravo onako kako je autor zamislio pa se tu referentne slusalice super uklapaju. Ja imam prvu verziju AKG K550 jer tada nije bilo novijih, koristim ih najvise za muziku, gaming i povremeno filmove/serije.

Da me ne shvatis pogresno, nije da referentnim slusalicama nedostaje bass, samo nije vestacki prenaglasen kao sto je slucaj kod uobicajenih slusalica. Ako bas hoces uvek mozes dodatno da pojacas isti nekim ekvilajzerom.

Audio Technica nisam jos uvek probao, ali mnogi ih hvale. Par kolega na poslu ima M30x (povoljnija varijata posto firma finansira) i niko od njih se ne zali na iste.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
a hhmmm stop! Dobar DAC ne vredi ako nemas na cemu da ga cujes. Mada to isto vazi i obrnutom smeru ali u manjoj meri nego prvi primer. Najbolje je napraviti balanas od budzeta koji imas.

"referentni zvuk" je zapravo neutralni zvuk. Zvuk koji je linearan. Zvuk koji nije obojen. Takav zvuk recimo daju studijski monitori.
U tvom slucaju to ne odgovara jer ti volis zvuk obojen jakim bassom. Iskreno to sto hoces najbolje da kupis subwoofer i stereo zvucnike. Mislim sad idemo u kontra smeru ali tako dubok, izrazen, definisan bass, pun niskih frekvencija koji ti trazis verujem da ne moze da da bilo koja sluska. Tacno znam sta hoces jer sam i sam ovisnik od dobrog basa pa zato koristim Pioneer sub od 12" 400W u sobi od 10 kvadrata :P
Mozda da pogledas u smeru B&O slusalica ali one prevazilaze tvoj budzet. Kupi prvo dobre slusalice pa tek onda juri DAC.
Imam ja 2.1 sistem koji gruva kad nemam slušalice, ja samo prvenstveno želim kvalitetan zvuk, malo sam se uplašio kad sam čuo da je bass ravan, sudeći po nekim reviewovima. Mada opet, ja odmah istripujem kineske slušalice od 400 dinara koje nemaju bass :d
Referentni zvuk se odnosi na to da zvuk nije kolorisan i da je izbalansiran tako da nema prenaglasenih frekvencija kako bi muzika zvucala upravo onako kako je snimljena. Ovakve slusalice se uvek koriste u studiju za snimanje i miksovanje kako bi onaj koji radi sa zvukom imao tacnu zvucnu sliku i mogao precizno da radi.

Poredjenja radi, kod uobicajenih slusalica za slusanje muzike se cesto prenaglase niske frekvencije da bi se dobio dublji bass nego sto zaista jeste. Nekom to prija, nekom ne, npr. ja volim da mi sve zvuci upravo onako kako je autor zamislio pa se tu referentne slusalice super uklapaju. Ja imam prvu verziju AKG K550 jer tada nije bilo novijih, koristim ih najvise za muziku, gaming i povremeno filmove/serije.

Da me ne shvatis pogresno, nije da referentnim slusalicama nedostaje bass, samo nije vestacki prenaglasen kao sto je slucaj kod uobicajenih slusalica. Ako bas hoces uvek mozes dodatno da pojacas isti nekim ekvilajzerom.

Audio Technica nisam jos uvek probao, ali mnogi ih hvale. Par kolega na poslu ima M30x (povoljnija varijata posto firma finansira) i niko od njih se ne zali na iste.
Skapirao. Onda ću svakako juriti neke dobre slušalice za ~200 evra, vidim da ovde ima par dobrih predloga. Ako se nekim čudom desi da izdejstvujem još koji evro, možda ću i pogledati neke malo skuplje. Koje bi bile najbolji izbor za plafon 300evra, da vidim koliko ću moći da se rastegnem?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Da li bih osetio veliku razliku sa nekim od ova 2 DAC-a na već postojećim HD515 slušalicama? One su 50oma koliko sam video po netu. Pretpostavljam da bih ali bolje da pitam. Ove beyerdynamic izgledaju lepo, jedino idalje baš nisam siguran što se impedanse tiče, šta bih trebao gledati? Otprilike mi je jasno o čemu se radi ali nije mi baš najjasnija relacija impedansa-bass output.

Možda bi čak bila bolja ideja da uložim sav budžet u DAC pa tek onda da menjam slušalice, ipak ni ove HD515 nisu za bacanje haha.
Osetio bi značajnu razliku na tim slušalicama sa DAC-om. Ne vezuj tu razliku samo za impedansu. Stvar je, pored samog pojačanja signala, i u količini detalja, širini zvučne slike (soundstage-a) i drugim stvarima koje zvuk čine boljim/lepšim.

Ne postoji određena povezanost između impedanse i jačine bass-a. Veća impedansa znači da su slušalice generalno zahtevnije po pitanju pojačanja od onih koje imaju nižu, ali ni tu nije crno-bela situacija jer jačina zvuka (glasnoća) zavisi i od osetljivosti slušalica, odnosno koliki SPL (sound pressure level) mogu da daju sa određenom snagom.

Poenta cele priče - ne možeš da znaš da li ti zvuk nekih slušalica odgovara samo čitanjem specifikacija, ako nemaš mogućnosti da ih isprobaš moraš da se osloniš na mišljenja sa neta.

Da sam na tvom mestu prvo bih kupio DAC pa tek onda razmatrao zamenu slušalica. Još uvek nisi čuo šta one mogu da pruže.

a hhmmm stop! Dobar DAC ne vredi ako nemas na cemu da ga cujes. Mada to isto vazi i obrnutom smeru ali u manjoj meri nego prvi primer. Najbolje je napraviti balanas od budzeta koji imas.
Time što će kupiti slušalice od 200-300e i drndati ih na integruši nedefinisano dugo je maksimalan disbalans i recept za zez na kvadrat.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Osetio bi značajnu razliku na tim slušalicama sa DAC-om. Ne vezuj tu razliku samo za impedansu. Stvar je, pored samog pojačanja signala, i u količini detalja, širini zvučne slike (soundstage-a) i drugim stvarima koje zvuk čine boljim/lepšim.

Ne postoji određena povezanost između impedanse i jačine bass-a. Veća impedansa znači da su slušalice generalno zahtevnije po pitanju pojačanja od onih koje imaju nižu, ali ni tu nije crno-bela situacija jer jačina zvuka (glasnoća) zavisi i od osetljivosti slušalica, odnosno koliki SPL (sound pressure level) mogu da daju sa određenom snagom.

Poenta cele priče - ne možeš da znaš da li ti zvuk nekih slušalica odgovara samo čitanjem specifikacija, ako nemaš mogućnosti da ih isprobaš moraš da se osloniš na mišljenja sa neta.

Da sam na tvom mestu prvo bih kupio DAC pa tek onda razmatrao zamenu slušalica. Još uvek nisi čuo šta one mogu da pruže.


Time što će kupiti slušelice od 200-300e i drndati ih na integruši nedefinisano dugo je maksimalan disbalans i recept za zez na kvadrat.
Onda je rešeno, DAC je sledeća kupovina. Da li bi bilo pametno sav budžet preusmeriti na njega, tačnije tražiti DAC za nekih 200tinak evra, eventualno neki evro gore ako uspem da se rastegnem? Sad sam se drndao da zamenim jastučiće na slušalicama (bezuspešno) pa će morati superlepak da radi, jer ovaj plastični prsten ne može da ih drži u mestu. Btw ja sam onu mrežicu izmedju jastučića i drajvera skinuo, nekako mi se čini da je bolji zvuk sada.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
200e je mozda overkill, sem ako bas hoces nesto u tom rangu. Za ~100e imas gomilu sasvim pristojih modela, taman ti ostaje nesto kinta pa mozes brze i slusalice da zamenis.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Ako ti više odgovara bez mrežice tako ih i koristi, nema razloga da je stavljaš.

Što sa DAC-a tiče, proceni sam. Moje mišljenje je da bi ti ova dva navedena bila perfektna i da je možda bolje ostatak para sačuvati za neku kasniju kupovinu slušalica. A ne znam ni šta trenutno kod nas može da se nađe za tih ~200e. Ako bi naručivao spolja SMSL M6 je proverena opcija, kao i FX Audio X7 koji je 220e na KP-u. Ali opet kažem, ne verujem da bi se i jednog trenutka pokajao ako bi ostao u rangu od ~100e sa ona dva, i to gledano na duže staze.
 

ronaldinho

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.02.2015.
Poruka
394
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Eniac
CPU & cooler:
AMD FX 8320 / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM:
ddr3 16gb 1866mhz, hyper x fury
VGA & cooler:
Nvidia GeForce GTX 970 G1 SOC
Display:
LG Flatron E2240 22" + LG Flatron IPS236
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB / HDD Hitachi 500GB 7200RPM
Sound:
Creative Draco HS-850 gaming headset + MS 5.1 Surround Sistem
Case:
Corsair 600t Special Edition White
PSU:
Thermaltake Smart SE 730W
Optical drives:
Kome to jos treba? :)
Mice & keyboard:
Razer Deathadder 3.5G, Razer Goliathus Control Edition, Razer Arctosa -Black Edition, Razer Onza TE
Internet:
Komsijin
OS & Browser:
Win 10
Other:
Stolica kuhinjska, sto improvizovan :)
Gaming slusalice il bolje receno slusalice iza kojih stoje gaming firme zaboravi, kad vec raspolazes sa tom cifrom...gledam neki preporcuju logitech i ne vjerujem. Uglavnom raspolazem sa Hyper x Cloud 2 slusalicama i moram reci da sam prezadovoljan, al takodje zelim da predjem na neke profesionalne slusalice koje nude vise i takodje sam proveo vec neko vrijeme istrazivajuci sta je najbolje za odredjen novac. Sto se tice BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (neko ih je i spomenuo) slusalica koje su mi takodje upale u oci i nakon istrazivanja i "skakanja" po forumima, aj da kazem da je dokazano da isporucuju zvuk bolji od cloudica za nekih 15-20%, cak mnogi se zale da ne cuju razliku, sto i ne cudi na malo kvalitetniji zvuk, a kostaju duplo vise, sto se nikako ne isplati. Dalje, obrati paznju na Audio technica msr7, izgleda da su to u globalu najbolje slusalice za 200e i jeftin ulaz u hi-fi sferu slusalica, slobodno pogledaj razne recenzije, imas i po yt dosta audiofila prica o njima. Meni su zapale za oko mozda ce i tebi.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
I Yamaha HPH-MT220 važe za najbolje zatvorene do 200e, opet po nekim mišljenjima. Drugi će reći Fostex T50RP MK3, treći Philips Fidelio X2 ...
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Znači zaključak je da izvozam HD515 na nekom DACu od ovih ponuđenih pa da kasnije pređem na neke ozbiljnije slušalice. Gejmerske slušalice ni u ludilu ne bih kupio, to je valjda jasno...
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Izvinjavam se za doublepost ali ako bih se odlučio za beyerdynamic DT 770 Pro, vidim da postoji nekoliko varijanti na KP: 32, 80, 250 oma. Šta sad? :d Cena je ista, 20k za sva 3 modela. (pod predpostavkom da nabavim neki od napomenutih DACova).
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Pa kao što sam napisao, po nekim utiscima te od 32 oma imaju malo jači bas od drugih ... Ali o tom potom, ne znači da treba da se ograničavaš samo na njih.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Pa kao što sam napisao, po nekim utiscima te od 32 oma imaju malo jači bas od drugih ... Ali o tom potom, ne znači da treba da se ograničavaš samo na njih.
Naravno, hvala ! Vratiću se u ovu temu kada bude reč o kupovini slušalica, za sada treba juriti neki DAC.
 

ronaldinho

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.02.2015.
Poruka
394
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Eniac
CPU & cooler:
AMD FX 8320 / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM:
ddr3 16gb 1866mhz, hyper x fury
VGA & cooler:
Nvidia GeForce GTX 970 G1 SOC
Display:
LG Flatron E2240 22" + LG Flatron IPS236
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB / HDD Hitachi 500GB 7200RPM
Sound:
Creative Draco HS-850 gaming headset + MS 5.1 Surround Sistem
Case:
Corsair 600t Special Edition White
PSU:
Thermaltake Smart SE 730W
Optical drives:
Kome to jos treba? :)
Mice & keyboard:
Razer Deathadder 3.5G, Razer Goliathus Control Edition, Razer Arctosa -Black Edition, Razer Onza TE
Internet:
Komsijin
OS & Browser:
Win 10
Other:
Stolica kuhinjska, sto improvizovan :)
Jos bi spomenuo sennheiser hd 600..jes im cijena iznad budzeta al ako vec imas 250e i razmisljas da uzmes DAC, mozda bi ti pametnije bilo da probas jos malo dodati, skupiti il sta vec i uzeti hd 600 slusalice. Jesu iznad budzeta, al msm da bi se isplatilo dodati jos malo i biti miran za sva vremena, doduse nzm za cijenu kod nas mozda i nije bas malo :(. Meni je prijatelj koji bas ima iskustva u svijetu zvuka i nakon tonu koristenih slusalica spomenuo bukvalno da je malo falilo suzu da pusti kad je slusao neku klasicnu muziku na hd 600 slusalicama.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Jos bi spomenuo sennheiser hd 600..jes im cijena iznad budzeta al ako vec imas 250e i razmisljas da uzmes DAC, mozda bi ti pametnije bilo da probas jos malo dodati, skupiti il sta vec i uzeti hd 600 slusalice. Jesu iznad budzeta, al msm da bi se isplatilo dodati jos malo i biti miran za sva vremena, doduse nzm za cijenu kod nas mozda i nije bas malo :(. Meni je prijatelj koji bas ima iskustva u svijetu zvuka i nakon tonu koristenih slusalica spomenuo bukvalno da je malo falilo suzu da pusti kad je slusao neku klasicnu muziku na hd 600 slusalicama.
Poslao sam poruku prodavcu na KP, ako sam dobro video u playeru su 400 evra.

EDIT: 345evra.
 
Poslednja izmena:

ronaldinho

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.02.2015.
Poruka
394
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Eniac
CPU & cooler:
AMD FX 8320 / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM:
ddr3 16gb 1866mhz, hyper x fury
VGA & cooler:
Nvidia GeForce GTX 970 G1 SOC
Display:
LG Flatron E2240 22" + LG Flatron IPS236
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB / HDD Hitachi 500GB 7200RPM
Sound:
Creative Draco HS-850 gaming headset + MS 5.1 Surround Sistem
Case:
Corsair 600t Special Edition White
PSU:
Thermaltake Smart SE 730W
Optical drives:
Kome to jos treba? :)
Mice & keyboard:
Razer Deathadder 3.5G, Razer Goliathus Control Edition, Razer Arctosa -Black Edition, Razer Onza TE
Internet:
Komsijin
OS & Browser:
Win 10
Other:
Stolica kuhinjska, sto improvizovan :)
Hm, ja pretezno po Njemackoj gledam, pretezno tamo i uzimam, pa sam mislio da se mogu jeftinije i kod nas naci. Jbg, 350 nije malo, najbolje i sam znas koliko mozes dati, a i hd600 kad bi uzeo, kad tad bi morao uzeti "neki" DAC, tako da ispada bas skupa investicija :(
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Hm, ja pretezno po Njemackoj gledam, pretezno tamo i uzimam, pa sam mislio da se mogu jeftinije i kod nas naci. Jbg, 350 nije malo, najbolje i sam znas koliko mozes dati, a i hd600 kad bi uzeo, kad tad bi morao uzeti "neki" DAC, tako da ispada bas skupa investicija :(
Jedno po jedno i nabavi se sve ;)
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Kako je kupljen FiiO K5 Pro (koji ću tek večeras konfigurisati), opet se pokreće tema oko slušalica.

Mislio sam da su Beyerdynamic DT 770 Pro bile solid choice ali su me kolege na susednom forumu malo pokolebale.
Budžet nije definisan ali ne bih išao preko 300€ otprilike, ako ne moram.

Ono što bih izdvojio kao bitno je da budu zatvorene ili semi-open, open nikako. Nominalna impedansa je sada nebitna jer imam AMP/DAC, tako da to ne igra bitnu ulogu.
Dobio sam preporuku i za Fostex TR-80 jer navodno DT 770 Pro nemaju naglašene srednje tonove i namenjene su studijskoj upotrebi.

Pišem paralelno na oba foruma pa ko gde stigne, nek napiše neko svoje mišljenje.

E da, gejmerska rešenja su out of the question (dakle Razer, Steelseries, HyperX i slično ne).

EDIT: Sennheiser HD600 su 260€ polovne na KP ali su otvorene i ne bih ih uzimao, nego slučajno naleteo na njih...
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.812
Rezultat reagovanja
3.247
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
Mozda Bose QC35ii ili Bang & Olufsen H8i (mada one su malko skuplje)
 
Vrh